Question nauka chemii bez doświadczenia

alllove

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
W ciągu ostatniego tygodnia spędziłem dużo wolnego czasu na tym forum i rozważałem samodzielną próbę syntezy.
Zastanawiałem się tylko, gdzie mógłbym dowiedzieć się czegoś o ogólnej chemii, ponieważ chciałbym mieć jakieś pojęcie o tym, co robię. Czy są jakieś konkretne strony internetowe lub książki, które mógłbyś polecić hobbystom bez doświadczenia? Czy jest jakaś konkretna chemia, którą muszę zbadać, na przykład chemia organiczna?
dziękuję
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Zdecyduj, którą kategorią syntezy jesteś zainteresowany. Wyszukaj ją tutaj, obejrzyj filmiki, komentarze i będziesz miał całkiem dobry obraz sytuacji. Forum BB może również pomóc w zasadzie we wszystkim, czego potrzebujesz do syntezy, od sprzętu po odczynniki. Wystarczy zapytać, a eksperci na tym forum są bardzo pomocni. Upewnij się tylko, że zadajesz właściwe pytanie.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Zgadza się, chemia organiczna. Musisz ją studiować.
 

Yiazo

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 4, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Witam, chciałbym rozpocząć przygodę, chciałbym specjalizować się w benzodiazepinach, ale nie wiem od czego zacząć, książki / sprzęt laboratoryjny. czy masz jakieś linki, wskazówki i rekomendacje, które możesz mi wysłać. dziękuję
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8

Weź pod uwagę wszystkie poprzednie rady udzielone przez innych członków, a dodatkowo radzę ci iść powoli i ostrożnie, najpierw spróbuj w pełni zrozumieć układ okresowy, chociaż większość pierwiastków jest nieorganiczna, ale z dużym wyjątkiem WĘGLA I WĘGLOWODORU, a będziesz musiał dużo radzić sobie z późniejszymi, tj. węglem i węglowodorami w chemii organicznej. Zwróć także szczególną uwagę na pierwiastki takie jak wodór, tlen, węgiel i azot.
Postaraj się zrozumieć ich właściwości i struktury elektronowe, sposób, w jaki reagują z innymi pierwiastkami. Na tej podstawie można przejść do prostych i podstawowych organicznych reakcji chemicznych. Później będziesz odpowiedzialny za utrzymanie i życie innych, a może i siebie, więc czas i cierpliwość w nauce dobrej chemii są tego warte tysiąckrotnie.
 
Top