Synteza metkatynonu (efedronu/βk-metamfetaminy)

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Substancje chemiczne:
KMnO4 [nadmanganian potasu] - sprzedawany w "Sears" w niebieskiej butelce. (Katalog #4234415)
Służy do usuwania żelaza z filtrów wody.
Pseudoefedryna HCl - Kup pudełko 96 tabletek "Equate" w Wal-Mart lub Sudafed.
Alkohol izopropylowy [Isopropyl 70% Rubbing Alcohol] - dowolny sklep spożywczy lub apteka.
Kwas solny [HCl] - sprzedawany jako "kwas muriatowy".
Aceton - sprzedawany w każdym sklepie z narzędziami lub sklepie z farbami
Woda destylowana - sprzedawana w każdym sklepie spożywczym
Przybory laboratoryjne:
Sitko - im mniejsze otwory, tym lepiej
Plastikowy lejek - sprawdź w lokalnym sklepie spożywczym
Filtry do kawy - użyj "Maxwell House"
3 słoiki Mason, butelki Snapple, cokolwiek się nada
Duży dzbanek - jak szklany dzbanek na sok owocowy
Miarka - oznaczona w ML (mililitrach)
Strzykawka - taka, jakiej używa się do karmienia niemowląt doustnie, oznaczona w mililitrach.
Naczynie Pyrex - tylko PYREX!
Dostęp do lodówki
Dostęp do kuchenki mikrofalowej

Ekstrakcja efedryny:
Weź wszystkie 96 tabletek i umieść je w sitku. Dodaj trochę pokruszonego lodu.
wiórki lodu, a nie duże kawałki lodu. Po prostu potrząśnij sitkiem w tę i z powrotem, ponieważ
lód topnieje, zauważysz, że czerwona powłoka na pigułkach odpada. Możesz chcieć
szybko przepłukać tabletki raz lub dwa razy. Gdy zauważysz, że większość czerwonej powłoki zniknęła
(pigułki będą miały jasnoróżowy kolor), nadszedł czas, aby wziąć pigułki i umieścić je w jednej z butelek Snapple.
z butelek Snapple. Teraz należy dodać 150 ml wody destylowanej. Teraz umieść słoik w
mikrofalówce (zdejmij pokrywkę) i podgrzewaj, aż woda będzie gorąca, nie wrząca, ale gorąca. Wstrząsnąć
butelką (z zakrętką), aż wszystkie tabletki się rozpadną, a następnie pozwól im się uspokoić. Używając
plastikowego lejka i filtrów do kawy, należy teraz przefiltrować wodę do innej butelki Snapple
zakręć tę butelkę i odstaw na bok. Będziesz chciał zeskrobać cały papkowaty proszek efedryny
z filtra do kawy z powrotem do pierwszej butelki, dodać 150 ml wody destylowanej i ponownie podgrzać.
ponownie podgrzać. Przefiltruj dodając wodę do drugiej butelki Snapple (w której znajduje się już
150 ml z pierwszej filtracji). Ponownie powtórz ten proces (kolejne 150 ml wody).
wody).

Powinieneś mieć teraz 450 ml wody w jednej butelce i trochę ziarnistej efedryny w drugiej. Zakręć
butelkę z wodą i włóż ją do lodówki. Wypłucz drugą butelkę i odłóż ją
ją na bok. Butelka z wodą zawiera wodę z efedryną.
Teraz należy przygotować roztwór KMnO4 (nadmanganianu potasu). Odmierz 7,43 gramów
nadmanganianu potasu i umieść go w czystej, pustej butelce Snapple. Teraz dodaj 100 ml
wody destylowanej, zakręć butelkę i potrząsaj nią mocno przez kilka minut. Za pomocą strzykawki,
odmierz 15,5 ml tego roztworu i dodaj go do 250 ml wody destylowanej w trzeciej butelce Snapple'a.
Snapple. Zakręć, wstrząśnij i włóż do lodówki. 15,5 ml to około jedna łyżka stołowa (15 ml),
więc jeśli nie masz strzykawki, możesz po prostu użyć łyżki stołowej.
MUSISZ pozwolić obu tym płynom ostygnąć. Jeśli nie będą zimne, reakcja nie powiedzie się.
się nie powiedzie. Pozostaw je więc w lodówce na dobre 4-6 godzin. Nie mogę tego wystarczająco podkreślić;
roztwory muszą być zimne. Jeśli jesteś niecierpliwą osobą, włóż je do zamrażarki
aż na wierzchu pojawi się trochę lodu.

