Synteza metamfetaminy z P2NP (nie do użytku osobistego, tylko do celów badawczych !!)

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Cześć chłopaki!

Znalazłem syntezę met przez P2NP, więc dzielę się tutaj! :)

Powtarzam : /!\ NIE DO UŻYTKU OSOBISTEGO LUB NIELEGALNEGO, TO TYLKO DO CELÓW BADAWCZYCH !!! /!\


Synteza metamfetaminy:


Głównym problemem związanym z syntezą metedryny jest pozyskanie prekursorów.
Według mojej wiedzy, najbardziej bezpośrednim prekursorem jest fenyl-2-propanon.
(niestety?) substancją kontrolowaną z Wykazu III. Nie ma
aktywności farmakologicznej, a mimo to DEA uznała za stosowne uregulować go około 1975 roku.
Pierwsza synteza, którą przedstawię, wykorzystuje go jako materiał wyjściowy. Właściwie
nadal można znaleźć tę substancję schowaną w magazynach na wielu uniwersytetach.
uniwersytetach, które prawdopodobnie zakupiły ten związek, zanim został on objęty kontrolą.
Mój przyjaciel natknął się na 500 ml wyprodukowanych przez Eastman Kodak w magazynie w Princeton.
Princeton. Kupiłem 100 ml, kiedy mieszkałem w Anglii wiele lat temu i zrobiłem
pierwszą reakcję z jego użyciem. Reakcję można zakończyć w około 6 godzin, uzyskując
około 60% wydajności; jestem biologiem, a nie chemikiem, więc ktoś, kto wie, co robi, prawdopodobnie mógłby to poprawić.
prawdopodobnie mógłby to poprawić.

Odczynniki:


1-fenylo-2-propanon: 20 gm


EtOH: 100 ml


Metyloamina 40% w wodzie: 100 ml


Folia aluminiowa: 20 gm


Chlorek rtęci II : 150 mg


Mieszać powyższą mieszaninę przez dwie godziny w kolbie okrągłodennej o pojemności 500 ml.
Zagęścić mieszaninę pod zmniejszonym ciśnieniem w temperaturze pokojowej. Przelać do lodowato zimnego
KOH (60 g w około 200 ml wody). Na tym etapie mogą wystąpić duże problemy.
się wydarzyć. Wydziela się dużo ciepła. Dodawać bardzo *powoli* i trzymać w
kąpieli lodowej. Ciepło spowoduje degradację produktu do bóg wie czego i może skończyć na suficie (jeśli będziesz ostrożny).
skończyć na suficie, jeśli nie będziesz ostrożny). Roztwór ekstrakcyjny z 125 x 3 ml
eteru etylowego. Odzyskać warstwę organiczną. Wyekstrahować eter za pomocą 3N HCl 25 x 3 ml.
Dodać 30 ml 6 N roztworu NaOH (zimnego) do roztworu kwasu, dodać więcej, jeśli roztwór nie jest bardzo zasadowy.
jeśli roztwór nie jest bardzo zasadowy. Ekstrahować roztwór zasadowy 25 x 3 ml eteru. Wysuszyć nad
bezwodnym siarczanem sodu, przefiltrować. Odfiltrować eter (destylować pod zmniejszonym ciśnieniem).
pod zmniejszonym ciśnieniem, ale nie jest to absolutnie konieczne) i
ponownie rozpuścić w bezwodnym eterze, 100-200 ml. Suchy gazowy HCl (zrobiony przeze mnie
wkraplając stężony HCl do stężonego kwasu siarkowego) przez mieszaninę, a metedryna HCl
powinna pojawić się jako biały puszysty proszek.



Odfiltrować metę i powtórzyć dla drugiego i trzeciego zbioru. Kolejne zbiory mogą być różowe lub fioletowe i nadal są skuteczne farmakologicznie.
są nadal skuteczne farmakologicznie, ale nie są zbyt czyste. Mam nadzieję, że
to było to, czego szukasz.



Powtarzam: /!\ NOT FOR A PERSONAL OR ILLEGAL USE, IT IS ONLY FOR RESEARCH SURPOSE !!! /!\

 
Top