Ekstrakcja LSA z nasion Morning Glory lub młodej hawajskiej róży drzewiastej

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Oj5icLl8so

Wprowadzenie

Nasiona wielu gatunków powoju zawierają alkaloidy ergolinowe, takie jak psychodeliczna ergonowina i ergina (LSA, amid kwasu d-lizergowego). Nasiona Ipomoea tricolor i Turbina corymbosa (syn. R. corymbosa) są używane jako psychodeliki. Nasiona powoju mogą wywoływać efekt podobny do LSD, gdy są przyjmowane w dużych dawkach, często liczonych w setkach. Chociaż substancja chemiczna LSA nie jest legalna w niektórych krajach, nasiona można znaleźć w wielu sklepach ogrodniczych; jednak niektórzy twierdzą, że nasiona ze źródeł komercyjnych mogą być czasami pokryte pewnego rodzaju pestycydami lub metylortęcią (chociaż ta ostatnia jest nielegalna w Wielkiej Brytanii i USA).

Morning glory jest członkiem rodziny roślin znanej jako Convolvulaceae. Są to pełzające pnącza o liściach w kształcie serca i kwiatach przypominających trąbki. Istnieje wiele odmian tej rośliny, a kwiaty powoju mogą być białe, fioletowe lub niebieskie. Jedną z najpopularniejszych odmian jest Heavenly Blue (Ipomoea tricolor), która jest popularna ze względu na uderzające turkusowe kwiaty. Dlatego też nasiona powoju Heavenly Blue są szeroko dostępne w centrach ogrodniczych i szkółkach, wraz z innymi pokrewnymi gatunkami. Ich dostępność oznacza, że niektóre osoby mogą rozważać stosowanie tych nasion ze względu na ich działanie psychoaktywne. Zawierają one szereg związków alkaloidowych, w tym LSA, które mogą wywoływać zmienione stany psychiczne i halucynacje. Inne rośliny, które zawierają te same związki chemiczne, to Hawaiian Baby Woodrose (Argyreia nervosa) i Ololiuqui (Rivea corymbosa)
.
9odYPK1WQz
RBd2t8FLXl

LSA i Ergonovine

Działanie nasion Morning Glory

Według raportu Alberta Hofmanna, Aztekowie używali Ololiuqui do wywoływania stanu delirycznego i komunikowania się z bogami. Najwyraźniej widzieli wizje i "przerażające halucynacje" i otrzymywali nadprzyrodzone wiadomości podczas tych rytuałów. Jednak Hofmann opisał swoje własne doświadczenia z narkotykiem nieco inaczej. Stwierdził, że powodował on: "zmęczenie, apatię, uczucie mentalnej pustki oraz nierealności i całkowitego braku znaczenia świata zewnętrznego". Inni opisywali uczucie obojętności, wrażenie "zapadania się w nicość" i pragnienie snu. Efekty te wynikają przede wszystkim z zawartości LSA w nasionach. Badanie z 2013 roku wykazało, że ekstrakt LSA z A. nervosa oddziałuje z receptorami serotoniny i dopaminy, wywołując łagodne efekty psychodeliczne. A. nervosa, Ololiuqui i powój zawierają wiele takich samych składników psychoaktywnych. Dlatego też efekty działania nasion powoju są prawdopodobnie porównywalne z pozostałymi dwiema roślinami.

Jak wygląda trip po nasionachMorning Glory?
Mvz45Y2BGS

Podczas gdy roślina może wywoływać efekty psychodeliczne, tripy z nasionami powoju są stosunkowo łagodne. Niektóre doniesienia sugerują, że efekty LSA są podobne do LSD, w tym kolorowe halucynacje wzrokowe i poczucie euforii. LSD jest jednak niezwykle silnym narkotykiem, a LSA jest znacznie słabsze. Szacuje się, że haj po zażyciu nasion morning glory trwa od 4 do 8 godzin. W rzadkich przypadkach może utrzymywać się do następnego dnia.
Ile nasion Morning Glory należy zażyć, aby osiągnąć haj?
Trudno jest obliczyć dokładną dawkę nasion powoju. Jako produkt naturalny, każde nasiono zawiera różne ilości LSA i innych związków. Wspomniany powyżej artykuł z 2017 roku sugeruje, że dawka LSA wynosząca 2-5 mg wywoła halucynacje u większości ludzi. Odpowiada to 150-200 nasionom powoju lub zaledwie 10 nasionom A. nervosa. Szacunek ten jest jednak wysoce zależny od indywidualnej próbki nasion i osoby, która je spożywa. Dlatego zalecamy, aby liczba ta służyła wyłącznie celom edukacyjnym, a nie zalecanej dawce.