Teraz czas na właściwą reakcję. Wystarczy zmieszać 265,5 ml roztworu KMnO4 (nadmanganianu potasu)
nadmanganian potasu) z 450 ml ekstraktu efedryny w dzbanku. Wystarczy zakręcić, wstrząsnąć i
wstawić do lodówki na co najmniej 8, ale nie więcej niż 12 godzin.
Po około 8 godzinach sprawdź mieszaninę, aby zobaczyć, czy jest jakiś fioletowy kolor, jeśli tak, to
pozostawić na kolejną godzinę. Gdy zobaczysz, że nie ma już fioletowego koloru, wyjmij roztwór z lodówki.
roztwór z lodówki. Powinien pachnieć słodko, trochę jak lody pistacjowe.
Teraz należy dodać 100 ml alkoholu izopropylowego. Należy to zrobić, aby pozostały
nadmanganian potasu będzie miał coś innego do utlenienia (zamiast efedryny). Po prostu
pozostawić tę mieszaninę na około 2 do 3 godzin w temperaturze pokojowej.

Mieszanina powinna mieć teraz temperaturę pokojową; nadszedł czas na filtrowanie. Ustaw lejek
nad jedną z butelek Snapple użytych wcześniej (najpierw umyj butelkę Snapple). Umieść około dwóch
lub trzy filtry do kawy w lejku i powoli przelej przez nie roztwór (powoli, aby
aby wszystkie cząsteczki na dnie nie wylały się i nie zatkały filtra). Prawdopodobnie będziesz
trzeba będzie przefiltrować trzy lub cztery razy. Płyn ma być tak klarowny, jak to tylko możliwe.
Należy dostosować pH do około 5 do 6,5. Aby to zrobić, użyj odrobiny kwasu mrówkowego. Tylko
dodać tylko kilka kropli, nie potrzeba wiele. Gdy uzyskasz prawidłowe pH, zawiruj końcową mieszankę
i odstaw na chwilę. Teraz przefiltruj ją przez około pięć filtrów do kawy. To ostatnia
ostatnia szansa na pozbycie się wszelkich śmieci. Płyn powinien być prawie całkowicie klarowny. To, co
to metkatynon. Jeśli chcesz, możesz wypić roztwór. Większość ludzi
wolałaby jednak mieć krystaliczny proszek. Przejdźmy więc do następnego kroku.

Wlej cały płyn do naczynia Pyrex i umieść go na kuchence na około 3 godziny w niskiej temperaturze.
ogniu, aby odparować większość płynu. Gdy zauważysz, że masz głównie gumowatą
substancja, wyjmij naczynie z kuchenki. Teraz możesz użyć suszarki do włosów lub
pozostawić naczynie na około jeden dzień. Powinieneś zauważyć kryształy w naczyniu.
Kryształy będą gumowate, więc wystarczy dodać trochę acetonu. Metkatynon nie jest
rozpuszczalny w acetonie, inna gumowata substancja jest. Po dodaniu acetonu zawiruj go trochę.
trochę. Gdy gumowata substancja się rozpuści, wylej ją. Powinieneś zauważyć brązowawe lub
białych kryształków, to jest twój metkatynon! Być może będziesz musiał zrobić to ponownie, po prostu pozwól
kryształom wyschnąć i dodać więcej acetonu. Gdy wszystkie kryształy wyschną, zeskrob kryształy
z naczynia do czegoś.


