Utlenianie alkoholu benzylowego rozcieńczonym kwasem azotowym

Stretcher5335

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2022
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Chcę tylko sprawdzić, czy ktoś spędził prawdziwy czas w laboratorium nad tą reakcją. Wydaje się, że jest to jedna z prostszych i bardziej dostępnych odczynników do otrzymywania benzaldehydu z dobrą wydajnością. BnOH+HNO3+NaNO2
 

Attachments

  • nNxVgRJCSE.pdf
    175.5 KB · Views: 650

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
dude.... wow... to cholernie dobry artykuł... dzięki za znalezienie tego....

Jeszcze tego nie robiłem, ale właśnie spędziłem weekend na utlenianiu BzOH kwasem siarkowym w DMSO route.... przez refluks... tylko godzinę refluksu, ale dobry Boże, DMSO rozkłada się termicznie i pozostaje smród, z którego trudno się otrząsnąć. To znaczy okropny. Mówią, że refluks, ale nie... Myślę, że chodzi mi o to, że wybrałem alternatywę i trochę żałuję, że to zrobiłem, wolałbym raczej pójść tą drogą... Ponieważ mój surowy benzaldehyd pachnie jak jakikolwiek produkt rozkładu siarki, który otrzymujesz, i jest okropny.... Nawet po ekstrakcji i umyciu.... W tej chwili jest w nim węgiel aktywowany... może gdzieś spieprzyłem, ale cóż, wyobrażam sobie, że tak czy inaczej będziesz musiał destylować i co z tego.... W przypadku metody siarkowej gotowanie trwa tylko 1 godzinę, więc właśnie dlatego ją wybrałem, z wydajnością bliską 95%, ale nie zbliżyłem się do tego...

W przypadku tej metody zauważyłem, że pod koniec procesu jest odbarwiony i nadal trzeba go destylować. Ale przynajmniej jest to tylko benzaldehyd z być może nieprzereagowanym alkoholem... Jestem przekonany, że ta metoda jest lepsza. Zwłaszcza, że ten artykuł zawiera szczegółowe informacje...
 

Stretcher5335

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2022
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Zbadałem wiele ścieżek i ta wydaje się być liderem wśród nich wszystkich. Można również użyć wybielacza (podchlorynu sodu) do utleniania alkoholi benzalowych.
 
Top