Rozdzielanie izomerów w metodzie

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Czy ktoś tutaj wie, jak rozdzielić izomer D i L w przypadku racemicznej metamfetaminy?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Tak, jest kilka wątków na ten temat, spróbuj ich poszukać, te same metody, które mają zastosowanie do amfetaminy, będą działać w przypadku metamfetaminy.
Możesz użyć dowolnego z 2 kwasów winowych, wraz z wieloma kwasami karboksylowymi.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Witam


Z wolnej zasady fenyloizopropylo(metylo)aminowej;

Wyekstrahuj wolną aminę za pomocą toluenu. Przygotować roztwór kwasu dekstrotonowego winowego(1), 50g w 300ml dH2O, mieszać do rozpuszczenia. Wyekstrahować aminę, dodając w 25 ml porcjach, energicznie wstrząsając, roztwór kwasu do toluenu zawierającego wolną aminę. Warstwa wodna nabierze fioletowo-czerwonego koloru, zostanie oddzielona i umieszczona w osobnej zlewce. Powtarzać tę czynność do momentu, aż warstwa wodna nie ulegnie znaczącej zmianie koloru. Wlać wszystkie wodne ekstrakty do parownicy i pozostawić na kilka godzin, aż kryształy d-winianu l-aminy wytrącą się z roztworu. Zdekantować roztwór macierzysty i przemyć kryształy 2x25 ml dH2O, dodając roztwór przemywający do roztworu macierzystego. Zasadź roztwór macierzysty, który zawiera pożądaną sól d-winianu d-aminy. Ekstrahować toluenem, wysuszyć rozpuszczalnik, odgazować HCl, przefiltrować osad i rekrystalizować.

To była najłatwiejsza rzecz po wielu próbach. Jak również najbardziej skuteczne, dla mnie
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ile freebase użyłeś początkowo do tej ilości? Myślę, że około 150gr?
Dzięki.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Witaj, cieszę się, że znów cię widzę. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć na ile to wystarczy. Zużywa się 100g, ale część kwasu h20/tatarowego pozostaje.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Metoda przetestowana i działa skutecznie, użyłem podobnej metody, ale ta działa lepiej dzięki ;-) (Zrobiłem to w większych ilościach, podane ilości są dla 150gr freebase)
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Cześć, świetnie, że tak dobrze ci poszło :). Dziękuję, teraz wiem trochę więcej.
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
przyjaciel oznacza, że dekstrometamfetamina jest w roztworze wodnym. czy kiedykolwiek próbowałeś z kwasem lewotartarydowym i jaka jest procedura.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Tak, pożądany produkt znajduje się w roztworze wodnym, jeśli postępuje się zgodnie z przepisem. Aby uniknąć problemu z rozróżnianiem kwasów winnych (za bardzo nie rozumiem co innego oznacza L czy D). Zawsze biorę najtańszy kwas winny, który jest naturalnie produkowany gdzie.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ten sam proces i izomer D pozostaną w ciele stałym.
 

jakespage

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Czy rozdzielenie D i L dotyczy tylko P2P?
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Niestety, nie do końca rozumiem Twoje pytanie. Jeśli jest to związane z faktem, że dokonują syntezy poprzez efedrynę, to rozdzielanie izomerów nie jest konieczne. Jeśli zaczynają od p2p, rozdzielenie izomerów jest zawsze konieczne do utworzenia kryształów, to rozdzielenie jest dokładnie związane z syntezą p2p. Mam nadzieję, że mogłem pomóc.
 

jakespage

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Jak sprawdzić, czy chodzi o syntezę P2P czy efedryny? I tak, to była duża pomoc w tym ostatnim pytaniu, dziękuję.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Cieszę się, że mogłem im pomóc. Efedryna i P2P to produkty prekursorowe, które są głównymi składnikami syntezy metamfetaminy. Ponieważ prekursory można najłatwiej zorganizować, taka jest ich droga syntezy. W dużych ilościach efedryna jest trudna do zorganizowania (głównie ekstrakcja z narkotyków) i droga. P2P jest prawdopodobnie lepszą opcją dla większości z nas, pomimo podejmowania dodatkowych kroków do produktu końcowego. Na forum istnieje kilka syntez do produkcji P2P, a także konwersji BMK (cas. 5449-12-7) do P2P, i jest to stosunkowo tanie. Na listach znajdują się dealerzy BMK
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Cześć, dlaczego moja warstwa wodna nie zmienia koloru? Użyłem czystej destylowanej wolnej zasady metylowej i dodałem toluen, a następnie energicznie mieszałem podczas dodawania mieszaniny H2O i kwasu l-winowego
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Oto, co otrzymuję po intensywnym mieszaniu
 

Attachments

  • pxoRdFGNUC.jpg
    pxoRdFGNUC.jpg
    4.1 MB · Views: 27
  • b30JX5Ki7P.jpg
    b30JX5Ki7P.jpg
    3.3 MB · Views: 22

Fringg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Konieczne jest stopniowe dodawanie kwasu winowego rozpuszczonego w wodzie, tak jak opisujesz, lub mogę wlać go od razu, jeśli wiemy już dokładnie, ile jest potrzebne. Używam bazy destylowanej z parą wodną. Myślę więc, że jeśli będę dodawać go stopniowo, warstwa wody nie zmieni koloru.
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Wielkie dzięki!
 

Researcherr

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2023
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
@Acab1312 czy mógłbyś wysłać mi PM? Chcę zadać pytanie dotyczące proporcji kwas winowy (g) / woda (ml) / racemiczny olej metylowy (g) do separacji.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
To wszystko jest bardziej sztuką niż nauką, ponieważ optycznie aktywny stereoizomer krystalizuje się jako pierwszy (D aka R z kwasem winowym D, L aka S z naturalnym kwasem winowym L), ale drugi stereoizomer ostatecznie krystalizuje, więc w pewnym momencie musisz usunąć alkohol macierzysty, a punkt jest zdecydowanie mniejszy niż 50%, które masz nadzieję, że jest D. Myślę, że matematyka wychodzi na około 28% tego, co można odzyskać w jednym miareczkowaniu. Trzeba by wiedzieć, jaki jest nasz nadmiar enancjomeryczny lub stosunek, a także zważyć kryształy, aby faktycznie zrobić z tego naukę, a to są trudne rzeczy do zrobienia.
 
Top