JWH-018 bez wodorku sodu

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
Natknąłem się na tę reakcję i postanowiłem otworzyć dyskusję na ten temat

Oto przykład alkilowania do JWH-018, 1-pentylo-3-(1-naftoilo)indolu, MW 341.4

Do 250 ml 3-szyjkowego RBF wyposażonego w termometr, chłodnicę i mieszadło dodaje się 3-(1-naftoilo)indol (3 g, 11 mmoli), a następnie suchy DMF 50 ml. Płatki wodorotlenku potasu (1.5g, 27.5mmol 1.5eq.) dodano w jednej porcji i układ oczyszczono butanem. Kolbę ogrzewano do 60-70 stopni C na łaźni wodnej przez 20 minut mieszając. Otrzymano zielony roztwór o barwie ppt. Po tym czasie dodano 1-bromopentan (4,3 g, 28,6 mmol) w jednej porcji za pomocą szklanej strzykawki. Następuje natychmiastowa zmiana barwy na czerwoną i kolba jest ogrzewana w temperaturze wewnętrznej 60-65 C przez 3 godziny. KBr ppts w ciągu pierwszych kilku minut po dodaniu halogenku alkilu. Następnie schładza się do temperatury pokojowej i rozcieńcza 150 ml H2O i ekstrahuje 3x 40 ml DCM. Substancje organiczne przemywa się wodą 3 razy, a następnie odparowuje rozpuszczalnik. Nadmiar bromopentanu jest wyczuwalny, więc usuwa się go pod próżnią w gorącej łaźni wodnej. Uzyskano 3 g bursztynowego oleju (8,8 mmola, wydajność 80%) Bursztynowy olej, który pozostał, jest produktem. Uzyskanie krystalizacji jest trudne. Dopiero po 1 miesiącu w lodówce zaczęły tworzyć się kryształy. Pokrycie ich niewielką ilością IPA oczyściło je i spowodowało krystalizację całego oleju. Po uzyskaniu kryształu nasion olej może być bezpośrednio krystalizowany po alkilacji, ale nie miałem szczęścia, aby skrystalizować go zaraz po bez nasion lub z etanolem. Otrzymany materiał topi się całkowicie w 61 C, a jego Mp wynosi 60-62 C.

Produkt jest cholernie aktywny i otrzymuje się go w postaci beżowych do żółtych, lekko gumowatych kryształów. Najlepiej byłoby bezpośrednio chromotografować olej, ale nie każdy może to zrobić. :p

Huffman JW, Mabon R, Wu MJ, Lu J, Hart R, Hurst DP, Reggio PH, Wiley JL, Martin BR.
"3-Indolyl-1-naphthylmethanes: new cannabimetic indoles provide evidence for aromatic stacking interactions with the CB(1) cannabinoid receptor".
Bioorg Med Chem. 2003 Feb 22;11(4):539-49.


Pojawiło się tak wiele pytań, że muszę przejrzeć notatki, aby je wszystkie uwzględnić. Mam nadzieję, że te kwestie pojawią się wraz z postępem dyskusji. Jedno z nich zamieściłem niedawno w wątku JWH-018, a mianowicie, jaka jest bezpieczna (optymalna) temperatura do odparowania pozostałości wody, rozpuszczalnika i bromopentanu? Czytałem gdzie indziej i w literaturze, że zamiast tego stosuje się DMSO i próbowałem obu, ale krystalizacja się nie powiodła, więc nie mogę określić, który z nich jest najlepszy i nie przychodzi mi do głowy żaden sposób, aby to ustalić poza przeprowadzeniem operacji cavia sapiens, więc jest to niedostępne, niewiarygodne i sprowadzamy się do poważnej nauki, ale plotka głosi, że DMF jest lepszy z tego powodu. I żeby być uczciwym, to nie ja słyszałem tę plotkę. Zrobił to ktoś, kogo znam.
Więc ta reakcja stwierdza, że używany jest suchy DMF. Czy ma to wpływ na wydajność? Czy KOH również powinien być suszony? Czy można z powodzeniem użyć K2CO3?
Alkilacje opisane przez Billy'ego Dampiera (obecnego bohatera, wybawcę i inspirację 👏👏 Dzięki Billy!) używają NaH jako czynnika redukującego, co jest powszechnie spotykane w literaturze, i z pewnością wymaga to absolutnie suchych warunków, chyba że ktoś zamierza zniszczyć dowody za pomocą nieudokumentowanych, ale powszechnie znanych procedur utleniania, ale sprzedawcy prekursorów adb i 5cl =>odpowiedzieli<= (nie pamiętam, kto zapytał, potrzebny cytat), że DMF niekoniecznie musi być suszony w danej reakcji, a są to odpowiednie alkilacje, więc czy sprzedawcy się mylą, czy też suche środowisko jest niepotrzebne tylko w tym przypadku? Czy suszenie DMF lub, co bardziej krytyczne, DMSO, choć niepotrzebne, poprawiłoby wydajność? (Wiem, że błysnę ignorancją, ale nie jestem całkowicie sam).
Z przyjemnością zbadam te pytania i podzielę się wynikami, gdy tylko znajdę sposób na dokładne określenie wydajności.
(Czy Jim potrafi pływać? Wiem, że to bezużyteczne, ale pływanie wydaje się dziwne. Kto by zgadł, że jest oldschoolowy?)
Ostatnie pytanie. Jeśli ktoś miałby zrobić AM-2201, najwyraźniej mógłby zastąpić 1-bromopentan 5-fluoro-1-bromo-pentylem. Czy to prawda? Czy istnieje sposób na obliczenie oczekiwanej wydajności przed testowaniem? A jeśli tak, dlaczego obecnie ujawniona metoda wykorzystuje octan 5-bromopentylu, po dodatkowych krokach, a tym samym dodatkowych kosztach i komplikacjach?

Mam nadzieję, że do czegoś dojdziemy.
Mam na myśli was wszystkich i pływanie hhh
dzięki
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
UWAGA1: Przez 5-fluoro-1-bromo-pentyl odnoszę się do CAS 407-97-6, IUPAC 1-Bromo-5-fluoropentan
 
Top