Brak euforii po racemicznej 4-fluoroamfetaminie

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Niedawno zsyntetyzowałem zarówno amfetaminę, jak i 4-fluoroamfetaminę. Byłem podekscytowany zwykłą amfetaminą, która pomogłaby mi skupić się na pracy, a w przypadku 4-FA nie mogłem się doczekać efektów "euforii", o których ciągle słyszałem (jak na stronach Erowid od Rhodium i SpicyBrown).

Zajrzałem na stronę 4-FA w witrynie Psychonaut, gdzie stwierdzono, że "powszechna" dawka wynosi 100-130 mg. Wypróbowałem więc 115 mg. Zdecydowanie czułem efekty podobne do amfetaminy, ale absolutnie nie odczuwałem euforii. Pomyślałem, że skoro jest to mieszanka racemiczna, to może potrzebuję więcej, więc zwiększyłem dawkę do 200 mg i poczułem więcej "wzmocnionego" uczucia, ale znowu nie było żadnej euforii.

Nie mam też zbyt wysokiej tolerancji na amfetaminę. Nigdy nie brałem metaamfetaminy, miałem kiedyś receptę na Vyvanse i brałem Adderall, który dawno temu dał mi znajomy. Ale ogólnie minęły jakieś 4 lata, odkąd jakikolwiek rodzaj amfetaminy był w moim ciele, więc nie sądzę, aby tolerancja była problemem.

Czy powinienem może spróbować rozdzielczości optycznej opisanej w wątku syntezy dekstroamfetaminy, aby uzyskać izomer dekstro 4-FA?

Dzięki.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
271
Points
63
Witam. Rzeczywiście, w źródłach, o których wspomniałeś, znajduje się informacja, że 4FA zapewnia efekt "euforii", ale wyjaśnię, dlaczego jest to uważane za błąd.
Faktem jest, że właściwości farmakodynamiczne 4FA różnią się od klasycznej amfetaminy. 4FA powoduje uwalnianie nie tylko NE i DA, ale także 5-HT, a następnie hamuje ich wychwyt zwrotny. Początkowo uwalniany jest NE, a następnie DA i 5-HT. W porównaniu do amfetaminy, nasza substancja ma silniejsze działanie transportu serotoninergicznego. Dokładnie, wpływ na 5-HT sprawia, że substancja ta jest zbliżona do MDMA, ale nie wystarcza do pojawienia się euforii. Według wszystkich dostępnych badań klinicznych na ludziach, 4FA jest zbliżony w działaniu do D-amfetaminy i "lekkiego MDMA" i powoduje EMPATIĘ, ale nie euforię (przynajmniej nie uzyskasz euforii, którą uzyskasz podczas używania MDMA).

Poza tym istnieje jeszcze jeden czynnik, który wpływa na poziom "euforogenności" 4FA - jest to profil biologiczny enzymów mikrosomalnych wątroby. Jeśli jesteś silnym metabolizerem, będzie niewielka szansa na utworzenie hydroksylowanej pozostałości 4-fluorofenylu, co również wpłynie na indukcję efektów "euforogennych". Jest jeszcze jeden czynnik, który jest dość nieistotny dla ciebie, związany z "bazą" transportu dopaminy, ale w tym przypadku nie odgrywa on istotnej roli. Nawet jeśli zsyntetyzujesz enancjomer D 4FA i użyjesz go, nie uzyskasz euforii, której możesz doświadczyć podczas używania MDMA. Jednak poziom euforii z enancjomeru D będzie o 10-30% wyższy niż +-4FA.

Jeśli chcesz zwiększyć dawkę do 200 lub więcej, istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych efektów sercowo-naczyniowych, ale nie euforii.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Jaką formę soli wybrałeś w przypadku 4FA? Albo chyba jaka jest najbardziej powszechna? Czytałem odpowiedź @Brain, która mówi, że nie jest hydroskopijna. Czy to wszystkie formy soli?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
W moich eksperymentach siarczan 4-FA powodował bardzo silną euforię w dawce 250-300 mg doustnie. Podawany donosowo prawie nie działał.
 
Top