Sprawdzanie zainteresowania: Czat na żywo XMPP

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Cześć,

Chciałbym uruchomić prywatny serwer czatu XMPP dostępny tylko przez tor. Da nam to możliwość bezpiecznego czatowania w czasie rzeczywistym.


Będą bany za słabe OPSEC.

Dajcie znać co o tym myślicie
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Zarówno podoba mi się, jak i nie podoba mi się ten pomysł.
Jak zidentyfikować kiepski opsec?
Serwery czatu muszą mieć przechowywane kopie wiadomości, w przeciwieństwie do klientów czatu punkt-punkt.
Większość użytkowników forów DN itp. jest przyzwyczajona do komunikacji asynchronicznej.
Fajnie byłoby móc udostępnić jednorazowy link do czatu, aby ułatwić aktywną rozmowę, a następnie stracić wszelkie ślady po jej zakończeniu.
Jeszcze fajniej byłoby mieć wbudowane szyfrowanie - zero niezaszyfrowanych komunikatów...

Czy nie byłoby łatwiej postawić serwer mastodonta?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Słaby opsec oznacza, że ludzie mówią takie rzeczy, jak miejsce zamieszkania lub cokolwiek, co może ich potencjalnie doxować


Pytam, ponieważ niektórzy dostawcy najwyższego poziomu lubią używać xmpp do komunikacji, nie będę wymieniał nazw. XMPP wydaje się być metodą czatu z wyboru. Jestem właścicielem serwera, może nadawałby się tylko do zapraszania / polecania.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Może być odpowiednie tylko do odesłania. W ten sposób poziom zaufania będzie przekazywany od jednego członka do drugiego. Ja osobiście nie dołączyłbym do serwera, do którego nie miałbym żadnego zaufania i nie prowadziłbym rozmów, które mogłyby mnie uwięzić, gdyby nie było zaufanej strony, która powiedziałaby mi, że jest to bezpieczne.

Aby być uczciwym, nie przeprowadziłem pełnego przeglądu bezpieczeństwa XMPP, więc nie mam nawet pojęcia, jak dostępne są exploity i dziury.

Największym problemem jest zawsze to, w jaki sposób ludzie komunikują się w sposób, który jest łatwy do uzyskania z palników, bez zwracania uwagi, gdy palnik zostanie odebrany przez LE.
 
Top