Przygotowanie bromwalerofenonu do alfa-PVP

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33
Przedstawimy dwie metody bromowania walerofenonu do A-PVP.
Oto
pierwsza z nich.



Bromowanie walerofenonu do A-PVP, metoda 1:

Potrzebne będą:
  1. Walerofenon (CAS 1009-14-9) 100g
  2. Kwas bromowodorowy 48% (HBr) 29ml
  3. Nadtlenek wodoru 35% (H2O2) 19ml


Syntezę tę można przeprowadzić w słoiku lub nawet w szklanej zlewce. Do mieszania można użyć długiej strzykawki o pojemności 1 ml.

1) Umieść 100 gramów walerofenonu w szklance i dodaj 29 ml kwasu bromowego.

2 ) Za pomocą strzykawki odmierz 19 ml* (można to zrobić w częściach) nadtlenku wodoru. Przymocuj do strzykawki rurkę o długości wystarczającej do wstrzyknięcia nadtlenku wodoru na dno słoika.

3 ) Następny krok będzie wymagał zręczności. Jedną ręką dodawaj nadtlenek wodoru kropla po kropli za pomocą strzykawki, a drugą ręką mieszaj mieszaninę. Podczas reakcji mieszanina zacznie się nagrzewać. Każde dodanie nadtlenku wodoru powinno dawać wskazówkę. Spójrz na kolor mieszaniny. Kolor może wahać się od żółtego do czerwonego. Po przereagowaniu następnej partii i zaobserwowaniu reakcji i odbarwienia, dodaj kolejną partię nadtlenku wodoru. Kontynuuj, aż cały nadtlenek wodoru wypłynie lub mieszanina nie będzie już odbarwiona.
Mieszaj mieszaninę bardzo dobrze przez 10-15 minut i przejdź do następnego kroku.

4 ) Wlej 200 ml wody destylowanej do słoika i dobrze wymieszaj mieszaninę, możesz zaobserwować rozdzielenie na dwie frakcje. Pożądana frakcja (organiczna) będzie na dole, górna (wodna) jest wysyłana do odpadów. Górną frakcję można wygodnie usunąć za pomocą strzykawki i wyrzucić. Dolna frakcja jest przemywana roztworem sody oczyszczonej.

5 ) W tym celu należy przygotować roztwór 20 g wodorowęglanu sodu (sody oczyszczonej) rozpuszczonego w 250 ml wody w słoiku. Dodaj otrzymany bromowalerofenon do roztworu i dobrze mieszaj przez 10-15 minut.

6) Następnie odstaw mieszaninę. Ponownie nastąpi podział na dwie frakcje. Powtórzyć rozdzielanie jak w kroku 4. Faza organiczna to bromowalerofenon na dole i roztwór przemywający sody oczyszczonej na górze.

7) Bromowalerofenon jest cieczą o barwie od żółtej/jasnobrązowej do czerwonej/ciemnej. Silnie żrący, opary podrażniają błony śluzowe i mogą uszkodzić skórę. Przechowywać w plastikowych lub szklanych pojemnikach ze szczelnymi pokrywkami w ciemnym, chłodnym miejscu.

To wszystko. Z Bromvalerophenone można gotowaćAlpha-PVP bez żadnych problemów .
Następnie opowiemy o drugiej metodzie bromowania walerofenonu
 

airsoft45

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
W przewodniku dotyczącym A-PVP w czterech krokach potrzebny jest *alfa-bromowalerofenon, ale substancją chemiczną wytwarzaną w przewodniku na tej stronie jest bromowalerofenon. jak zsyntetyzować alfa-bromowalerofenon, a nie tylko bromowalerofenon?

dzięki za pomoc
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Powinienem również wspomnieć. Często ludzie próbują ukryć, jaką substancję chemiczną sprzedają. Widzę 2-bromovelarophenone/a-bromovelarophenone sprzedawany pod nazwą
2-bromo-1-fenylo-1-pentanon
 

komkom

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 28, 2022
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Tak, to wszystko
CAS# 49851-31-2
 

komkom

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 28, 2022
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Tak, to wszystko
CAS# 49851-31-2
 

komkom

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 28, 2022
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Tak, to wszystko
CAS# 49851-31-2
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Hej wszystkim, każda pomoc byłaby bardzo mile widziana, miałem dziś pierwszą próbę syntezy apvp.

Podczas etapu 1 halogenowania postępowałem zgodnie z procedurą dokładnie tak, jak opisano na filmie, dodając H202 powoli do naczynia reakcyjnego zawierającego walerofenon i kwas bromowodorowy, upewniając się, że temperatura nie przekracza 60c.

Zauważyłem, że czerwony kolor bromu utrzymywał się i nie zniknął po dodaniu 2/3 z 43 g H202. Potraktowałem to jako wizualną wskazówkę, by nie dodawać więcej nadtlenku.

(Założyłem, że stało się tak dlatego, że skoncentrowałem nadtlenek z 6% do 37% poprzez wygotowanie wody pod próżnią i mogłem go nieco nadmiernie skoncentrować).

Pozwoliłem mieszaninie reakcyjnej mieszać się przez 10 minut, aby upewnić się, że czerwony kolor nie zniknie. Tak się nie stało.

Wkrótce po dodaniu 500 ml wody destylowanej do reakcji dolna warstwa bromowalerofenonu zmieniła kolor z czerwonego na mlecznobiały.

Przypuszczam, że nie dodałem wystarczającej ilości nadtlenku i nie pozwoliłem reakcji mieszać się wystarczająco długo. Wyrzuciłem go i spróbuję ponownie.

każda pomoc będzie mile widziana
 
Top