Chlorek metyloamonu (inaczej metyloamina HCL) a chlorek amonu

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Zrobiłem więc kolejną partię metyloaminy HCL zgodnie z oryginalnym patentem, zmieszałem ją z równą ilością NaOH (równą HCL, ogólnie 2:1:NaOh : CH³NH²hcl( potencjalnie), dodałem trochę wody i podgrzałem, wytwarzając łatwopalny gaz. Następnie sprawdziłem swoje notatki i zdałem sobie sprawę, że amoniak jest łatwopalny również w stężeniu 18%, więc ten test niczego nie dowodzi. Jak mogę stwierdzić, czy mój produkt to chlorek metyloamonu czy chlorek amonu?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Alkohol n-butylowy rozpuszcza na gorąco MeNH2.HCl, ale nie chlorek amonu. W ten sposób można rozdzielić te dwie substancje. IPA również działa, ale w ekstrakcie będzie trochę chlorku amonu, ilość ta jest nieistotna dla dalszych reakcji, ponieważ pierwszorzędowa amina jest znacznie silniejszym nukleofilem niż amoniak, ~20 razy silniejszym.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Oczywiście przez IPA. Masz na myśli metanol, prawda?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Alkohol N-butylowy do ekstrakcji MeNH2.HCl z chlorku amonu i MeNH2.HCl podczas wytwarzania go z formaldehydu/heksaminy/HCl. MeOH i EtOH nie działają dobrze, ale IPA jest w porządku.

Do samej reakcji można użyć wody lub etanolu i HCl, które są wszędzie, sciencemadness lub Lambdasyn - spójrz tam.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
W jakim celu destyluję metanol z płynu do spryskiwaczy? Żeby wyczyścić chloroform domowej roboty? Tak dawno tego nie czytałem, że zapomniałem. Mam też encefalopatię. I nie spałem od 40 godzin
 
Top