Uzyskiwanie opium z całej rośliny maku!

ZS.28

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Witam wszystkich, mam 50 maków, które rosną i już zakwitły. Byłem zainteresowany ekstrakcją opium z całej rośliny, ponieważ wyrywanie strąków maku wydaje mi się marnowaniem maku, ponieważ cała roślina zawiera alkaloidy.

Ale nie jestem pewien, jak to zrobić, czy powinienem zerwać ją z ziemi, umyć, a następnie zagotować w wodzie, przefiltrować, a następnie odparować wodę?

Albo jaka procedura byłaby lepsza?
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Wcale nie jest to marnotrawstwo, jeśli chcesz uzyskać 2-krotność plonu lub więcej, ponieważ mak, gdy zostanie prawidłowo oceniony, będzie nadal wydzielać lateks, którego szukasz, i nadal będzie wytwarzać więcej, co nie stanie się po prostu ścinając je... nadal będzie działać, umieszczając je w garnku z wodą i lekko gotując na wolnym ogniu, filtrując skrobanie, ale lubię oddzielać łodygi od strąków, gotować i redukować, jak powiedziałeś....
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Tak to się robi - wyodrębnij całą roślinę. Zbierz, wysusz i zmiel tak drobno, jak to możliwe. Alkohol (dowolny) jest najlepszym rozpuszczalnikiem, woda nie jest dobra.
 
  • Like
Reactions: T 3

ZS.28

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Dlaczego nie woda? Czy mogę doprecyzować metodę? Czy powinienem zbierać, gdy są suche, ponieważ zwykle zbieram je, gdy są w szczytowej dojrzałości, gdy mają najwięcej opium, czyli wciąż są zielone.
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Dopóki minęło 5-7 dni od opadnięcia wszystkich płatków, powinieneś uzyskać dobrą wydajność gotując na wolnym ogniu z wodą, ale nie przekraczaj 80 ° C (myślę, że 45 ° C jest najlepsze), ponieważ może zacząć rozkładać morfinę. Zdecydowanie powinieneś zeskrobać lub zdobyć jeden i zobaczyć, czy zacznie się sączyć...
 
Last edited:
Top