Oksymorfon od oksykodonu?

ShiftingWaterfall

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 6, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Powód, dla którego o to pytam, jest dość prosty: Oksykodon jest dość łatwy do zdobycia, ale nie tak silny, podczas gdy oksymorfon ma być nieco silniejszy i w zasadzie niemożliwy do zdobycia
Jestem ciekawy, czy można to zrobić i jak skomplikowana jest ta procedura.

Pozdrawiam, ShiftingWaterfall
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Witam, przepraszam za długą odpowiedź. Znalazłem tę metodę:

Mieszaninę 3,15 g (10e-2 mola) oksykodonu, 28,3 g (0,2944 mola) kwasu metanosulfonowego i 2,2 g DL-metioniny ogrzewa się do temperatury 40°C. Mieszaninę reakcyjną miesza się w tej temperaturze przez 12 godzin, a następnie wylewa na lód. Mieszaninę alkalizuje się amoniakiem do pH = 8-9, a następnie ekstrahuje dichlorometanem. Fazy organiczne przemywa się wodą, suszy nad siarczanem sodu i odparowuje do sucha pod zmniejszonym ciśnieniem. Otrzymany w ten sposób surowy produkt (2,51 g) oczyszcza się na kolumnie krzemionkowej przez wymywanie czystym chloroformem, a następnie gradientem z metanolem. W ten sposób otrzymuje się 2,17 g oksymorfonu, co stanowi wydajność 72%.

Najprawdopodobniej będziesz chciał przekształcić go w chlorowodorek: 5 g oczyszczonej, wcześniej otrzymanej zasady rozpuszcza się w 30 ml ciepłego acetonu. Po zatężeniu do około 10 ml, do ciepłego roztworu dodaje się 5 ml 6N kwasu solnego. Mieszaninę schładza się do -10°C, a osad odfiltrowuje się, przemywa acetonem i suszy w temperaturze 50°C w próżni. W ten sposób otrzymuje się 4,83 g chlorowodorku oksymorfonu. Wydajność 87%.

Przy ogólnej wydajności 63% i wzroście siły działania o 15, rzeczywisty współczynnik wzmocnienia wynosi około 9, tj. masz 9 razy więcej aktywności opioidowej niż na początku. Jednodniową dawkę można zatem przekształcić w dawkę tygodniową.

Adaptacje chemii kuchennej obejmowałyby użycie suszarki do włosów zamiast obniżonego ciśnienia, pominięcie procesu oczyszczania (surowy produkt powinien być wystarczająco czysty i nie użyto żadnych toksycznych chemikaliów).

Znam już twoje następne pytanie: czy będzie działać z kodeiną lub innymi pochodnymi kodeiny, takimi jak dihydrokodeina lub hydrokodon? NIE, nie będzie. Wydajność byłaby strasznie niska (~15%) i powstaje dużo mazi, więc konieczne jest poważne oczyszczenie.
 
Last edited:

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Jest tam artykuł, w którym reagują morfinę i kodeinę z koloidalnym palladem, tworząc hydromorfon i hydrokodon z dobrą wydajnością, około 70%.

Niezła opcja, jeśli można dostać kodeinę bez recepty, ale pallad jest drogi i nie wiem, jak zrobić koloidalny pallad.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Cześć G.Patton, dzięki za tę perełkę!

Chciałbym tylko potwierdzić kilka rzeczy. Nie ma wzmianki o rozpuszczalniku dla tej reakcji. Czy mam wnioskować, że kwas metanosulfonowy, oprócz bycia katalizatorem, służy również jako rozpuszczalnik?

Jaki byłby najłatwiejszy sposób na przekształcenie oksykodonu*HCl w zasadę oksykodonu, aby można go było użyć w tej reakcji? Czy jest to w ogóle konieczne?

Jeszcze jedno: 28,3 g kwasu metanosulfonowego (MW=96,1 g/mol) to 2,9e-1 mola, a nie 3,1e-1 mola. Prawdopodobnie zwykła literówka autora i nie ma się czym przejmować.
Nie wiem po co to sprawdzałem. W tym przypadku to nic wielkiego, ale w przyszłości będę sprawdzał dwa razy częściej!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Witam, przepraszam za długą odpowiedź
Tak, myślę, że tak
Podobnie jak w przypadku innych soli organicznych, należy je alkalizować roztworem NaOH aq i ekstrahować rozpuszczalnikiem organicznym o odpowiedniej rozpuszczalności. Tak, na pewno. Nie zareaguje prawidłowo w postaci soli.
To ma sens =)
 
Top