Synteza JWH-018 za pomocą odczynnika Grignarda

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
W kolbieo pojemności 50 ml zmieszać 2,87 g (19 mmol) 1-bromopentanu w 20 ml eteru dietylowego, uprzednio oddestylowanego nad sodem, oraz 0,4 g (17 mmol) sproszkowanego magnezu. Kolbę ogrzewa się właźni wodnej, aż eter zacznie wrzeć (użyć długiego chłodnicy zwrotnej Liebiga), a następnie ogrzewanie jest usuwane, ponieważ reakcja jest egzotermiczna. Reakcja trwa 15-20 minut, po czym mieszaninę odczynników Grignarda poddaje się działaniu wrzenia przez 30 minut .
0rjSHsipNe
Następnie mieszaninę reakcyjną schładza się do 0°С, przenosi do kolby o pojemności 250 ml i dodaje 1,8 g (16 mmol; 1 eq.) lekko żółtawego indolu w 20 ml dichlorometanu. Podczas tej reakcji wydziela się gaz w postaci pęcherzyków, mieszanina pozostaje przezroczysta, należy użyć chłodnicy zwrotnej .
1L2rDolPw7
Do tej samej kolby dodaje się 1,63 g (15 mmol) bezwodnego ZnCl2 (w postaci rozdrobnionego proszku). W tym samym czasie gaz i pęcherzyki są aktywnie uwalniane, mieszanina staje się matowa, kolor zmienia się na różowy lub zielonkawy. Mieszaninę reakcyjną miesza się przez 40 minut. Następnie dodaje się roztwór 3,7 g (19 mmol) chlorku 1-naftoilu rozpuszczonego w 30 ml dichlorometanu. Mieszanina reakcyjna natychmiast zmienia kolor na czerwony, produkt natychmiast wytrąca się w postaci gęstej pasty. Mieszaninę miesza się przez dodatkową 1 godzinę w temperaturze r.t., a następnie rozcieńcza równą objętością 30% roztworu NH4Cl i miesza przez kilka minut.
YLCGI9znV7
Woda i rozpuszczalnik są dekantowane, 10 ml metanolu jest dodawane do osadu i rozcierane szklanym prętem, podczas gdy wytrącają się małe żółtawe kryształy. Kryształy są filtrowane, przemywane 10 ml metanolu i 7 ml eteru dietylowego. Masa suchego bladożółtego pylistego proszku JWH-018 wynosi 2,93 g (64%). Dodatkowe 200-400 mg produktu można uzyskać z przefiltrowanych płynów.
 
Last edited:

beginner

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 17, 2023
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Czy eter dietylowy można zastąpić innym rozpuszczalnikiem?
przyczyna prawa w europie
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
dla niektórych Gringard THF (suchy) również działa. Nie wiem, czy będzie działać z bromopentanem. Do przygotowania odczynnika Gringarda potrzebny jest rozpuszczalnik eteryczny. Wszystkie odczynniki MUSZĄ być suche, szkło MUSI być suche (zgaszone nad płomieniem) itd.
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
9
Reaction score
5
Points
3
Zwykle można łatwo uzyskać eter dietylowy, wykonując destylację frakcyjną płynu wyjściowego. Wielu chemików youtuberów ma na ten temat filmy.
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
9
Reaction score
5
Points
3
Cześć!
Więc spróbowałem tej syntezy. Wszystko zostało wykonane zgodnie z procedurą, wszystkie szklane naczynia były suche, wszystkie zmiany koloru były takie same jak te opisane w procedurze.
Jest tylko kilka zmian/błędów, które popełniłem, wymienię je tutaj:

- Do zainicjowania reakcji Grignarda użyłem jednej drobiny jodu.

- Ponieważ w kolbie pozostało tylko kilka nieprzereagowanych Mg, nie zawracałem sobie głowy dekantacją odczynnika Grignarda. Nie mając innego suchego szkła, nie chciałem ryzykować jego zniszczenia. Doprowadziło to do niewielkiego zanieczyszczenia produktu końcowego Mg, ale nie wyjaśnia to uzyskanego wyniku.

- Po dodaniu indolu w DCM, a następnie ZnCl2, mieszaninę należy mieszać przez 40 minut w temperaturze 0°C. Było to praktycznie przestrzegane, z wyjątkiem 2 minut, kiedy temperatura wzrosła do 14°C, ponieważ płytka nie została prawidłowo wyłączona i podgrzewała łaźnię lodową. Zostało to szybko skorygowane i nie wydaje się, aby miało duży wpływ na reakcję, ponieważ reszta procedury przebiegła zgodnie z planem (na przykład zmiana koloru czerwonego po dodaniu chlorku 1-naftoilu)

- Po dodaniu chlorku 1-naftoilu mieszaninę mieszano przez 2 godziny, ponieważ chciałem poczekać trochę dłużej, biorąc pod uwagę, że w miejscu, w którym pracowałem, było 12°C. Dla pewności podgrzałem mieszaninę reakcyjną do 25°C na ostatnie 30 minut (mieliśmy mieszać przez godzinę w temperaturze pokojowej).

Prawdziwy problem pojawił się na etapie krystalizacji (czytałem, że krystalizacja nie jest łatwa i często tworzy się olej). Po dodaniu MeOH i rozcieraniu szklanym prętem nic się nie wykrystalizowało.

Po odparowaniu fazy organicznej otrzymano jedynie różowy osad przypominający 3-(1-naftoilo)indol.
Wziąłem więc wszystkie pozostałości odparowanej fazy organicznej, różowy proszek, w zasadzie wszystko i zmieszałem to w MeOH z węglem aktywnym, przefiltrowałem wszystko, co się nie rozpuściło, odparowałem trochę MeOH i włożyłem do zamrażarki. Powstał brązowy osad. To nie był produkt.

Po odparowaniu MeOH (MeOH, który dodałem do mieszaniny reakcyjnej, zgodnie z procedurą) uzyskano rodzaj pomarańczowego oleju. Niestety, według kogoś, kto chciał go wypróbować, nie miał on działania psychoaktywnego.

Po rozmowie z jednym z ekspertów powiedział mi, że uważa tę syntezę za dziwną, ale że potrzebne będą dalsze doświadczenia, aby potwierdzić, że ten sposób robienia rzeczy jest błędny. To był mój raport. Zapraszam do dodawania własnych, byłoby ciekawie wiedzieć, czy ta synteza działa!
 
Top