krystalizacja mety z efedryny do lodu nie może być wykonana

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
Witam, próbuję zrobić twarde, ładne odłamki poprzez rozpuszczenie mety w etanolu, a po całkowitym rozpuszczeniu należy ją podgrzać do 180 °. Ale to się nie udawało, zawsze zatrzymywało się na 80 °, gdy temperatura wrzenia etanolu była wyższa. Czy możliwe jest przekroczenie temperatury wrzenia?
W każdym razie w 80 ° próbowałem włożyć do niego szklany pręt, wyjąłem go i czekałem, czy się skrystalizuje. Tak się stało, więc pozwoliłem mu ostygnąć do temperatury pokojowej, gdzie zaczął ładnie wyglądać, a po schłodzeniu do temperatury pokojowej włożyłem go do zamrażarki na 7 godzin, ale kryształy nie wyglądają tak, jak powinny :(

Co zrobiłem źle?
Jakie jest rozwiązanie?
Czy metoda, której używam, jest odpowiednia?

Dzięki za wszelką pomoc
 

Attachments

  • Xk6qBlPyi3.png
    Xk6qBlPyi3.png
    2.7 MB · Views: 160
  • 9LtizFdSa1.jpg
    9LtizFdSa1.jpg
    367.5 KB · Views: 118
  • lDUTKEVIg6.jpg
    lDUTKEVIg6.jpg
    5 MB · Views: 124
  • BbQcpJCdRU.jpg
    BbQcpJCdRU.jpg
    5.2 MB · Views: 332
  • vd5OlDKiyc.jpg
    vd5OlDKiyc.jpg
    937.4 KB · Views: 135
  • 31TtW9NyUm.jpg
    31TtW9NyUm.jpg
    5.3 MB · Views: 295
  • SavYILJK2c.jpg
    SavYILJK2c.jpg
    996.9 KB · Views: 112
  • Byoubq2d05.jpg
    Byoubq2d05.jpg
    310.8 KB · Views: 117
  • pd7luFOiNb.jpg
    pd7luFOiNb.jpg
    294.4 KB · Views: 116

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Problem polega na tym, że na patelni nie pozostało wystarczająco dużo alkoholu, aby nastąpiła krystalizacja. Zasadniczo rozpuszczalnik po prostu wyparował. Potrzebujesz zlewki lub kolby Pyrex i musisz podgrzać alkohol w osobnym pojemniku. Meta powinna być sucha w jednej zlewce, a alkohol w innym pojemniku, ustawionym na tym samym źródle ciepła. Gdy alkohol zacznie wrzeć, wlej trochę do etanolu i zamieszaj. Umieść oba naczynia z powrotem na ogniu. Dodaj więcej wrzącego alkoholu, aż cała meta się rozpuści, zdejmij z ognia i pozostaw na 12 godzin. Bez ciepła, bez wiatru, bez wibracji. Nic. Następnie włożyć do lodówki na 8 godzin, a potem do zamrażarki. Musi powoli stygnąć, aby utworzyć duże kryształy, prawdopodobnie należy owinąć go ręcznikiem do naczyń, dopóki nie trafi do lodówki. Kluczem jest powolne schładzanie i musi być wystarczająco dużo alkoholu, aby nie przesiąkło i nie wytrąciło się. Trochę bezwodnego acetonu pomogłoby w codziennej krystalizacji rozpuszczalnika. Próżnia nie pomoże w żaden sposób, jaki mogę sobie wyobrazić i nikt nigdy tego nie zrobił, co widziałem
 

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
Dziękuję! Zrekrystalizowałem go i powoli schłodziłem, a teraz wygląda znacznie lepiej, ale nie miałem go oddzielonego, dobrze jest wiedzieć.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Temperatura wrzenia etanolu wynosi 178°f / 78°C. Można ją podnieść w szybkowarze, ale prawdopodobnie tylko do 210°f bez modyfikacji komputera w celu uzyskania ciśnienia wyższego niż 15 psi
 
Top