Syntezy P2np Kataliza octanem amonu

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18

Kataliza octanu amonu w nadmiarze nitroetanu3

Roztwór benzaldehydu (6,4 g) i octanu amonu (1,0 g) w nitroetanie (20 ml) ogrzewano do wrzenia zwrotnego przez 5 godzin. Po schłodzeniu, po usunięciu rozpuszczalnika, pozostałość oczyszczono za pomocą chromatografii kolumnowej na żelu krzemionkowym 60 N (obojętny; heksan-chloroform, 2:1, v/v), a następnie rekrystalizowano z heksanu i otrzymano 1-fenylo-2-nitropropen w postaci jasnożółtych kryształów o masie 6,2 g (63%), mp 71-73°C.
---------------------------------------------------------------
Jest synteza, ale nie rozumiem, że jest oczyszczany przez chromatografię. Co mogę zrobić zamiast tego? W ilu stopniach będzie refluks? Możesz napisać szczegółowo jak to zrobić?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Czy możesz szczegółowo opisać syntezę? N-butyloamina i cykloheksyloamina nie są sprzedawane w moim kraju, sprzedawany jest tylko octan amonu.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Oto moje doświadczenie z octanem amonu:
80ml benzaldehydu
80ml nitroetanu
60g bezwodnego octanu amonu
70ml GAA

Refluks w łaźni wodnej, temperatura bliska wrzenia (myślę, że 90°-95°) przez 5-6h.

Okresowo wstrząsać kolbą
ZekCSvy5UR


Po 6h:
D4nSseXPFW


Pozostawić do ostygnięcia do temperatury pokojowej i umieścić w zamrażarce.
Wydajność wynosi 78 g.


Uwaga:
- Jeśli nie krystalizuje się, umieść pręt w mieszaninie.
-Jeśli masz gotowy P2np, umieść jego część w mieszaninie, a natychmiast się skrystalizuje.

-Użyj suchego octanu amonu (mój octan amonu był bardzo mokry i wysuszyłem go tak bardzo, jak mogłem chusteczkami, myślę, że to jest powód niskiej wydajności).
Podziękowania dla ekspertów za pomoc
@G.Patton @HIGGS BOSSON
ZGRfK4uX6A
 
View previous replies…

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
BARDZO za to dziękuję!!! Nie mogę uwierzyć, że mam wszystkie prekursory potrzebne do jednego z najprostszych RXN i nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy!!!
Naprawdę doceniam, że naprowadziłeś mnie na ten post!!!
Czy można wysuszyć octan amonu inną metodą, na przykład rozpuszczając go w czymś, co można potraktować bezwodnym MgSO4? Tak tylko myślę, bo tak, mogę kupić bezwodny octan amonu, ale to trochę więcej funtów.

Muszę przyznać, że mam problemy z krystalizacją końcowego produktu n,n-DMT, po użyciu NaBH4.

Potrzebuję kolejnego projektu, który odwróci moją uwagę od faktu, że zawodzę! Ha
Uzyskałem COŚ DMT, ale wydajność jest obecnie nie do przyjęcia...

syntezator mówi, aby ponownie wymieszać końcowy olej z wrzącego heptanu, ale mój nie chce mieć nic wspólnego z oddzielnymi warstwami! To bardzo irytujące.
Obecnie mam lodówkę pełną metanolu i formaldehydu w przygotowaniu, aby spróbować ponownie - WIEM, że w niektórych momentach temperatura przekroczyła 0 ° C i wiem, że to nie jest dobre!
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Octan amonu jest łatwiejszy do syntezy niż do wysuszenia, więc lepiej kupić go w postaci bezwodnej.

Szukałem sposobu na jego wysuszenie, ale nie znalazłem metody, która by mi odpowiadała
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
W KOŃCU w końcu udało mi się to wypróbować, teraz jest pod refluksem - kolor na pewno się pojawia!
Kurewsko nienawidzę zapachów, które można uzyskać po złożeniu tego rxn razem... Naprawdę nie lubię tego migdałowo-wiśniowego zapachu, który uwalnia ten aldehyd, jest obrzydliwy - jest też naprawdę ciężkim płynem.