Sprzęt i szkło.

  • 500 ml x3 Szklane naczynia (hermetycznie zamknięte);
  • Szczelne sito lub bibuła filtracyjna;
  • Konwencjonalny lejek;
  • Taca na ciasteczka lub naczynie Pyrex.

Odczynniki.

  • 150 gramów nasion Morning Glory lub młodych nasion Woodrose Hawaiian (A. nervosa);
  • 130 ml eteru naftowego;
  • 220 ml metanolu (MeOH).

Ręcznie
JAwaS720cp

1) Zmiel 150 gramów nasion Morning Glory lub nasion młodego drzewka hawajskiego (A. nervosa).
2) Namocz nasiona w 130 ml eteru naftowego przez dwa dni.
3) Przefiltruj roztwór przez szczelne sito.
4) Wyrzucić ciecz i pozostawić nasiona do wyschnięcia.
5) Przez dwa dni moczyć nasiona w 110 ml alkoholu drzewnego (MeOH).
6) Ponownie przefiltrować roztwór, zachowując ciecz i oznaczając ją jako "1".
7) Ponownie moczyć grzyb w 110 ml alkoholu drzewnego (MeOH) przez dwa dni.
8) Przefiltruj i wyrzuć papkę.
9) Dodaj płyn z drugiego namaczania do roztworu oznaczonego jako "1."
10) Wlej płyn do tacy na ciasteczka [lub naczynia pyrex] i pozwól mu odparować.
11) Gdy cały płyn odparuje, pozostanie żółta guma. Należy ją zeskrobać i umieścić w kapsułkach.


30 gramów nasion Morning Glory ~ 1-2 podróże
15 nasion hawajskiej róży drzewiastej (A. Nervosa ) ~ 1-2 podróże

Mój przyjaciel przeczytał również w AC, że nasiona Morning Glory są często traktowane pestycydami, które niszczą naturalnie występujące alkaloidy Ergot. Mój przyjaciel kupił nasiona Pearly Gate Morning Glory i zasadził je w swoim ogrodzie. Kiedy rośliny zaczęły produkować nasiona, mój przyjaciel zaczął je zbierać i usuwać luźną zewnętrzną powłokę. Ostatecznie zebrał *30 gramów* łuskanych nasion zgodnie ze wskazówkami.

Procedura

Zacząłem od wymieszania nasion z niewielką ilością wody i zmiażdżenia ich na miazgę w moździerzu. Następnie użyłem sonikatora (ultradźwięków) przez około 2 godziny, aby całkowicie sproszkować nasiona [zamiast ultradźwięków można energicznie potrząsać nim przez kilka minut kilka razy]. Ponadto pozwoliłem proszkowi całkowicie wyschnąć (1 dzień). Dodałem 130 ml eteru naftowego i pozwoliłem miazdze moczyć się przez 1 dzień. Co więcej, ponownie nasączyłem miazgę eterem naftowym i pozwoliłem jej moczyć się przez kolejny 1 dzień w zamkniętym naczyniu. Podobnie, przefiltrowałem mieszaninę przez bibułę filtracyjną i odrzuciłem płyn. Nie tylko to, ale pozwoliłem miazdze całkowicie wyschnąć (1 dzień).

