Identyfikacja met enantomerów (rozszczepiony kwas winowy)

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Witam, potrzebuję pomocy w identyfikacji enantomerów. Swim wykonał podział używając kwasu winowego 87-69-4 w wodzie. Pierwsze zdjęcie to produkt, który otrzymał z przefiltrowanej wody, a drugie ze stałego winianu. Wiem, że w wodzie powinien być izomer d, ale zgodnie ze strukturą kryształów wydaje mi się, że był w stałym wytrąconym winianie. Jaka jest Twoja opinia?
Xm92hkdbi1
P8iTnjVxYF
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
OMDIzVJ2b9
Podoba mi się #2 za to, że jest D. #1, tak naprawdę nie wygląda jak L. Ale również kryształy winianu mogą wyglądać nieco inaczej niż kryształy chlorowodorku. Czy rozbierał winian i reprotonował oba, czy tylko drugi? Zdjęcie? Zdjęcie kryształów winianu dla odniesienia
 

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Oba obrazy są już kryształami hcl. Wodorotlenek został najpierw użyty do uwolnienia z winianu, a następnie do miareczkowania HCl
 

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Mój stały kamień nazębny wyglądał jak długie, cienkie igły. Ponieważ wytrąconą sól winianową pozostawiono do powolnego schłodzenia po podgrzaniu przed filtracją
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
49
Reaction score
21
Points
8
2 to twój d-met,
1 miał wiele różnych form kryształu
 

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Witam, przekazuję aktualizację. Dziękuję za opinie, ale według osób, które go wypróbowały, twierdzą, że mocniejszy produkt jest na zdjęciu numer 1
 

door

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Czy możesz wyjaśnić, jak to zrobiłeś?
 
Top