Czy ręczna pompa próżniowa jest wystarczająca do większości filtracji Buchnera?

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Chciałbym w końcu kupić odpowiednią pompę próżniową, ale są one trochę poza moim zasięgiem cenowym dla skali eksperymentalnej, w której pracuję.

Czy ręczna pompa próżniowa nadawałaby się do syntezy na małą skalę? Jeśli nie, to dlaczego?

Na razie używałbym tego tylko do filtracji, w przyszłości chciałbym destylować próżniowo, ale chciałbym mieć więcej doświadczenia z innymi procesami chemicznymi, zanim kupię więcej gówna
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Po namyśle, być może już znalazłem. Potrzebowałbym jeszcze zimnej pułapki (nie mam jeszcze o nich pojęcia), czy to wystarczy?

https://tinyurl.com/Vacpmp
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Wypróbowałem chińską pompę próżniową przeznaczoną do sprzętu medycznego 4L na 1min. Działa, ale mogłaby być lepsza.
Jak wiem, niektórzy ludzie modyfikują kompresor samochodowy używany do opon. Modyfikacja nie jest wcale skomplikowana: wystarczy dodać dodatkowy zawór.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/vacuum-source-for-filtration-and-other-do-it-yourself.7002/
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Świetna sprawa!

Myślę, że skończę używając tej pompy Amazon, do której link podałem, do filtracji, dopóki się nie wyłączy, a następnie prawdopodobnie użyję aspiratora wody w wiadrze z wodą z pompą wodną. wydaje się, że jest to przyzwoity sposób na zrobienie tego w tajnym otoczeniu.

Nurdrage na YouTube ma dobry film na ten temat tutaj:
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Właśnie tego używam do wielu zastosowań. Przeważnie działa dobrze, ale należy uważać na przeznaczenie i pamiętać, że opary wody nasycą system
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Opary z pompy próżniowej, jak rozwiązać? Pompa 1-stopniowa 3cfm, nowa.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Jest jeszcze jeden problem z DCM, eterem naftowym (na pewno) i prawdopodobnie kilkoma innymi substancjami. Łatwo degradują one niektóre rodzaje plastiku i gumy. Tak więc, jeśli taka pompa jak aspirator i moja pracuje z takimi substancjami przez długi czas (20 minut i więcej), z pewnością zostanie uszkodzona.
 

bum1esh

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 28, 2023
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
Będzie ono dobrze spełniać swoje zadanie
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Pompy próżniowe za 200 dolarów z Amazon działają idealnie dla mnie :)
Wystarczy napełnić je niewielką ilością oleju próżniowego (uważaj, aby kupić odpowiedni) i jest gotowy do pracy
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
11
Points
3
Po wielu godzinach spędzonych na próbach wysuszenia odczynników za pomocą ręcznej pompki do lejka Buchnera, w końcu wydałem 60-70 euro na tanią pompkę elektryczną, którą napełniłem najlżejszym olejem silnikowym, jaki udało mi się znaleźć. Działa dobrze, ale nagrzewa się i oczywiście przepływają przez nią opary związane z filtracją, więc traktuję ją jako jednorazową. W pewnym momencie z pewnością przestanie działać, ale przypuszczalnie olej zapewnia w międzyczasie pewną ochronę chemiczną.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Dobra inwestycja :) Te pompy NALEŻY traktować jako jednorazowe, moja pachnie aminami jak szalona i nie mogę się pozbyć tego zapachu.... :D :D
Co do oleju to polecam olej dedykowany do pomp próżniowych - wydłuży żywotność pompy!!!
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
11
Points
3
Chociaż do tej pory nie poddawałem go żadnym szczególnym obciążeniom, być może będę musiał go opróżnić i wymienić. Być może powinienem zagotować trochę HCl i przefiltrować, aby usłyszeć, jak głośno krzyczy.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Poczekaj, aż będziesz go używać do ciężkiej pracy, a następnie :D Ja też używam tych tanich pomp, będą trwać i są dość trwałe, ale do cholery, prawie eksplodują :D :D
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Świetna wiadomość dla was, kolesie: mój kochany VEVOR rozpoczyna sprzedaż pomp. Tylko od 67 EUR:
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Vevor jest królem :) Co my, tajni chemicy, zrobilibyśmy bez nich?
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Wspólne tłumaczenie 24/40 jest niezwykle rzadkie. Czy widziałeś w UE jakieś adaptery lub szklane elementy, które mogą być używane jako części zamienne w przypadku uszkodzenia jakiejś części?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Nie, ale o jakiej maszynie dokładnie mówisz? Vevor Rotovap?

Też ją mam i to mój największy koszmar, że muszę wymieniać w niej zepsute części... na szczęście do tej pory nic się nie stało.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Na przykład Rotavap, zestaw do destylacji. Wszystkie są zbudowane na 24/40. Wiem, że na rynku są różne adaptery, ale nie widziałem żadnego dla 24/40. Prawdopodobnie jest to królestwo Aliex.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Aliexpress to również jedyne miejsce, które przyszło mi do głowy.
Może jakieś szklane naczynia na zamówienie też, ale to prawdopodobnie zbyt drogie i w większości przypadków bardziej sensowne byłoby odkupienie całej maszyny.

Z tych powodów również nie będę już kupował zestawów do destylacji/rotokapów od Vevor, będę współpracował z moim dostawcą z UE, ponieważ ceny są bardzo podobne, a wymiana drobnych części jest łatwo możliwa.
 
Top