Alternatywa dla chlorku rtęci

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Chlorek rtęci (CAS 7487-94-7) jest zakazany w Chinach, a zatem dość trudny do pozyskania.

Czy azotan rtęci jest możliwą alternatywą dla P2P -> Met poprzez metodę Al/Hg?

Jeśli dobrze rozumiem, azotan rtęci może być używany z większą ilością wody i można go również podgrzać, aby uzyskać większe stężenie.

Wydaje się, że istnieją 2 azotany rtęci, CAS 10045-94-0 i CAS 7783-34-8, i doniesienia, że ten drugi jest niewłaściwym rodzajem, dlaczego nie miałby działać?
 

Mr Gargamel

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2023
Messages
7
Reaction score
5
Points
3
OFC można użyć azotanu rtęci...
Po prostu kupiłem rtęć elementarną i rozpuściłem ją w kwasie azotowym (6ml/1g), a następnie zrobiłem amalgamat w wodzie.
25 g aluminium + następnie wrzucam do środka 2 ml roztworu azotanu rtęci, a następnie potrząsam nim od czasu do czasu przez 5-10 minut lub do momentu, aż zacznie ładnie bulgotać i zacznie się ślimaczyć.
Następnie spuszczam przyzwoitą wodę i dwukrotnie przemywam amalgamat wodą z kranu, aby pozbyć się pozostałej wolnej soli rtęci (użyj metalowego sita, aby zapobiec opadaniu aluminium z wodą).
Dla mnie działa to bardzo dobrze.
Upewnij się, że zmieliłeś folię aluminiową, zanim naprawdę pomoże to w szybkim działaniu amalgamatu.

Uważaj na toksyczny aerozol podczas robienia amalgamatu, spróbuj użyć małego zakraplacza z wacikiem na końcu, aby wchłonąć toksyczny aerozol.

Upewnij się, że amalgamat działa prawidłowo (zobacz ładne bąbelki pieniące się nad wodą), nie spiesz się i nie pozwól mu szaleć.
powodzenia.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Chlorek galu i jod
 

Mr Gargamel

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2023
Messages
7
Reaction score
5
Points
3
czy gal działa równie dobrze jak rtęć w redukcji p2p?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Zależy, ale bez jodu to gówno da.

Nie jest też tak egzotermiczny i nie niszczy całej folii w x czasie jak hg. Muszę jednak wspomnieć, że zrobiłem to za pomocą ultradźwięków
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Chlorek rtęci można kupić w Chinach, ale jest on bardzo drogi. Kosztuje 980 juanów za 100 gramów.
 
Top