Pudełko zapałek utknęło w punkcie?

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Cześć przyjaciele, z góry przepraszam za mój zły angielski. Zacząłem na tej ścieżce około 3 lata temu. W tym czasie miałem świetny sposób na wydobycie MBRP z pudełek zapałek. O ile pamiętam, skrobałem pudełka zapałek. Następnie myłem je acetonem i płukałem. Następnie gotowałem je z kwasem solnym i czyściłem kawałki papieru, które się wydostały. To wszystko, co pamiętam z tamtych czasów i nie pamiętam, skąd mam ten przepis. Przejdźmy teraz do naszego głównego tematu.

Zdecydowałem się ponownie pójść tą drogą i ponownie kupiłem pudełka zapałek.

Te pudełka zapałek nie są tymi z białymi otworami, są to całkowicie brązowe pudełka zapałek. Przetestowałem kilka rzeczy. Pierwszą z nich była interwencja gorącą wodą, ale po interwencji gorącą wodą nie mogłem nic zeskrobać i zaczął się odklejać wraz z całym papierem.

Wtedy zmieniłem metodę, zanurzyłem bok dowolnego pudełka zapałek w acetonie bez przecinania go i zacząłem skrobać maszynką do golenia i działało to znacznie lepiej. Poniżej zamieszczam zdjęcie maszynki, której użyłem.

F21gDesT56


Zakończyłem ten proces, a następnie zmiażdżyłem wszystkie zebrane MBRP w małym moździerzu, aż do całkowitego sproszkowania. Wszystko robiłem w całkowicie czystych szklanych pojemnikach. Nie używałem żadnych narzędzi dotkniętych mydłem. Po zakończeniu miażdżenia wsypałem proszek do szklanej zlewki i zalałem acetonem.

Tutaj pojawia się moje prawdziwe pytanie. Co powinienem zrobić od teraz, aby mój RP był czystszy? Czytałem artykuły stwierdzające, że użycie wody lub kwasu siarkowego uszkadza RP, ale nie byłem do końca pewien. Potrzebuję pomocy w tej sprawie. Co powinienem zrobić? Jak mogę czyścić więcej? A może, jak wspomniałem na początku, jeśli ponownie zagotuję go z kwasem solnym (nie pamiętam, czy były jakieś inne kroki), czy RP będzie wystarczająco czysty dla RXN?

AuskUnc6zO
 

Jimmyjohn48

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 6, 2024
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Wytnij paski z książek. Namocz paski w acetonie, aż będą czyste. Usuń papierowe paski, a następnie pozostaw rp do wyschnięcia. Po wyschnięciu wyczyść za pomocą hcl. Następnie wyczyść wodą destylowaną. Następnie wyczyść ponownie za pomocą IPA lub acetonu. Minęło około 20 lat, odkąd stosowałem tę metodę, ale uważam, że to było to.
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Dziękuję za komentarz. Znalazłem wczoraj artykuł o tym, gdzie go przeczytałem. Był to ktoś o pseudonimie swim ze starego ula. Jestem teraz w punkcie, w którym zrobiłem mycie acetonem. Wziąłem farbę, która wyszła z acetonem ze strzykawką i opróżniłem ją. Następnie wykonałem kolejne mycie acetonem. Tym razem użyłem sitka o bardzo drobnych oczkach i większość kawałków papieru pozostała na sitku. Następnie poczekałem, aż pozostała ciecz acetonowa ponownie się osadzi i tym razem aceton był nieco mniej czerwony. Następnie spuściłem aceton. Teraz czeka w ten sposób. Myślę, że dziś wyczyszczę go ponownie, używając zwykłego i ciepłego kwasu solnego. Wtedy zobaczymy, co się stanie. Później zedytuję temat dla dobra wszystkich.
 
Top