Pamiętaj, że przynajmniej jest to legalne tutaj... czy nie jest to ograniczone w Stanach? Pamiętam, jak oglądałem ten odcinek programu Hamiltonsa o "pozytywnej metamfetaminie", w którym miał wujka Festera? To był jeden z chemików, który napisał wiele książek na ten temat i syntetyzował benzaldehyd lub przynajmniej próbował - nie rozumiem, dlaczego miałby tego próbować, skoro można go po prostu kupić tutaj.... może się mylić... tak czy inaczej, to kurwa śmierdzi!

I tak. Octan amonu jest trochę trudny w obróbce - szczerze mówiąc, po prostu wziąłem nóż, dźgnąłem pojemnik 250 g, a następnie wybrałem całe jego kawałki i wepchnąłem je do lejka w kolbie.
To dziwne rzeczy, ale tak naprawdę przypominało mi to lód... nie uliczną nazwę metamfetaminy, ale zwykły, zimny lód typu kulki śnieżne 🧊 dziwne rzeczy, ale miałem nadzieję, że wszystko stopi się razem po podgrzaniu - miałem rację, ale tak, następnym razem spróbuję kupić bezwodny - mimo że przypadkowo kupiłem półtora kilograma tego towaru!

i tak dzięki za przewodnik - wydaje się podobny do nitroaldolu, który robiłem na 2,5-DMOBA, używając tylko szalonego katalizatora i O WIELE WIĘCEJ nitroetanu niż nitrometanu, jednak domyślam się, że jest to kompromis za brak jakiejkolwiek n-butyloaminy, jak sądzę... Zdecydowanie wolałem mieć odpowiedni katalizator - etylenodiaminę w przypadku 2,5-DMOBA....

mam nadzieję, że zadziała.... nie mam pojęcia, jak się zabrać za redukcję, nawet jeśli uda mi się coś wykrystalizować i nie skończę z jakimś gównianym irytującym olejem...

Przy okazji, wchodzę teraz w rxn i nie... całkowicie zły kolor.... Jasnoczerwony! Bah!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Ummmmm.... dziwny kolor - mam duże wątpliwości co do tego 🤨
NHtQuKrhE9
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Rekrystalizacja. Istnieje temat ze szczegółowym samouczkiem wideo, opisem i szeroką dyskusją w sekcji komentarzy. Wystarczy rozejrzeć się po forum BB przed napisaniem nowego posta z tym samym zagadnieniem, które jest bardzo powszechne i zostało już omówione i opisane miliardy razy.
 

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
80 ml benzaldehydu
80 ml nitroetanu
60g bezwodnego octanu amonu
70ml GAA

to nie zadziała.... więc jeśli ktoś to przeczyta, niech nie marnuje czasu i chemikaliów!
 

TheCook

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
W takim razie podaj mi jeden dobry powód, dla którego to nie powinno działać?
 

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Biorąc pod uwagę tradycyjną reakcję Henry'ego i następujące proporcje: Benzaldehyd 1000 ml, nitroetan 1000 ml, lodowaty kwas octowy 250 ml i n-butyloamina 50 ml

Wyjaśnienie:

  1. Benzaldehyd (C6H5CHOC6H5CHO):
    • Ten aromatyczny związek dostarcza pierścienia benzenowego i grupy aldehydowej.
  2. Nitroetan (CH3-CH2-NO2CH3-CH2-NO2):
    • Zawiera grupę nitrową (-NO2).
  3. Kwas octowy (CH3-COOHCH3-COOH):
    • Działa jako słaby katalizator kwasowy i dostarcza grupę acetylową.
  4. n-Butyloamina (C4H9NH2C4H9NH2):
    • Działa jako zasada w reakcji.
  5. Produkt (fenyl-2-nitropropen):
    • Głównym powstałym produktem jest fenylo-2-nitropropen.

Przeanalizujmy reakcję tworzenia fenylo-2-nitropropenu z podanych reagentów:

Krok 1: Nukleofilowa addycja nitroetanu do benzaldehydu

  1. Tworzenie półproduktu enaminy:
    • n-Butyloamina (C4H9NH2C4H9NH2) reaguje z benzaldehydem (C6H5CHOC6H5CHO) tworząc półprodukt enaminowy.
    • Samotna para elektronów na atomie azotu n-butyloaminy atakuje węgiel karbonylowy benzaldehydu, w wyniku czego powstaje enamina.
\ceC6H5CHO+C4H9NH2−>C6H5CH=CH−NH−C4H9\ceC6H5CHO+C4H9NH2−>C6H5CH=CH−NH−C4H9

