czy soda oczyszczona niszczy moją freebase?

studentt

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 29, 2022
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
myję moją wolną bazę 10% roztworem sody oczyszczonej (1 litr wody/100g sody oczyszczonej). równa objętość do wolnej bazy. czy to może zniszczyć moją wolną bazę? czy jest za dużo sody oczyszczonej. ponieważ kiedy doprowadzam ją do ph, sole nie spadają.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Powiedz nam, czego od niego oczekujesz? Wodorowęglan sodu może działać jako kwas lub zasada w zależności od sytuacji. Jeśli masz już zasadową kokainę i planujesz skoordynować ją z solą, nie widzę korzyści dla roztworu alkalicznego. Ale nie wiem wszystkiego
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Wygląda mi na to, że przekształcasz swoją podstawową kokainę w kwas węglowy kokainy, co powstrzyma cię przed zrobieniem z niej soli HCl, jeśli to jest to, co próbujesz zrobić (zrobić kokainę HCl) tak, soda oczyszczona to spieprzy. Wodorowęglan sodu dysocjuje na Na+ i Hco2-. HCo2- przyłącza się do H+ kwasu kokainowego Lewisa i zajmuje go, więc Cl- nie może.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
SHHIIITT. NIE WIEDZIAŁEM, że to jest w metkationach. Nie można usuwać komentarzy, więc będę tu siedział jak dupek przez wieczność. Odpowiedź prawdopodobnie nadal brzmi "tak".
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
W niektórych źródłach czytałem, że węglan sodu można dodać do wody + roztworu wolnej bazy w przypadku oczyszczania wolnej bazy meth i mdma za pomocą eteru lub DCM. Węglan sodu zmniejsza rozpuszczalność wody i pomaga oddzielić wolną zasadę.
Ale jestem kompletnym zerem w chemii, nawet będąc dobrym inżynierem, lepiej uzyskać potwierdzenie od kogoś bardziej doświadczonego.
 
Top