MDP2P Destylacja z parą wodną

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Przeprowadziłem kilka destylacji z parą wodną dla MDP2P zsyntetyzowanego z 28578. Próbowałem użyć generatora pary z parą o temperaturze 105 ° C, dodając węglan potasu do kolby destylacyjnej, dostosowując ilość wody w kolbie destylacyjnej. Próbowałem również dodawać nasycony roztwór soli do destylowanego roztworu i zawsze ekstrahować DCM. Za każdym razem wydajność wynosiła 0,5 - 1 ml MDP2P na każde 100 ml destylowanej wody. Sprawdziłem zasoby online z postu Hellmana na mdma.ch, czy to naprawdę powinno być 1 ml MDP2P na każde 100 ml destylowanej wody?

Jr0uSXZOi6


Myk3Q1wtnx


E5IY2NUa4M
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
powinieneś użyć dodatkowego źródła ciepła, oprócz generatora pary
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
kolba destylacyjna jest ogrzewana w temperaturze 80C w łaźni olejowej, oprócz pary generowanej zewnętrznie
 

TheCook

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Cześć!

Czy to tylko tak wygląda, czy masz za mało oleju w kąpieli olejowej? Powinien być tak wysoki, jak poziom w kolbie. I musisz się upewnić, że tak pozostanie. Oznacza to, że jeśli poziom wody w kolbie wzrośnie powyżej poziomu oleju, należy ją odpowiednio podgrzać (ustawienie na 130°C może być wystarczające). Jeśli poziom wody spadnie zbyt nisko, należy nieco zmniejszyć temperaturę.
Należy również pamiętać, że ustawiona temperatura mieszadła magnetycznego nie ma nic wspólnego z temperaturą w kolbie. Należy ustawić ją na co najmniej 20°C wyższą niż temperatura oczekiwana w kolbie.
Cały przewód parowy należy owinąć folią aluminiową.
Wreszcie, należy również pamiętać, że całe ciepło, które włożyłeś, musi zostać ponownie rozproszone. Chłodnica Liebinga wygląda na dość małą. Mam nadzieję, że masz wlot próżniowy podłączony do kolby do płukania gazem, którą zanurzyłeś w lodowatej wodzie.

Powodzenia następnym razem.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Aby uzyskać przyzwoite wyniki, należy zwiększyć ciśnienie w całym systemie. W przeciwnym razie w najlepszym przypadku będzie to od 1 ml do 100 ml.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Panowie.
Czy destylacja parowa jest dopracowana do perfekcji?
Czy możecie się nią ze mną podzielić? Utknąłem z tym problemem.

Używam również tego samego szybkowaru co Pan.

Szybkowar 10L. Butla destylacyjna 5L. Ile P2P mogę destylować na raz?

Jaki jest stosunek P2P do roztworu węglanu potasu?
 
Top