Krok 2: Dodanie nitroetanu do enaminy

  1. Dodanie nitroetanu:
    • Nitroetan (CH3-CH2-NO2CH3-CH2-NO2) dodaje się do półproduktu enaminy poprzez reakcję addycji nukleofilowej.
    • Jon nitronianowy atakuje enaminę, tworząc nowe wiązanie węgiel-węgiel i generując pośredni nitroalkan.
\ceC6H5CH=CH−NH−C4H9+CH3−CH2−NO2−>C6H5CH=CH−NO2+C4H9NH2\ceC6H5CH=CH−NH−C4H9+CH3−CH2−NO2−>C6H5CH=CH−NO2+C4H9NH2

Krok 3: Tworzenie fenylo-2-nitropropenu

  1. Odwodnienie i utworzenie fenylo-2-nitropropenu:
    • Kwas octowy (CH3-COOHCH3-COOH) reaguje z pośrednim nitroalkanem, prowadząc do eliminacji wody (odwodnienie) i tworząc fenylo-2-nitropropen.
\ceC6H5CH=CH−NO2+CH3−COOH−>C6H5CH=CH−NO2+H2O\ceC6H5CH=CH−NO2+CH3−COOH−>C6H5CH=CH−NO2+H2O

Reakcja ogólna: \ceBenzaldehyd+Nitroetan+Kwas octowy+n-Butyloamina->Fenylo-2-nitropropen+Inne produkty-> \ceBenzaldehyd+Nitroetan+Kwas octowy+n-Butyloamina->Fenylo-2-nitropropen+Inne produkty

Kluczowe punkty:

  • Reakcja obejmuje wiele etapów, począwszy od utworzenia półproduktu enaminy.
  • Reakcje addycji nukleofilowej i odwodnienia przyczyniają się do syntezy fenylo-2-nitropropenu.
  • Warunki reakcji, takie jak temperatura i stężenia, wpływają na wynik, a optymalizacja może być wymagana dla uzyskania optymalnej wydajności.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Biorąc pod uwagę wariant reakcji Henry'ego i następujące proporcje: 80 ml benzaldehydu 80 ml nitroetanu 60 g bezwodnego octanu amonu 70 ml GAA

Nie będę przepisywał mechanizmu reakcji, ponieważ powinniśmy założyć, że jest taki sam?

Zastąpienie n-butyloaminy octanem amonu w reakcji, którą podałeś, znacząco zmieniłoby ścieżkę reakcji. Octan amonu zwykle działa jako katalizator w niektórych reakcjach, ale nie pełni tej samej funkcji nukleofilowej co n-butyloamina. Reakcja prawdopodobnie przebiegałaby według innego mechanizmu, a produkt końcowy mógłby się różnić.

Oto krótki przegląd oczekiwanych zmian:

  1. Tworzenie półproduktu enaminy:
    • Zamiast ataku nukleofilowego przez samotną parę azotu w n-butyloaminie, octan amonu może ułatwić reakcję w inny sposób. Mechanizm reakcji będzie zależał od konkretnych warunków.
  2. Dodanie nitroetanu do enaminy:
    • Dodanie nitroetanu do półproduktu enaminy może nadal zachodzić, ale na szczegóły reakcji wpłynie charakter półproduktu utworzonego z octanem amonu.
  3. Tworzenie fenylo-2-nitropropenu:
    • Etap odwodnienia z udziałem kwasu octowego może nadal zachodzić, ale szczegóły mogą się różnić, a ogólny wynik może dawać różne produkty uboczne lub izomery.
Zbilansowanie reakcji z octanem amonu wymagałoby szczegółowego zrozumienia konkretnych warunków reakcji, stężeń i mechanizmu, które mogą nie być łatwo dostępne bez danych eksperymentalnych. Po opublikowaniu tego tekstu ponownie sprawdzę liczby na wypadek, gdybym się mylił.

Podsumowując, podczas gdy octan amonu może odgrywać rolę w niektórych reakcjach, zastąpienie go n-butyloaminą w danym kontekście prawdopodobnie spowodowałoby inną ścieżkę reakcji i prawdopodobnie inny produkt końcowy. Szczegółowe badania eksperymentalne i optymalizacja byłyby potrzebne do określenia konkretnego wyniku.

Sprawdźmy dalej i zobaczmy, czy można znaleźć jakikolwiek powód, dla którego powinno to działać?


