Źródło nitroetanu

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jakiś czas temu przypadkowo natknąłem się na ten interesujący produkt. Wygląda na 16 uncji (473 ml) trochę domieszkowanego nitroetanu. Czy ktoś próbował to destylować i uzyskać nitroetan?
Cuccio Pro Step 6 Powder Polish Deep System Brush Cleanser Refill, 16 oz
RCJu5TVjwq
 

Huey Freeman

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
21
Reaction score
7
Points
3
Czy do bezpiecznego wykorzystania w syntezie p2np potrzebny jest jeszcze jakiś etap?
 

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2024
Messages
17
Reaction score
7
Points
3
Wygląda nieźle - innym produktem, który działa i zawiera około 40% nitroetanu jest Acrifix 1S 0117, można z niego łatwo destylować... Używałem kolumny 30cm i działało dobrze.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
W większości krajów dostępna jest tylko mała butelka 14 ml! Ale jeśli możesz zdobyć większe butelki 480 ml i 900 ml, to jest to droga do zrobienia, po destylacji 100% działa dla większości syntez.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Znalazłem butelkę tego do mojej syntezy P2NP. Teraz potrzebuję tylko N-butyloaminy (mam pewne problemy z tym frontem)
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Można również użyć innych amin, na przykład izobutyloaminy, którą można łatwo uzyskać poprzez dekarboksylację a-aminokwasu waliny.
 
View previous replies…

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Heksametylenotetraamina (urotropina, heksamina) może być stosowana zamiast cykloheksyloaminy do MDP2NP.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
nie, szukaj pierwszorzędowych amin alifatycznych
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
dzięki, pytam, ponieważ to...
"Rozpuść 140 g (1 mol) heksametylenotetraaminy (urotropiny, heksaminy) i 157,5 g (1,05 mola) jodku sodu (lub 174 g (1,05 mola) jodku potasu) w 1000 ml gorącego 95% alkoholu etylowego (190-procentowego alkoholu zbożowego). Następnie dodaje się 243 g bromosafranu (1 mol) i odstawia roztwór do momentu, aż przestanie się wytrącać. Strumień gazowego HCl jest następnie wprowadzany do mieszaniny, gdzie osad ulega hydrolizie, rozpuszcza się i wytrąca się chlorek amonu. Chlorek amonu jest odfiltrowywany, a alkohol z filtratu jest usuwany przez destylację pod zmniejszonym ciśnieniem. Oczyścić surową aminę, uwalniając wolną zasadę za pomocą roztworu NaOH (45 g NaOH w 135 ml wody). Wyekstrahować olej za pomocą eteru (lub toluenu, chlorku metylenu itp.) i ponownie przekształcić w sól HCl za pomocą strumienia gazu HCl. Przefiltrować kryształy powstałe z eteru".
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Nie jestem pewien, czy istniała stara formuła, czy nie, ale ta butelka, którą dziś sprzedają, nadal zawiera nitroetan jako główny składnik, ale jest to 50/50 acetonu i nitroetanu. Bezwzględnie wymaga destylacji przed użyciem. Prawdopodobnie dwa lub trzy razy, ponieważ wiem, że aceton może powodować problemy podczas syntezy. Wciąż działa, tylko wiedz, że dostaniesz 8 uncji lub może siedem z tego, co chcesz, a resztę dasz dziewczynie do paznokci.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Byłem wcześniej zainteresowany tym produktem i po przeprowadzeniu badań przeczytałem, że zawiera on 99% nitroetanu (karta charakterystyki).
Ale przeczytałem gdzieś w Internecie, że ktoś go wypróbował i powiedział, że zawiera tylko niewielką ilość nitroetanu (chyba 10%).
 
View previous replies…

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Jestem ciekawy, czy użyto "kroku 6", a nie innego kroku w tej rodzinie produktów. AFAIK krok 6 jest jedynym, który składa się głównie z nitroetanu. Krok 8 zawiera aceton i nitroetan.


"Cuccio Pro Powder Polish Dip System Step 8 Dipping Powder Remover".
Nazwa chemiczna % wagowy Nr CAS.
ACETON 60-75% 67-64-1
NITROETAN 25-40% 79-24-3
 
View previous replies…

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Użyli "kroku 6"

HIGGS BOSSON powiedział powyżej, że kupi go dla kogoś, aby go przetestować, więc wkrótce poznamy wyniki
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Krok 6 zawiera 50% acetonu i 50% nitroetanu. Wiem, co mówi SDS, ale to kłamstwo. Destylowałem go z pierwszej ręki, co najmniej połowa acetonu pojawiła się w temperaturze 55 stopni Celsjusza. Potem skoczyło do około 120 ° C i reszta się pojawiła. Destylowałem go również około ośmiu razy w kółko, ponieważ jakakolwiek odrobina acetonu dosłownie uniemożliwia reakcję, do której wszyscy chcą go użyć, i po prostu nie krystalizuje się później bez względu na wszystko. Powinien był pojawić się w 114c. Coś jest zdecydowanie nie tak z tymi rzeczami i nie chciałbym z nimi zadzierać. Istnieje inna opcja, która dosłownie jest niczym innym jak nitroetanem....
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Tak, mogę potwierdzić, że ten produkt działa.
Należygo najpierw destylować, a następnie używać jak zwykle.
Jedynym problemem jest to, że są one dostępne w małych 14 ml butelkach i prawdopodobnie zostaną wycofane w zapomnienie... więc kup je, póki możesz....
Myślę, że w Wielkiej Brytanii było kilka butelek o pojemności 480 ml.
Powodzenia!
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Znalazłem butelkę o pojemności 32 uncji w serwisie eBay kilka miesięcy temu. :)
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Niedawno butelka została rozcieńczona i prawie połowa osiągnęła temperaturę wrzenia acetonu, a reszta osiągnęła temperaturę 120...., nieco wyższą niż 115, ale wystarczająco zbliżoną. Był rozcieńczany 7 razy, aby usunąć cały aceton i nadal miał problemy z krystalizacją p2np. Zrobiony z tego samego materiału, ale przełączony na nitro dla znanych dobrych rzeczy i działa idealnie, więc nie jestem pewien, co jest teraz w tych butelkach...
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Tak! Zdobądź go, póki możesz! Produkt będzie wkrótce "End Of Line".
 
Top