N-metylohydroksyloamina do metyloaminy

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Na vespiary toczy się więc łagodna dyskusja na ten temat.

Najwyraźniej toczy się dyskusja na temat tego, czy można go zredukować, podobnie jak nitrometan, do metyloaminy. Najwyraźniej jest to część samej reakcji nitrometanu.

Chciałem tylko zobaczyć, co o tym myślicie. Byłoby to świetne rozwiązanie dla tajnych chemików, być może tych, którzy nie działają na dużą skalę, być może na dużą skalę i byłoby dobrym potencjalnym źródłem metyloaminy, która jest legalna i mniej obserwowana niż nitrometan lub metyloamina.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Jak zamiast tego przekształcić n-metylohydroksyloaminę w nitrometan za pomocą roztworu żelazianu (IV) potasu?

(Synteza metyloaminy jest trywialna i całkowicie bez recepty w sklepach detalicznych).
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
To interesujące, ale jednocześnie wydaje się, że przynajmniej w przypadku metyloaminy idziemy jeden krok do przodu, a dwa do tyłu.

Powiedzmy, że to działa, teraz trzeba zredukować NM do metyloaminy. Dwie reakcje, w porównaniu do *jeśli* metylohydroksyloaminę można zredukować podobnymi metodami jak redukcję NM, to jest to jedna reakcja.

Niezależnie od tego, to dobry pomysł, bo może ktoś też potrzebuje zrobić nitrostyren. Właściwie to świetny pomysł dla tajnych chemików. Zobaczę co uda mi się wykopać na temat takiej reakcji otrzymywania NM

Sprawdziłbym vespiary pod kątem rozwoju podobnego wątku, ale wygląda na to, że nie działa.
 
Top