To są wartości dla
n-butyloaminy
Kwasowość (pKa)0
Zasadowość (pKb)3,2

To są wartości dla octanu amonu
Kwasowość (pKa)9.9
Zasadowość (pKb)33

n-butyloamina może nie działać lub prowadzić do innych wyników:

  1. Różnica w reaktywności:
    • n-butyloamina jest aminą pierwszorzędową z nukleofilową grupą aminową, dzięki czemu może uczestniczyć w reakcjach addycji nukleofilowej. Octan amonu, będący solą, nie posiada nukleofilowej grupy aminowej. Jego zachowanie w reakcji może obejmować przeniesienie protonu lub aktywność katalityczną, a nie bezpośrednie ataki nukleofilowe.
  2. Rola octanu amonu:
    • Octan amonu jest często stosowany jako katalizator lub do ułatwiania niektórych reakcji poprzez swoje właściwości kwasowe lub zasadowe. Jednak jego specyficzna rola zależy od warunków reakcji i charakteru reagentów. W przedstawionej reakcji brak grupy nukleofilowej w octanie amonu może ograniczać jego bezpośredni udział w niektórych etapach.
  3. Mechanizm reakcji:
    • Podstawienie n-butyloaminy octanem amonu może zmienić ogólny mechanizm reakcji. Atak nukleofilowy, który jest kluczowy w tworzeniu półproduktu enaminy, może nie przebiegać zgodnie z oczekiwaniami z octanem amonu.
  4. Produkty uboczne i reakcje uboczne:
    • Różne ścieżki reakcji mogą prowadzić do powstawania alternatywnych produktów ubocznych lub reakcji ubocznych. Na selektywność i wydajność reakcji mogą mieć wpływ konkretne odczynniki i warunki.
  5. Wyzwania związane z optymalizacją:
    • Nawet jeśli reakcja z udziałem octanu amonu byłaby możliwa, osiągnięcie optymalnej wydajności i selektywności może wymagać szeroko zakrojonej optymalizacji warunków reakcji, takich jak temperatura, stężenie i czas reakcji.
  6. Równoważenie równania:
    • Zastąpienie octanu amonu może również wymagać dostosowania stechiometrii reakcji w celu zrównoważenia równania. Zależy to od konkretnych reakcji, którym ulega octan amonu w danych warunkach.
Zasadniczo wybór partnera reakcji ma kluczowe znaczenie w syntezie organicznej, a każdy odczynnik wnosi różne grupy funkcyjne i wzorce reaktywności. Bez danych eksperymentalnych lub szczegółowych informacji na temat warunków reakcji, trudno jest przewidzieć dokładny wynik zastąpienia octanu amonu n-butyloaminą w danej reakcji. Aby zbadać wykonalność tego podstawienia i zrozumieć wynikającą z niego chemię, wymagane byłyby testy eksperymentalne.

Zobacz załączniki i sprawdź, czy potrafisz to zrozumieć. Nie potrafię. Liczby nie sumują różnic w roztworze buforu i do czego służy jako katalizator? Nie zrozum mnie źle, mam nadzieję, że się mylę, ponieważ o wiele taniej i łatwiej jest zrobić octan amonu niż n-butyloaminę, to na pewno.
 

Attachments

  • fh8zRYHD6d.pdf
    15.9 MB · Views: 259
  • 0u4y9EnQXi.pdf
    599.2 KB · Views: 247

TheCook

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Cześć!

To nie jest poprawne, ponieważ porównujesz tylko octan amonu z n-butyloaminą. Różnica polega na połączeniu octanu amonu z kwasem octowym. Octan amonu jest higroskopijny (dlatego ma napięcie do dysocjacji tylko w obecności niesuszonych rozpuszczalników lub par powietrza) i dysocjuje w roztworze, tworząc jony amonowe NH4+ i jony octanowe (OAc-).
Aniony octanowe działają jak słabe zasady. W reakcji tworzą równowagę z protonami kwasu octowego, tworząc lekko zasadowe środowisko. Jon amonowy również przyczynia się do równowagi, ale nie do katalizy.
Oto co się dzieje:
Najpierw dysocjacja octanu amonu (śladowe ilości wody w rozpuszczalnikach zwykle wystarczają do rozpuszczenia niektórych jonów). Ponieważ w reakcji powstaje woda, można ją wykorzystać do rozpuszczenia większej ilości octanu amonu:

NH4OAc <-> NH4+ + OAc-

Nitroetan jest aktywowany przez zasadowe środowisko zapewniane przez jon octanowy, tworząc anion nitronianowy:

CH3CH2NO2+OAc-->CH3CHNO2-+HOAc
W tym przypadku nitroetan reaguje z jonem octanowym, tworząc anion nitronianowy i uwalniając kwas octowy.

