Szukasz porady dotyczącej syntezy amfetaminy przy użyciu aldehydu cynamonowego?

SaltedLead

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 22, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Cześć,

Jestem trochę nowy na tym forum i rozważam próbę syntezy w oparciu o post na reddit opisujący tworzenie racemicznej amfetaminy z aldehydu cynamonowego.
Post był dość niejasny i zawierał jedynie zgrubny zarys procedury, więc postarałem się jak najlepiej wypełnić puste pola.

Synteza przebiega następująco.

100 ml aldehydu cynamonowego dodaje się do 100 ml alkoholu benzylowego, aby uzyskać alkohol cynamonowy.
Alkohol cynamonowy jest dodawany do amoniaku w stosunku 1:1, aby utworzyć aminę cynamonową.
Jest ona ponownie dodawana do alkoholu benzylowego w stosunku 1:1 w celu wytworzenia fenylopropyloaminy, która jest następnie uwodorniana przy użyciu wodoru w celu wytworzenia dl-fenyloizopropyloaminy AKA amfetaminy.
Następnie następuje rekrystalizacja.

Nie zajmowałem się wcześniej syntezą amfetaminy, więc wszelkie porady będą mile widziane, zwłaszcza jeśli ktoś już wcześniej przeprowadził taką syntezę.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Nic z tego nie ma sensu
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Prawdopodobnie ma na myśli Cyprinal (aldehyd metylo-cynamonowy)? Nie jestem pewien jak, ale przypuszczam, że można to zrobić i zostało to zrobione.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Nie, Cyprinal, co alfa-metylowy aldehyd cynamonowy może ulec utlenieniu Bayer Villinger, tworząc enol-ester P2P, który łatwo hydrolizuje do P2P. Zwykle odbywa się to za pomocą Oxone, ale kwas Caros i nadkwasy również działają. Jest to dobre rozwiązanie dla mniejszych, może średnich partii, ale nie nadaje się do niczego większego ze względu na duże ilości potrzebnego rozpuszczalnika, a także zajmuje sporo czasu, a ponadto zachodzi reakcja uboczna, w której ester enolowy jest dalej utleniany do epoksydu, więc zawsze będzie mieszanina produktów, którą należy uwzględnić w opracowaniu.
 
Top