Następnie dodałem 110 ml metanolu do miazgi, poddałem mieszaninę sonikacji i pozwoliłem jej moczyć się przez dwa dni. Powtórzyłem ekstrakcję jeszcze raz. Następnie zebrałem rozpuszczalnik i wyrzuciłem miazgę. Dodałem 1 ml wody destylowanej i pozwoliłem mieszaninie odparować na lekko ciepłej łaźni wodnej z kolumną odparowującą. Kontynuowałem odparowywanie i spłukiwałem pozostałości z boków kolby skraplacza wodą, aż uzyskałem 3 ml jasno zabarwionej pomarańczowej cieczy (12 godzin). Z perspektywy czasu, 30 g nasion Morning Glory = 1 trip jest błędem. Uważam również, że uzyskałem doskonałą ekstrakcję LSA z nasion
.
 
Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Cześć Patton, właśnie rozmawiałem o LSA z przyjacielem, dziękuję za zamieszczenie tego tematu. W przeszłości próbował ekstrakcji, ale było to dawno temu i prawdopodobnie popełnił jakieś błędy podczas ekstrakcji, ponieważ miał okres wymiotów, letargu i ogólnych efektów toksycznych przez około 90 minut. Uważa, że było to spowodowane saponinami i cyjanogenami z łuski. Czy ta ekstrakcja daje całkiem czysty LSA (pozbywając się innych nieprzyjemnych alkaloidów)?

W tekście jest EtOH, ale alkohol drzewny, a tekst mówi o metanolu, więc chyba należy użyć metanolu, a nie etanolu?

Dlaczego 1ml wody destylowanej dodaje się na końcu przed suszeniem?
 

halohydrin

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
21
Reaction score
22
Points
3
Prawdopodobnie najbardziej praktyczna droga pozyskiwania lizergamidu. Uprawiam go od 2 lat i zbieram nasiona. Z niecierpliwością czekam na zebranie wystarczającej ilości, aby coś z tym zrobić.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jak pokazuję w tym temacie, najlepszym rozwiązaniem jest wyhodowanie drzewa lub zebranie nasion bezpośrednio z rośliny. Będziesz dokładnie wiedział, że nie zostały one przetworzone przez żadne niebezpieczne substancje (pestycydy itp.). Poza tym trzeba zrywać łuskę z nasion przed zmieleniem w moździerzu.
Myślę, że nie za bardzo. Nigdy nie widziałem badań analitycznych składu ekstraktu.
To był błąd, przepraszam, poprawione.
To była opcjonalna procedura. Autor chciał uzyskać wodny roztwór LSA.
 
Last edited by a moderator:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
ten metanol jest ok ? (w mojej okolicy sprzedają go jako metanol)

85i0Tzh1gU

pełne francuskie info w pdf
 

Attachments

  • FQgc9lwtAG.pdf
    140.1 KB · Views: 1,163

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Zawsze zwracaj uwagę na numer CAS
CAS 67-56-1 to metanol, zgadza się.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
fajnie, łatwo i tanio :)
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
EKSPERYMENT NUMER 3

Nasiona Morning Glory zostały zmielone, a następnie odtłuszczone acetonem i wysuszone. Następnie nasiona ekstrahowano metanolem. Metanol odparowano, a to, co pozostało, rozpuszczono w dH2O. Hydrolizować przez refluks z KOH w temperaturze 70 stopni C (PH 10 - 30 min). Następnie doprowadzić do PH3 za pomocą kwasu cytrynowego. Zhydrolizowany kwas lizergowy powinien krystalizować i opadać (nie jest rozpuszczalny w kwaśnej wodzie). Przefiltrować i wysuszyć. Zebrano czarną śmierdzącą smołę. Następnie rozpuszczono ją we wrzącej wodzie i przefiltrowano. Brązowy proszek został przefiltrowany. Czy jest to kwas lizergowy czy amid kwasu lizergowego?

Używam instrukcji z tego linku.


Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc w tym eksperymencie
.Dziękuję
 

lain

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Odparowanie metanolu było dla mnie zbyt niebezpieczne, więc podpaliłem go i otrzymałem pomarańczowo-żółtą ciecz
 

lain

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Nasiona Morning Glory to tradycyjna medycyna chińska, zwana czarnym brzydko "HeiChou"
 
Top