Ekstrakcja chlorowodorku metadonu z roztworu doustnego 1mg/1ml UK

Diziet Sma

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Próbuję wyekstrahować/oddzielić API (aktywny składnik farmaceutyczny|) Methadone Hydrochloride od doustnego 1mg/1ml.

W miejscu, w którym pracuję, jest to zielony, umiarkowanie gęsty syrop.

Istnieje wiele firm, które produkują podobne produkty z różnymi składnikami.

Nie wymieniam nazwy firmy, ale jest to lista substancji pomocniczych.

Lista substancji pomocniczych
Glikol propylenowyPh. Eur
Hydroksybenzoesan metyluPh. Eur
Hydroksybenzoesan propyluPh. Eur
Maltitol w płyniePh. Eur
Karmel E150
Błękit patentowy V (E131)
Woda oczyszczona


Czy ktoś może mi pomóc z kompletną ekstrakcją w szczegółach? Mam dość podstawowe doświadczenie, ale dużo czytałem. Kupiłem kilka podstawowych rzeczy - lejki sep, filtrację próżniową, aparaturę destylacyjną itp. I jestem szczęśliwy, że mogę kupić wszystko, co jest potrzebne do przeprowadzenia tej ekstrakcji / separacji.

Byłbym bardzo wdzięczny za kompletny proces, ale nawet dobry początek byłby bardzo mile widziany.

Dzięki.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Chlorowodorek metadonu występuje w postaci rozpuszczalnej soli. W przeciwieństwie do bazy metadonu.
Mój zespół produkuje metadon i oczyszcza go z bazy.
Baza ma wygląd krystaliczny i jest nierozpuszczalna w wodzie! Jak wygląda proces uzyskiwania metadonu z waszego syropu?
Rozcieńczyłbym 100 ml syropu w wodzie (około 800 ml) i dodał stężony roztwór ługu do 11-12 PH.
Schłodziłbym i odfiltrował krystaliczny osad.
Rozpuściłbym krystaliczny osad we wrzącym metanolu i przefiltrował (to, co się nie rozpuściło, wyrzuciłbym te nierozpuszczalne sole), włożyłbym metanol do zamrażarki i wyekstrahował kryształy w ciągu jednego dnia. kryształ ma kształt podstawy. Aby przekształcić go w chlorowodorek ... należy rozpuścić 100 mg zasady w 2 ml metanolu i dodać kwas solny do PH 5-6 i pozostawić w zamrażarce. Po dniu wyjąć z zamrażarki i pokruszyć chlorowodorek, a następnie przepłukać lodowatym acetonem.
 

Diziet Sma

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Wow, wielkie dzięki za odpowiedź - to jest dokładnie to, czego szukałem od dłuższego czasu. Ktoś, kto faktycznie wie, o czym mówi i nie podaje miliarda powodów, dla których jest to głupi pomysł. Tylko proste fakty i produktywne informacje. Jeszcze raz dziękuję.

Kiedy będę w stanie wypróbować to za około tydzień, jestem pewien, że będę miał więcej pytań dotyczących szczegółów procedury, mam nadzieję, że nadal będziesz dostępny.

Wielkie dzięki - Diziet.
 
Top