Synteza N-BUTYLAMINY

senseiFreu

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Cześć chłopaki, udało mi się jakoś napisać syntezę n-butyloaminy do ChatGPT, ale nie mam zbyt dużej wiedzy na temat chemii i mam kilka pytań:
1- Czy to naprawdę działa?
2- Czy rozmiar balonu, którego użyłem do reakcji jest ważny?

oto synteza:

C) Synteza n-butyloaminy

CHEMIKALIA: Potrzebne materiały:

  • 4,4 g wodorotlenku sodu (NaOH)
  • 8,2 g chlorku sodu (NaCl)
  • 8,5 ml n-butanolu (CH3(CH2)3OH)
  • 50 mL wody destylowanej (H2O)
  • Kolba płaskodenna o pojemności 100 ml (250 ml)
  • Kolba okrągłodenna o pojemności 100 ml (250 ml)
  • Łaźnia chłodząca (wstępnie schłodzona w lodówce)
  • Łaźnia wodna (ustawiona na 60-70 °C)
Przygotowanie:
1- Dodaj 4,4 g NaOH i 8,2 g NaCl do kolby płaskodennej.
2- Dodać 50 ml wody destylowanej i zamieszać.
3- Napełnić kolbę 100 ml n-butanolu i dobrze wymieszać.
4- Umieścić kolbę okrągłodenną w łaźni chłodzącej.
5- Wlać mieszaninę NaOH/NaCl/woda do kolby okrągłodennej.
6- Dodaj n-butanol z kolby płaskodennej do kolby okrągłodennej.
7- Powoli ogrzewać w łaźni wodnej i mieszać.
8- Kontynuować ogrzewanie i mieszanie przez 1 godzinę.
9- Wyjąć kolbę okrągłodenną z łaźni chłodzącej i pozostawić do ostygnięcia do temperatury pokojowej.
10- Ostrożnie usunąć górną warstwę i odrzucić dolną warstwę cieczy.
11- Przenieść górną warstwę do kolby płaskodennej i dobrze wymieszać.
12- Aby uzyskać czystą n-butyloaminę, należy użyć aparatu destylacyjnego do rozdzielenia mieszaniny w kolbie płaskodennej na czystą n-butyloaminę.

Destylację w kroku 12 można przeprowadzić w następujący sposób:

1- Przenieść mieszaninę reakcyjną do szklanej kolumny destylacyjnej. Umieścić niewielką ilość waty szklanej na dnie kolumny.
2- Umieścić źródło ciepła pod kolumną i podłączyć kolumnę do chłodzonego wodą skraplacza.
3- Rozpocznij podgrzewanie mieszaniny reakcyjnej, a gdy ciecz zacznie parować, obniż temperaturę źródła ciepła pod kolumną, aby spowolnić reakcję.
4- Odparowana ciecz skropli się na wacie szklanej w kolumnie i spłynie z powrotem do źródła ciepła pod kolumną.
5- W punkcie, w którym powstaje gazowa n-butyloamina, wymagana jest wyższa temperatura. Dlatego należy zwiększyć temperaturę źródła ciepła pod kolumną, aby umożliwić kondensację gazu n-butyloaminowego w tym punkcie.
6- Skroplona n-butyloamina w postaci gazowej zostanie schłodzona przez skraplacz i powróci do postaci ciekłej.
7- Ciekła n-butyloamina będzie ściekać do kolby zbiorczej umieszczonej pod skraplaczem.
8- Po zakończeniu procesu destylacji, n-butyloamina powinna zostać zebrana z kolby zbierającej i przechowywana w innym pojemniku.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Najlepszym sposobem na uzyskanie aminy pierwszorzędowej jest jej zakup lub, jeśli jesteś piekielnie zdeterminowany, możesz wytworzyć hcl metyloaminy poprzez refluks heksaminy z HCl.
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Death on, your good😁👍
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Mam nadzieję, że zobaczymy się ponownie, wszystkiego najlepszego
 

senseiFreu

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
dzięki zarówno
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Wow, mogę sobie tylko wyobrazić horror syntezy tego związku. Samo otwieranie i nalewanie z butelki z odczynnikiem było nie lada przeżyciem.
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Utleniasz N-butanol za pomocą PCC, następnie używasz aldehydu masłowego i mieszasz go z roztworem amoniaku w wodzie i etanolu, aby uzyskać iminę, a następnie redukujesz go nietoksycznym amalgamatem Aluminum Galinstan, aby uzyskać N-butyloaminę.
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Dodanie katalizatora Pallad na węglu i kwasu węglowego (woda Seltzer) oraz kwasu mrówkowego i mrówczanu potasu oraz pH 5 i 20 ° C do 30 ° C przez kilka godzin zwiększa wydajność. Kwas węglowy rozkłada się na tlenek wodoru (H2O, woda) i dwutlenek węgla (CO2). CO2 zapewnia obojętną atmosferę, można też przepłukać kolbę argonem lub azotem. Pallad na węglu zwiększa wydajność.
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
162
Points
43
Rzuć okiem...


 
Top