Mikrofalowa (mała) skala: 1-fenylo-2-nitropropen (P2NP)

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Czy ktoś ostatnio wypróbował dokładnie ten przepis? Wiem, że Jesse_pinkman_ zrobił to kilka lat temu. Ale potem poszedł w stronę galu...

Chciałbym usłyszeć jakieś doświadczenia, lekcje, wskazówki, poprawki lub sztuczki? Dzięki wszystkim z góry.

Mikrofalowa (mała) skala:
1.
100 ml benzaldehydu, 100 ml nitroetanu, 25 ml lodowatego kwasu octowego i 20 ml n-butyloaminy umieszczamy w zlewce o pojemności 500 ml.
2. Na zlewkę zakłada się gumową rękawicę.
3. Zlewkę umieszcza się w kuchence mikrofalowej.
4. Moc kuchenki mikrofalowej zostaje ustawiona na 750 W. Kuchenka zostaje włączona, a mieszanina jest podgrzewana aż do wrzenia. Mieszanina jest schładzana do temperatury pokojowej.
5. Krok 4 powtarza się kilka razy. Minimum 6 razy.
6. Następnie dodaje się 100 ml IPA, mieszaninę reakcyjną miesza się i umieszcza w zamrażarce na 12 godzin. Krystalizuje się 1-fenylo-2-nitropropen(P2NP).
7. Produkt P2NP filtruje się na lejku Buchnera(procedura filtracji ssącej), przemywa niewielką ilością zimnego IPA i suszy na powietrzu (lub w komorze próżniowej, opcjonalnie).
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Zrobiłem małe ilości (do 100g) w mikrofalówce przy użyciu tej metody, wszystko okazuje się całkiem proste.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
25 ml GAA na 20 ml aminy to najlepszy stosunek? Mój kalkulator wskazywał 40 ml GAA na 20 ml aminy. Pozostanę przy 25 ml, chyba że doradzę inaczej. ✌️
 

bigrob

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Jul 30, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Wypróbuję to, gdy tylko pojawią się zapasy
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Chodzi o to, że myślę, że wolałbym zachować mój nitroetan na czas, gdy nadejdzie moja 3,4,5-TMOBA i nie chcę p2np na tyle źle, aby zawracać sobie głowę uzyskaniem n-butyloaminy...., ale słyszałem, że inne duże aminy również działają... czy trietyloamina zadziała?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ooo, to interesujące...

Właściwie to planuję spróbować zrobić trochę cykloheksyloaminy...

Miałem zamiar spróbować nakręcić o tym film, biorąc pod uwagę, że nie ma żadnego na YouTube - byłem tym zaskoczony tbh... jeśli faktycznie uda mi się go uruchomić, to znaczy lol

Zobaczymy, ale jeśli nie, mogę go po prostu kupić, gdy nadejdzie moja 3,4,5-TMOBA.
Nauczyłem się, kiedy przeprowadziłem reakcję nitro również na 2,5-DMOBA, że opłaca się mieć odpowiedni katalizator pod względem ilości nitroalkanu!

Czy ktoś wie, czy mógłbym użyć cykloheksyloaminy jako katalizatora do reakcji Henry'ego 3,4,5-TMOBA przy użyciu nitroetanu, dzięki czemu mógłbym zredukować do odpowiedniego TMA, a także półproduktu b-nitrostyrenowego dla meskaliny?
 
Last edited:

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Teraz w zamrażarce. Wkrótce zaktualizuję wyniki. Moja mieszanina zawsze zmienia kolor na ciemnoczerwony, nie pozostaje jasnożółta. Możliwe, że benzaldehyd ma niższą czystość? Albo przegrzanie? Albo jedno i drugie?
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
BRc7tmdp5k
Nie jestem zadowolony z tego wyniku.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Nie wiem @handle, myślę, że ostateczny wynik wygląda całkiem nieźle. Nie jest to dokładnie ten sam żółty kolor, ale powiedziałbym, że mieści się w zakresie normalnych odchyleń.
Jedną rzeczą, na którą zwracałem uwagę, była krystalizacja. Na zdjęciu wyglądają jak małe kwadraty i nie mają wyglądu włókna szklanego. Ale hej... domowej roboty przy użyciu mikrofalówki??? Wygląda całkiem nieźle.

Poza tym pierwsza para wygląda jak domowe piwo mojego niemieckiego teścia 😉
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Tak, wydajność była przerażająca! 10g. z 80ml NE + 80ml B + 20ml GAA + 18ml A
Jestem prawie pewien, że przegrzałem RM przy trzecim naświetlaniu, ponieważ zagotował się i zmienił kolor z jaśniejszego na "ciemny, smolisty kolor".
Nie pomogło to, że mikrofalówka miała 1100W....
Najpierw wypróbowałem 70% przez 1 minutę przy 770 W, to było za długo i za gorąco.
Następne promieniowanie wykonałem na 60% przez 30 sekund przy 660 W, co było zbyt krótkie i zbyt zimne.
Trzecie promieniowanie wynosiło 60% przez 1 minutę przy 660 W, co było trochę za długie.
45 sekund @ 660W było w porządku, ale wtedy było już za późno, ważne, aby utrzymać RM na poziomie lub nieco poniżej 60c
Następnym razem zacznę od 60% przez 45 sekund @ 660W, ahhh nauka.
 
Top