informacje o pielęgnacji nosa ?

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Nie ma żadnych informacji na temat przewlekłego stosowania do nosa (na tej stronie).
Mam kilka pytań:
Wsparcie nosa dla codziennych użytkowników? (poza płukaniem słoną wodą, która sprawia, że mój nos jest jeszcze bardziej suchy).
Jaki jest związek między nosem, zatokami i bębenkami usznymi? (Czasami, kiedy wydmuchuję nos w bibułkę, to tak, jakby moja błona bębenkowa eksplodowała i mam to uczucie "bycia w samolocie"), kilka razy sprawiło, że natychmiast się rozpuściłem (mój lekarz powiedział, że to z powodu kryształów koordynacyjnych, które znajdują się za bębenkami usznymi).
Pozdrawiam.
 

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
Ta seria środków pomoże zmniejszyć to ryzyko:

  • Dobrze spryskać substancję przed podaniem.
  • Nie zawsze używaj tej samej strony nosa, ale naprzemiennie obu nozdrzy.
  • Używaj czystej powierzchni (unikaj np. korzystania z muszli klozetowej).
  • Po użyciu należy przepłukać nozdrza solą fizjologiczną (lub ciepłą wodą z niewielką ilością soli).
  • Używaj własnej, czystej, jednorazowej turuli. Wystarczy karteczka samoprzylepna lub czysty kawałek papieru (nie banknot).
    • Ta ostatnia wskazówka jest szczególnie ważna, ponieważ wirus zapalenia wątroby typu C (HCV) został wykryty w banknotach i innych materiałach używanych do inhalacji. Nie ma jednoznacznych dowodów na to, że może on być przenoszony przez dzielenie się chusteczkami, ale jasne jest, że niektóre patogeny są przenoszone przez płyny z nosa (np. wirusy przeziębienia lub grypy), więc używanie osobistej, nieprzenośnej chusteczki powinno być podstawową zasadą higieny.
Jeśli chodzi o związek między nosem, zatokami i błonami bębenkowymi, istnieje między nimi połączenie przez trąbkę Eustachiusza. Trąbka Eustachiusza to wąska rurka, która łączy ucho środkowe z tylną częścią gardła. Połączenie to pomaga zrównoważyć ciśnienie w uchu środkowym i umożliwia przepływ powietrza do i z ucha.

Kiedy wydmuchujesz nos, szczególnie mocno lub intensywnie, ciśnienie w uchu środkowym może zostać tymczasowo zmienione.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Doskonałe rekomendacje powyżej!

Dodałbym kilka szczegółów. Do irygacji najlepiej używać 0,9% roztworu soli fizjologicznej NaCl. I lepiej odmówić roztworów z solą - jeśli stężenie jest nieprawidłowe, można wysuszyć błonę śluzową, czego zdecydowanie nie potrzebujemy.

Przydatne będzie również, jeśli to możliwe, nawilżenie powietrza w domu.

Jeśli mamy do czynienia z ciągłym prychaniem, to prędzej czy później błona śluzowa i tak ulegnie uszkodzeniu. Dlatego warto okresowo robić przerwy, podczas których można przeprowadzić kurs odbudowy błony śluzowej nosa

1. Kroplówka olej brzoskwiniowy 1-2 krople do każdego nozdrza 2 razy dziennie przez 7-14 dni, w zależności od stanu.
2. 2 godziny po kroplach zrobić tampony z bandaża, nasmarować je maścią Actovegin, włożyć do każdego nozdrza na 30 minut. Również 2 razy dziennie przez 7-14 dni.
3. Wszelkie krople lecznicze do nosa na bazie oleju z naturalnymi składnikami (pączki sosny, mięta, piołun, ziele dziurawca, rumianek itp.). Kapać 2-3 razy dziennie przez 7-14 dni.

Oczywiste jest, że w trakcie kursu konieczne jest całkowite przerwanie stosowania inrtanosalu.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Ciągłe prychanie może przynieść również inne szkody, ale uszkodzenia nosa. Moja rada jest taka, że jeśli robisz to codziennie, spróbuj się wycofać. Używaj narkotyku tylko do jednego zastosowania. Każdy narkotyk ma swoje zastosowanie i jeśli robisz to cały czas, skończysz na uzależnieniu i śmiertelnych uszkodzeniach ciała.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Unikaj wody z kranu podczas nawadniania, używaj destylowanej, aby uniknąć organizmów chorobotwórczych, które są ogólnie bezpieczne po połknięciu, ale sieją spustoszenie, jeśli zostaną wprowadzone do jamy nosowej w pobliżu mózgu.
 

Arbus

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 10, 2023
Messages
14
Reaction score
11
Points
3
Używałem maści do nosa w przeszłości
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Jakich maści używałeś i jak bardzo pomogły? I po jakich lekach?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nie jestem nim, ale używałem oparów kamfory i preparatu mocznika 15%. Kamfora jest cudowna dla osób cierpiących na przewlekłe zapalenie zatok.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Staraj się pozyskiwać czyste produkty lub oczyszczać je samodzielnie. Nie wąchanie 1/4 g fenacetyny lub lewamizolu nie zaszkodzi
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Najlepszą radą jest (jak zawsze) wypróbowanie różnych metod. W tym przypadku oznacza to różne drogi podania. Nie znam IV, ale wciąż pozostają 4 dobrze udokumentowane typy :)
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Nie polecałbym nikomu przejścia na kroplówkę w porównaniu do wciągania. Ryzyko w tych przypadkach jest niewspółmierne pod względem szybkości wystąpienia. Ale naprzemienne nozdrza, zmniejszanie pojedynczych dawek i częstotliwości, dbanie o śluzówkę - na to warto zwrócić uwagę.
 
Top