Zapobieganie nieprzyjemnym zapachom w laboratorium?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Dużo planuję i staram się wyobrazić sobie zapobieganie wszelkim problemom w przydomowym laboratorium, które ostatecznie chciałbym założyć. Nie byłoby to laboratorium na dużą skalę, tylko do użytku osobistego.

Prawdopodobnie dostałbym szopę o wysokości 10 stóp, gdzieś około 100 stóp kwadratowych. Sąsiedzi są blisko, ale nie tuż obok, tylko w pobliżu, może 20 stóp z obu stron, sąsiad z tyłu nie jest powodem do niepokoju. Szopa zostanie ostatecznie podłączona do prądu, ale nie będzie mogła mieć bieżącej wody, wciąż to badając.

Myślałem, ze względu na bliskość sąsiadów, że powinienem mieć filtr węglowy na okapie, który zbuduję. Projekt jest tym, co mnie niepokoi.

Jeśli szopa ma 10 stóp, wierzę, że będzie wystarczająco dużo miejsca na wyciąg, ale może nie na filtr węglowy? Chciałbym mieć go tuż przy okapie, ale być może nie będę musiał tego robić ze względu na ograniczenia przestrzenne. Przemyślenia na ten temat byłyby mile widziane.

Również sposób wykonania otworu wentylacyjnego dla wyciągu jest trudny. Wolałbym, aby nie był zauważalny, zamaskowany lub niewidoczny. Nie jestem pewien, jak do tego podejść.

Będę też musiał ograniczyć hałas, ponieważ wolałbym, aby ludzie nie słyszeli wyciągu i nie zastanawiali się, do czego służy.

Przemyślenia na ten temat będą mile widziane.
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
f
jaki lek chcesz wyprodukować?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Nic szalonego, po prostu lista tych, które chciałbym.

Meth, MDMA, 2cb, ghb, mefedron, na pewno. Może, gdy zdobędę trochę doświadczenia, barbiturany, metakwalon i jakieś konkretne opiaty, dekstromoramid lub ketobemidon.

Ale absolutnie pierwsze 5. Nic naprawdę trudnego i znam wszystkie potencjalne drogi, niezbędne prekursory, rozpuszczalniki, odczynniki itp. dla wszystkich z nich.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Największą kwestią, o której nie wspomniałeś, jest zapach (a są to bardzo ostre zapachy, octowe, kwaśne, alkohole).
Z samym filtrem węglowym większość zapachów nadal będzie wydostawać się na zewnątrz.
Potrzebne są 2 systemy.
1, który zasysa opary (z reakcji), prawdziwy oczyszczacz powietrza DIY, i 1, który zasysa oczyszczone powietrze z szafki DIY na zewnątrz.
Można to zrobić w następujący sposób: filtr węglowy - silnik kanałowy - DIY - silnik - dodatkowy filtr na zewnątrz.
Pamiętaj, że im więcej filtrów, środków czyszczących, akcesoriów... podłączonych do jednego silnika, tym więcej mocy stracisz (ponieważ większy opór).
DIY: zbiornik na wodę, do którego trafia powietrze, pudełko z węglem drzewnym,...
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Myślę, że rozumiem o co ci chodzi.

Zasadniczo, wentylator musi być wystarczająco mocny, aby przeciągnąć tyle kanałów, ile potrzeba. I że konieczny jest dwustopniowy filtr, jeden węglowy i jeden, który przepływa do wody.

Czy mam rację?
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Nie, ale myślę, że masz pomysł (potrzebujesz 2 fanów).
tak jak wspomniałeś: 2-stopniowe filtrowanie (wlot filtra węglowego trafia do wentylatora, wentylator jest prawdziwy w pudełku z wodą / na dnie, więc powietrze trafia do wody, jest 1 wentylator)
+ dodatkowy wentylator: wlot to oczyszczone powietrze z waterboxa (czyli z boxa nad poziomem wody), a wylot jest na zewnątrz (+ można dodać dodatkowy filtr wykonany z płyt węglowych tuż przed wyjściem powietrza na zewnątrz).
można bawić się konfiguracją i dodawać dodatkowe elementy pomiędzy, ale ta konfiguracja jest dla mnie minimum, które muszę mieć, aby uzyskać akceptowalny zapach (doprowadzi to do zapachu, który nie jest tak podejrzany, ludzie pomyślą, że robię coś związanego ze spawaniem lub coś, ponieważ spawam / szlifuję na zewnątrz).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Możesz poprowadzić wąż i przedłużacz do budynku, nie mogą cię przed tym łatwo powstrzymać. 20 stóp?! To cholernie blisko, na pewno będą hałasy. Gdyby można było podłączyć się do kanalizacji lub szamba, poprowadzić przewód przez syfon, wszystkie problemy z zapachem zniknęłyby natychmiast. Innym pomysłem jest spalarnia zapachów, przepuszczająca powietrze przez piec i wychodząca na dach.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Jestem pewien, że skoro będę działać na małą skalę (prawdopodobnie największa kolba będzie miała 2 litry), mogę wymyślić sposób na przepuszczenie oparów przez serię pułapek wodnych, czytałem o tym, że tak się robi. Być może to najlepszy pomysł, po prostu przepuścić wszystko przez kilka pułapek.

Jeśli chodzi o hałas, generalnie jestem na szczycie. Rozglądam się za grubymi, ciężkimi kocami do tłumienia dźwięku, które prawdopodobnie zostaną nałożone na panele piankowe zaprojektowane do tłumienia dźwięku. Prawdopodobnie będzie to bardzo uciążliwe w montażu, ale więzienie jest gorsze.

Myślę też, że dobrym pomysłem byłoby znalezienie sposobu na przechowywanie tam chemikaliów i ogólnie przechowywanie. Myślę o zakupie jednej lub dwóch lodówek skrzyniowych i skonfigurowaniu ich z urządzeniem, które będzie włączać kompresor w określonych zakresach, więc zasadniczo będzie utrzymywać chemikalia w temperaturze pokojowej. Ludzie robią to samo, ale dla lodówek, ponieważ zamrażarki skrzyniowe są znacznie lepiej izolowane. Następnie włączam klimatyzator, gdy potrzebuję chłodzenia do reakcji, lub być może wykonuję większość moich syntez w łagodniejszych okresach, takich jak późna wiosna lub wczesna jesień, lub niektóre takie jak reakcja gaba sandmeyera w zimie, więc pozostaje chłodna.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
SOUND można zmniejszyć za pomocą kartonów po jajkach lub mat Pyramid Form. Stell potrzebujesz czegoś więcej niż filtr węglowy i możliwość obserwacji, którą musisz zaplanować w swoim budynku.🤷‍♂️ Postaraj się, aby lodówka lub zamrażarka znajdowały się poniżej punktu kondensacji i powyżej punktu zamarzania wszystkich składników lub użyj innej lodówki dla wszystkich.

 
Last edited:
Top