Proszę o pomoc w syntezie A-OIL

diminutoelfo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 6, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Witam wszystkich. Mam wątpliwość, znalazłem prędkość, która jest bardzo płynna. Chcę wiedzieć, czy nadwyżka jest A-OlL, ponieważ mam znaczną ilość płynu.
Ma silny "rybi" zapach, a ph jest równe lub większe niż 10.
 
Last edited:

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
spróbuj zneutralizować go kwasem siarkowym i zobacz, czy się rozpadnie
 

diminutoelfo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 6, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
To jest obraz cieczy. jak mam dodać kwas siarkowy? Ile?
 

Attachments

  • 1ASHQZ6ILy.jpg
    1ASHQZ6ILy.jpg
    336.8 KB · Views: 363
  • 6yhbtC2epU.jpg
    6yhbtC2epU.jpg
    1.2 MB · Views: 392

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Solenie wolnej zasady amfetaminy odbywa się zwykle za pomocą mieszaniny kwasu siarkowego i izopropanolu w stosunku 1:5, aż roztwór osiągnie pH 6-7, również wolna zasada powinna być zmieszana z izopropanolem. Użyj strzykawki, aby dodać kwas kropla po kropli do końca.
Wymieszaj roztwór, siarczan amfetaminy powinien być widoczny od pierwszej kropli w roztworze, jeśli roztwór jest zbyt gęsty, dodaj więcej izopropanolu, aby go lepiej wymieszać. Mam nadzieję, że to pomoże.
 

diminutoelfo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 6, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Następnie muszę:
1º Zrobić roztwór kwasu siarkowego z izopropanolem 1/5 100ml kwasu siarkowego + 400ml izopropanolu
2º Dodaję poprzednią mieszaninę kropla po kropli do cieczy ze zdjęcia (możliwy A-OIL).
Skąd mam wiedzieć, czy dodałem wystarczającą ilość? Kiedy PH wynosi 6 lub 7? Czy istnieje ryzyko mieszania izopropanolu z kwasem siarkowym?
Przepraszam za tyle pytań, ale mój poziom angielskiego jest nieco podstawowy i chcę zrozumieć proces w 100%.
Pozdrawiam i bardzo dziękuję bracie
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Po pierwsze: Stężony kwas siarkowy nie jest całkowicie nieszkodliwy, należy nosić okulary i rękawice podczas wykonywania czynności.

Kwas siarkowy i izopropanol muszą być możliwie wolne od wody.

Jeśli używasz papierka pH, przed testowaniem roztworu wolnej zasady zwilż papierek pH wodą destylowaną, co zagwarantuje dokładny wynik.

Do testów użyłbym mniejszej ilości.
Na przykład zmieszaj 10 ml możliwej wolnej zasady (olej A) z 30 ml izopropanolu.

Następnie wymieszaj roztwór kwasu z 2 ml kwasu siarkowego i 10 ml izopropanolu. Powoli dodawaj kwas siarkowy do izopropanolu, uważając, aby się nie rozgrzał. Użyj strzykawki. Jeśli ilość jest niewystarczająca, po prostu wymieszaj nowy roztwór kwasu i kontynuuj.

Wolna zasada (olej A) jest zasadowa o pH większym lub równym 10, kwasem neutralizujemy zasadę do maksymalnie pH6 (neutralne), wszystko poniżej tej wartości zmniejszy wydajność, a siarczan zmieni kolor na czerwonawy.

Tak więc po osiągnięciu pH 7-8 postępuj ostrożnie i zawsze dobrze wymieszaj roztwór wolnej zasady po dodaniu kwasu, jak powiedziałem wcześniej, jeśli stanie się zbyt gęsty, dodaj więcej izopropanolu, nawet jeśli powinno to być 100 ml :D

Oddziel uzyskany siarczan za pomocą filtra i dobrze wysusz.

W zależności od sytuacji wykonałbym jeszcze dwa kroki czyszczenia, jeśli siarczan jest czysty, można go natychmiast spożyć. Uwaga bardzo czysty :D
 
Top