Powinieneś mieć około 3 gramów chlorowodorku metkatynonu
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Czy Sudafed zadziała w tym przypadku? Zawierają dużo paracetamolu i kofeiny...?
Jeśli mam kapsułki Sudafed i wykonałem ekstrakcję zimną wodą w pierwszym etapie, czy to właśnie robi mikrofalówka, aby podgrzać wodę, rozpuszczając paracetamol?
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Właśnie przyjrzałem się kapsułkom Sudafed - nie zawierają one pseudoefedryny HCL, ale fenylefrynę HCL, więc prawdopodobnie są bezużyteczne w tej ekstrakcji/syntezie.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Ok, więc w Wielkiej Brytanii dostępna jest jedna marka Sudafedu (Sinus Pressure and Pain Relief), która zawiera pseudoefedrynę. Wyprodukowanie nawet niewielkiej ilości tą drogą byłoby bardzo kosztowne.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
W 1985 roku zadzwonili, chcą odzyskać swoją syntezę. Wyobraź sobie, że używasz Sudafedu i robisz z niego M-cat, z sears kmno4! 😂 Metamfetamina nie jest trudniejsza do wyprodukowania, chemikalia nie są trudniejsze do zdobycia i jest prawdopodobnie o 30% lub więcej silniejsza.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Jestem bardzo ciekawy tego towaru - kiedyś był wszędzie, teraz wydaje się, że nie ma go nigdzie, ale czy M-Cat 4MMC nie jest mefedronem? To nie to samo.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
M-cat, metylokatynina. M-kot? Miau miau! Od amfetaminy do metamfetaminy. Niektórzy nazywają to wszystko speedem. Nie jestem zwolennikiem potocznych nazw, ale ludzie patrzą na ciebie dziwnie, gdy oferujesz im łyk estru metylowego benzoylecgoniny 🤷
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Jestem tylko entuzjastą narkotyków. Pachnę jak kocie szczyny. W zeszłym miesiącu spałem 40 godzin 😜
 

Savaş Avşar

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 5, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Co jeszcze można stosować zamiast efedryny lub pseudoefedryny (jako alternatywę)?
Niestety, jedynymi lekami, do których nie mam dostępu w moim kraju, są efedryna i pseudoefedryna.
 

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Próbowałem zrobić tę syntezę i skończyło się na tym, że wyglądała i miała konsystencję karmelu. Nie było żadnych kryształów. Użyłem tabletek zawierających skrobię kukurydzianą, powidon, laktozę i stearynian magnezu. Zamiast dodawać tabletki do wody podgrzanej w kuchence mikrofalowej, dodałem je do etanolu, a następnie odparowałem etanol i uzyskałem karmelową konsystencję. Następnie dodałem taką samą ilość wody do karmelowej pseudoefedryny, jak podano w przepisie. Następnie postąpiłem zgodnie z przepisem, ale zmiana koloru pojawiła się natychmiast po 1-2 godzinach zamiast 8-10. Odczekałem 8 godzin, a następnie przefiltrowałem go i zostawiłem na blacie. Chciałem dodać hcl, ale nie mogłem, ponieważ nie było mnie w domu i dodałem go 3 dni po przefiltrowaniu mieszaniny. Dodałem 1,5 łyżki hcl, próbowałem przesadzić, ponieważ nie miałem wtedy pasków ph. Następnie zagotowałem płyn i ponownie pozostała substancja przypominająca karmel. Próbowałem rekrystalizować ją w acetonie, ale to nie zadziałało, nadal była karmelowa. Co spowodowało niepowodzenie tej syntezy? Czy chodzi o tabletki, metodę ekstrakcji, zbyt późne dodanie hcl lub dodanie zbyt małej ilości hcl? A może odniosłem sukces w tej syntezie i powinienem był pozwolić jej jeszcze trochę wyschnąć? Proszę o pomoc.
 
Top