Baza kluczy PGP

ney10

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 9, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Dobry wieczór wszystkim.

Obecnie szukam informacji na temat PGP, a dokładniej na temat wyszukiwania informacji za pomocą "bazy kluczy". Niedawno rozmawiałem z bardzo interesującymi ludźmi, którzy byli w stanie zidentyfikować adres e-mail wyłącznie na podstawie odcisku palca PGP. Do swoich badań wykorzystali bazę kluczy, która zawiera listę odcisków palców PGP.

Nie jestem jednak zbyt dobrze zaznajomiony z pojęciem "bazy kluczy". Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, jak to dokładnie działa? Jakie są zalety i ograniczenia tej metody wyszukiwania informacji?

Jeśli masz przykłady "keybase" lub zasoby, które możesz mi polecić, aby dowiedzieć się więcej, byłbym bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję za pomoc i porady.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Podczas tworzenia klucza PGP możesz dołączyć do niego swój adres e-mail, jeśli chcesz. Możesz także przesłać swoje klucze publiczne na publiczny serwer kluczy.

Nie prowadziłeś dyskusji z interesującymi ludźmi prowadzącymi "badania". To są normalne funkcje pgp. Nie używałeś GnuPG? Wystarczy przeczytać instrukcję.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Bardzo złym pomysłem jest a) dołączanie wiadomości e-mail do klucza PGP i b) ładowanie jej na publiczny serwer.

Chodzi mi o to, czy chcesz, aby to było tajne, czy nie?
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
77
Reaction score
46
Points
18
Każdy, kto wie, jak działa pgp, może to zrobić... i to naprawdę bardzo głupi pomysł, aby dołączyć pocztę do swojego klucza....
 
Top