Anion nitronianowy atakuje następnie benzaldehyd, tworząc półprodukt nitroalkoholowy:

C6H5CHO+CH3CHNO2 -> C6H5CH(OH)CH2NO2C6H5CHO+CH3CHNO2->C6H5CH(OH)CH2NO2

Na koniec następuje odwodnienie z utworzeniem P2NP i wody:

C6H5CH(OH)CH2NO2 -> C6H5CH=CHNO2 + H2O

Czasami niektóre jony amonowe mogą być deprotonowane, ale są ponownie protonowane przez kwas octowy.


Odnośnie
 

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Na pierwszy rzut oka wyglądało na to, że nie będzie w stanie utrzymać reakcji, ale zakładam, że trzeba mieć wyjątkową pewność, że wszystko jest bezwodne i że GAA jest w rzeczywistości 99%, a nie 90+, ponieważ uwodnienie soli aminowej zostałoby nasycone przed zakończeniem procesu, lub szczerze mówiąc, na początku myślałem, że octan amonu może nawet ułatwić reakcję. ale znowu nic nie jest lepsze niż uczenie się czegoś nowego, a zwłaszcza gdy ułatwia to również życie. Więc jeszcze raz dziękuję!
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
To najgorszy sposób na przeprowadzenie reakcji Henry'ego w celu wytworzenia P2NP z benzaldehydu i nitroetanu. Niska wydajność i ciemny bałagan, który jest trudny do usunięcia. Nie ma ani miejsca, ani powodu, aby to gówno było nawet uważane za użytecznego kandydata do tej reakcji.

Uwaga! Trzymać się z daleka! Wielka strata prekursorów i czasu, jedyny związek, który ten syntetyk wytwarza z doskonałą wydajnością, to nieszczęście.
 
View previous replies…

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Jakie jest uzasadnienie takiego wniosku? Pytam z ciekawości, ponieważ była to początkowo moja pierwsza praca dyplomowa?

G.Patton

William Dampier

Szczerze przepraszam za wprowadzenie was w ten temat, czy możecie pomóc w tej sprawie?

 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Octan amonu jest najlepszą opcją, jeśli nie można uzyskać cykloheksyloaminy.
Wydajność nie jest zła, a produkt nie jest bardzo brudny. Trzeba go rekrystalizować tylko raz.
Ostatnim razem, gdy przeprowadziłem syntezę, wydajność wyniosła 100 g z 90 ml nitroetanu.
Jeszcze go nie rekrystalizowałem
NeZIy1O8s7
 
View previous replies…

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Czy możesz napisać wszystkie odczynniki wraz z ich obliczeniami?
 

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
To nie wygląda dobrze, ma niewłaściwą formę krystaliczną i kolor. jesteś nawet pewien, że to p2np? w razie czego nie używaj go, wygląda na trujący.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
90 ml nitroetanu, 90 ml benzaldehydu, 70 ml GAA i 70 g octanu amonu.
Szczegóły zostały wcześniej opisane powyżej.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Ponieważ jeszcze tego nie skrystalizowałem.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Weź dowolną nieporęczną aminę, rozpuść w niewielkiej ilości IPA i dodaj GAA, aż ph stanie się kwaśne. To jest twój katalizator. Tak, nie rozpuści się w IPA, ale to nie ma znaczenia. 10 g aminy na 100 ml benzaldehydu jest wystarczające, można użyć mniej i uzyskać świetną wydajność, wystarczy wypalić dwa razy więcej w mikro do maks. 60°C. Wymieszać nitro i benzaldehyd, dodać część katalizatora, wymieszać, ostudzić i powtórzyć. Nigdy nie miałem nic poniżej 90% wydajności i użyłem całego zestawu różnych amin. Nie należy szukać jednej jedynej aminy, ale należy sprawdzić, które aminy można łatwo uzyskać, a następnie sprawdzić, która działa najlepiej.
 
Top