Problemy z PCPy

fuckdissos

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 18, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Witam, opublikowałem to na vespiary i reddit i nie otrzymałem żadnej pomocy. To jest kopiuj-wklej z postu na reddicie. Nie wiem, czy jest coś, czego mi brakuje, ale w tym momencie zapłacę za pomoc.

Półprodukt PyCC jest wytwarzany metodą wodorosiarczynową, krystalizuje przez noc w lodówce i topi się około 27 ° C, co jest wystarczająco zbliżone do wartości literaturowej.

Odczynnik Grignarda jest wytwarzany z bromobenzenu klasy odczynnikowej i suszonego thf, rozkłada się również po dodaniu wody.

PyCC w thf jest dodawany kroplami do odczynnika grignardowego w thf, który wytwarza pęcherzyki, a następnie jest refluksowany przez 3 godziny. W tym momencie wszystko wygląda w porządku, ale próbowałem już tego 3 razy i nie mogę uzyskać żadnego produktu.

Mieszanina gasząca jest przygotowywana z chlorku amonu i wody, a mieszanina reakcyjna jest dodawana kroplami, co tworzy plamy tego, co, jak zakładam, jest solami magnezu, które rozpuszczają się po dalszym dodaniu chlorku amonu i wody.

Klarowna, lekko zasadowa mieszanina jest dwukrotnie ekstrahowana toluenem, a następnie dodawana jest ilość stężonego hcl równa ilości przewidywanego produktu. Destylację azeotropową przeprowadza się do momentu, aż pozostanie tylko żółta maź toluenowa, a niewielka ilość krystalizująca po dodaniu acetonu jest nieaktywna.

Gdzie popełniam błąd? Czy przed destylacją azeotropową muszę użyć zasady kwasowej? Jestem na 99% pewny, że problem tkwi w tym schemacie, ponieważ wszystkie poprzednie kroki i odczynniki działają zgodnie z oczekiwaniami. Nie mam hbr i dosłownie jedyną rzeczą, którą mogę wypróbować, jest gaszenie mieszaniny za pomocą hcl zamiast chlorku amonu.

Edycja: nie jestem pewien, czy to ważne, ale nic z tego nie zostało zrobione na lodzie, dodatek PyCC został dodany do grignardu po tym, jak cały magnez został rozpuszczony i zdjęty z ognia. Dodanie tego do roztworu gaszącego nastąpiło po siedzeniu w temperaturze pokojowej przez 15 minut po 3-godzinnym refluksie. Ale za każdym razem nie było szalonej reakcji, więc nie widzę potrzeby robienia tego na lodzie

Edycja: następna próba, włożona do zamrażarki na godzinę przed gaszeniem, które zostało wykonane tylko przy użyciu lodu i chlorku amonu. Zrobione jeszcze bardziej podstawowe z rozcieńczonym naoh i ekstrahowane toluenem. Dean stark zamiast destylacji, thf odpadł jako pierwszy i teraz czeka na odciągnięcie hcl. Nadal otwarty na wszelkie sugestie

Edit edit edit: nie ma nic wspólnego z temperaturą lodu. Nadal kurwa nic
 

fuckdissos

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 18, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Po tygodniu codziennych niepowodzeń i przeszukiwania wszystkich źródeł, jakie udało mi się znaleźć, ten jeden cytat z vespiary utkwił mi w pamięci. "Zauważyłem w poprzedniej reakcji krystaliczny produkt uboczny (który w rzeczywistości był głównym produktem), który rozpuszcza się w kwasie wodnym, ale słabo w eterze i topi się czysto w temperaturze 204-206°C. Być może jest to produkt z dodania kwasu. Być może jest to produkt addycji Grignarda do grupy nitrylowej, benzoilocykloheksylopirolidyny, ale nie mam referencyjnej temperatury topnienia". To pozwala mi sądzić, że istnieją jakieś specjalne warunki reakcji, których nie przestrzegam, ale nie udało mi się znaleźć niczego na temat tego produktu addycji utworzonego z nitrylu i Grignarda. Nie ma również wzmianki o żadnym związku addycyjnym podczas wyszukiwania reakcji bruylantów. Jestem jednak kiepski w przeszukiwaniu literatury, każdy, kto może dać jakikolwiek wgląd w tę kwestię, byłby bardzo wdzięczny.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Jak możemy pomóc, jeśli nie określiłeś, jakie dokładnie metody stosujesz, w tym dla nitrylu.
Z tego co wiem metoda wodorosiarczynowa często jest do bani, powinieneś użyć dobrej jakości soli cyjankowej.
Czy wziąłeś co najmniej 3 molowy nadmiar grignardu? Jesteś pewien, że nie jest "martwy" przed rxn?
Gaszenie powinno odbywać się za pomocą kruszonego lodu, chlorku amonu i wodorotlenku amonu (roztwór amoniaku w wodzie).
Powinieneś również wiedzieć, że część HCN i tak zostanie uwolniona. Czy czułeś jego zapach?
Alternatywnie sól bromowodorkowa może zostać skrystalizowana w zamrażarce, ale w takim przypadku uwolni się jeszcze więcej HCN.
Sól chlorowodorkowa prawdopodobnie się nie wykrystalizuje, ponieważ jest zbyt rozpuszczalna.
I tak pozostało zbyt wiele pytań, aby udzielić dobrej odpowiedzi.
Mam nadzieję, że nie jesteś początkującym chemikiem, aby zaczynać z takimi syntezami.
 

fuckdissos

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 18, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Myślałem, że metoda bisulfitowa jest powszechnie znana, ponieważ jest to metoda stosowana przez Maddoxa w jego artykule z 1965 roku. Ale tak czy inaczej, jest ona zaczerpnięta stąd


Wszystko zostało zrobione tak samo, z wyjątkiem mniejszej skali, czyli tylko 2x nadmiar grignardu do PyCC.

Nie wyczuwano zapachu hcn, ponieważ wszystko odbywa się w wyciągu.

Dlaczego twierdzisz, że metoda wodorosiarczynowa nie jest tak dobra? Teraz, gdy o tym myślę, jedyny raz, gdy otrzymałem produkt w ten sposób, to gdy użyłem NaCN...
 

fuckdissos

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 18, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Nie mogę znaleźć sposobu na edycję, więc przepraszam za podwójny post.

Jeśli chodzi o martwy grignard, nie sądzę, aby był martwy, ponieważ zawsze zachodzi reakcja między nim a roztworem PyCC. Toluen był również używany do rozpuszczania PyCC. Gdyby był martwy, nie powinno być reakcji, a dodanie go do wody również daje reakcję.

Próbowałem z roztworem amonu kilka razy, ale to nie pomogło. Próbowałem z rozcieńczonym hbr przez noc w zamrażarce i nie uzyskałem osadu. Ale nie mogłem znaleźć żadnych danych dotyczących rozpuszczalności tej soli hbr, a odparowanie niewielkiej ilości roztworu daje ten sam nieaktywny proszek, co wcześniej
 
Top