Problem z generowaniem soli w toluenie (2cb) pomoc :(

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Próbowałem zrobić 2cb w tych dniach, na ostatnim etapie po bromowaniu dodaję NAOH, aby 2cb przeszedł do warstwy toluenu (dodanej nieco później), toluen jest zasysany i powinien generować 2cbHCL podczas dodawania hcl, ale zamiast tego generowana jest tylko czarna maź, która tonie na dnie, Próbowałem brać tylko najbardziej stężony toluen, od góry, i tylko w nim próbowałem generować (myśląc, że wyższe stężenie będzie łatwiejsze do wygenerowania soli, i miałem ten problem, że lek po prostu nie chciał generować soli w rozpuszczalniku?
 

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
zdjęcie
 

Attachments

  • ETS0vsdNPB.jpeg
    ETS0vsdNPB.jpeg
    69.3 KB · Views: 361

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dlaczego używa się toluenu? Spróbuj zrobić to za pomocą CH2Cl2, jak opisano tutaj.
 

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1

Mam teraz mnóstwo goo, dodałem 35% hcl do toluenu i powinno to wygenerować sól 2CB hcl, ale nie tworzy się, jutro sprawdzę z moim dostawcą chemikaliów o DCM, jakiś pomysł, dlaczego sól nie pochodzi? jeśli dodam hcl do toluenu z 2cb, zatonie jako ciemny olej?
 

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1

hej, otworzyłem nowe zagrożenie z procesem, mam nadzieję, że możesz mi pomóc


Mam nadzieję, że możesz mi pomóc, również mam dostęp do DCM ' i co myślisz o etapie redukcji z ZINC i ekstrakcji ipa dla 2ch.
dzięki, mam nadzieję, że uda mi się to rozgryźć.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Wygląda prosto, czy policzyłeś wydajność?
 

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
około 45-60% z 2,5 dmba jedynym problemem jest to, że musi działać w bardzo zimnych warunkach (około 0oC) uruchomiłem go w zamrażarce, ale kąpiel z solą lodową wystarczy, uruchomiłem go w temperaturze około 10oC i 2ch wychodzi ciemny, a wiem, że powinien być jasnożółty, widać na drugim zdjęciu IPA po lewej stronie, może mój ciemny 2ch wyszedł niezbyt dobrze, co wpłynęło na bromowanie i tworzenie się goo, jakiś pomysł, co może się stać, że staje się ciemniejszy w wyższej temperaturze? na przykład 10oC, co nie jest gorące, zrobię dziś reakcję w 0C, jak powiedział mi przyjaciel, i poinformuję o kolorze.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Inny sposób reakcji i inne produkty. Przed kolejnymi reakcjami należy sprawdzić temperaturę topnienia 2C-H*HCl. Temperatura topnienia wynosi 138-139 °C. Temperatura wrzenia wolnej zasady wynosi 80-100 °C przy 0,4 mm/Hg.
 
Last edited:
Top