Ciekawa metoda wysyłania produktu

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Witam

Przeprowadziłem pewien eksperyment. Użyłem 2CB (sproszkowany 2cb Hbr).

Część 1 eksperymentu

1. 2CB Hbr (2,7g) został zmielony na drobną frakcję w młynku do kawy.
2. 2,7g 2CB Hbr rozpuszczono w 100ml ciepłej wody (około 40-50C).
3. Około 8cm pędzel został użyty do nałożenia brązowej wody na papier akwarelowy 360g/m2 A4.
4. Proces zajął trochę czasu. Nałożyłem wodę na papier, odczekałem kilka minut do wyschnięcia, nałożyłem kolejną warstwę. Można powiedzieć, że zajęło to około 30min.
5. Papier był gotowy do użycia następnego dnia. Był suchy i czułem, że jest trochę bardziej brązowy i nie tak elastyczny jak wcześniej.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Część 2 eksperymentu

1. Papier został zmielony na drobną frakcję w młynku do kawy.
2. Papier umieszczono w szklanym filtrze chemicznym o pojemności 500 ml
3. W filtrze umieszczono 100 ml ciepłej wody. Zebrano czystą, przyjemną wodę.
4. Kolejne 100 mg umieszczono jeszcze raz w filtrze i ponownie zebrano wodę.
5. Jestem pewien, że wewnątrz papieru było więcej lub może użyty rozpuszczalnik może być lepszy - jeśli możesz coś zasugerować, zrób to.
6. Zebrane 200ml wody zostało umieszczone w szklanym płaskim pojemniku. Pozostawiłem na 3-4 dni.
7. Kiedy cała woda wyparowała, mogłem zebrać 2,1g ładnych, małych, żółtych, brązowych kryształków (czysty 2cb hbr).
8. Kryształy wyglądają ładnie, przetestowałem je, działają dobrze i zostały przetestowane - to 2CB.

Jestem pewien, że ta metoda może być poprawiona, może lepszy solvend zrobiony.

Jestem również pewien, że jeśli zatrzymam papier i zmielę go jeszcze raz i powtórzę ekstrakcję wodą, będzie więcej 2CB Hbr.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
To interesujący wysiłek, ale dlaczego miałbyś to robić? To dużo pracy dla bardzo małego ładunku, który można by po prostu ukryć w mylarowych torebkach?
 

Cool5678

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
przesyłka nie przejdzie przez odprawę celną
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Tak będzie. Przy tych objętościach jest to zabawny, ale bezcelowy eksperyment. Gdyby można było uzyskać znacznie wyższą wydajność (tylko sprzedawcy/dystrybutorzy dbają o rekonstytuowanie substancji), to mogłoby to być przydatne, ale przy 2 g na kartce papieru ze znaczną stratą, wszelkie straty celne do mylaru znacznie przewyższą gwarantowane straty w produkcji przy tej metodzie.
 

Cool5678

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
To bardzo interesujące. Chcę zaproponować, abyś nakręcił film, jak to robisz i zostawił produkt na 3-5 dni. Pozostaw produkt na 14 dni bez sprawdzania jakości i ilości produktu. masz bardzo ciekawy i przydatny eksperyment.
 
Last edited by a moderator:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
To testy beta. Jeśli chcesz poważnie podejść do badania nowego procesu, początek jest dobrym miejscem, aby zacząć, ponieważ jeśli wypróbujesz proces z 10 nowymi pomysłami, istnieje 10 zmiennych do ulepszenia. 1 zmienna na raz. Nie pozwól im się zniechęcić.
1B. (W przypadku eksperymentu), gdy chemicy wykonują ekstrakcję sn, robią to co najmniej 3 razy, do 10 razy. Nie bez powodu. Wyodrębnij go i zachowaj każdy oddzielnie, aby przeanalizować punkt malejących zwrotów.
2B. Dopasowanie pH wody do substancji poprawia wydajność ekstrakcji. Może to być 1/4 t wodorowęglanu lub 2 ml soku z cytryny, które mogą usprawnić proces
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Oczywiście masz rację.

Kiedy przestajemy zadawać pytania i być ciekawi, przestajemy wprowadzać innowacje.

Tylko dlatego, że nie widzę praktycznego zastosowania komercyjnego, nie oznacza, że nie ma ważnego zastosowania dla tej metody lub że metoda może odkryć więcej czegoś, o czym wcześniej nie myślano.

Bądź z nami szczery @Frit Buchner
 
Top