Zanieczyszczenie iminą tryptaminy z dekarboksylacji tryptofanu przy użyciu acetonu do ekstrakcji

PunchPacket

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
W wielu procedurach chemii amatorskiej, które przeczytałem w Internecie na temat dekarboksylacji tryptofanu, aceton jest używany jako rozpuszczalnik ekstrakcyjny, a czasem nawet jako katalizator samej dekarboksylacji. Ketony i aldehydy łatwo tworzą iminy z aminami pierwszorzędowymi, w naszym kontekście "n-izopropylidenotryptamina", zanieczyszczenie to jest przyspieszane, gdy przeprowadzana jest ekstrakcja kwasowo-zasadowa, ponieważ dodanie dowolnego kwasu katalizuje reakcję aminy z iminą.

Domyślam się, że aceton jest używany ze względu na łatwość jego uzyskania, jednak jest to łatwy sposób na zamknięcie produktu końcowego. Chloroform i DCM mogą być używane, ale nie są zbyt przyjazne dla OTC, z pewnością istnieją łatwiejsze do uzyskania rozpuszczalniki, ale musiałbym trochę więcej poszukać na ten temat.

Czy ktoś mógłby rzucić trochę światła na substytuty rozpuszczalników i czy ketony używane podczas dekarboksylacji/ekstrakcji stanowią problem dla czystości pożądanego produktu końcowego?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Napisz pełną metodę, a my postaramy się pomóc
 

PunchPacket

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Trochę czasu zajęło mi naprawienie edytora forum. Zrobiłem poniższy obrazek jako przykład i połączyłem czasopismo, które odnosi się do tego, co próbuję podkreślić.

YMRnHreBPL



Czy zastosowane ketony wpłynęłyby na wynik produktu końcowego, reagując i tworząc te produkty uboczne iminy?

https://www.dea.gov/sites/default/files/pr/microgram-journals/2011/mj8-1_29-35.pdf
 
Last edited:

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Jeśli w drodze do dmt poprzez redukcję, powinno to dać MIPT, ale frakcja będzie bardzo niska.
Oczywiście każdy keton reaguje w ten sposób nawet w małych ilościach.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Myślę, że jest to możliwe tylko w temperaturze pokojowej i przy długim mieszaniu produktu z acetonem. Jeśli mieszanina w zamrażarce i po jest filtrowana przez próżnię, takie zanieczyszczenia są zminimalizowane.
 

Hailstorm

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
OP, wystarczy delikatnie mikrofalować tryptofan w karwonie i przeprowadzić ekstrakcję A/B. Istnieje szczegółowy opis na DMT Nexus.
Iminy ulegają hydrolizie w kwasie wodnym.
 
Top