Problem z odzyskiwaniem amfetaminy z roztworu

idunno

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Zsyntetyzowałem wolną bazę amfetaminy z P2NP przy użyciu metody elektrolitycznej zgodnie z amerykańskim patentem 1,879,003.
Wszystko idzie dobrze aż do momentu, w którym otrzymuję wolną zasadę amfetaminy rozpuszczoną w H2SO4.
H2SO4 jest nieco zanieczyszczony CuSO4 (nie mogę dostać czystego materiału, ponieważ jest to całkowicie nielegalne), ale nie powinno to mieć znaczenia, ponieważ z tego, co rozumiem, Cu jest mniej reaktywny niż wodór.
W tym momencie odczynnik Marquis potwierdza, że w roztworze znajduje się wolna zasada amfetaminy.

Problem zaczyna się, gdy patent wymaga neutralizacji kwasu w roztworze poprzez dodanie żrących zasad.
Dodanie NaOH lub KOH niszczy produkt. Wszystko wygląda pozornie dobrze, Na2SO4 / K2SO4 wytrąca się, a "wolna od amfetaminy baza" zbiera się, unosząc się na górze.
Następnie dodaję 35% kwas siarkowy do "wolnej bazy" (35% zanieczyszczony CuSO4 to najlepsze co mogę uzyskać), aby uzyskać siarczan amfetaminy, odparowuję wodę, otrzymuję biały proszek, który jest rozpuszczalny w wodzie, tylko słabo rozpuszczalny w etanolu, nierozpuszczalny w acetonie (więc wszystko tak, jak powinna robić amfetamina), ale odczynnik Marquis nie powoduje, że proszek staje się żółty, nie ma reakcji na ten odczynnik, co oznacza, że nie jest to amfetamina....

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w ustaleniu, gdzie popełniam błąd i gdzie leży problem, który niszczy mój produkt.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Witam. Natychmiast tworzy siarczan amfetaminy. Nie może "rozwiązać" amf.
Jaki ma kolor? Marquis tworzy lekko pomarańczowy kolor z amfą.
Czy próbowałeś użyć kwasu fosforowego zamiast siarkowego?
 

Attachments

  • PCXIb6dwlh.jpg
    PCXIb6dwlh.jpg
    330.1 KB · Views: 450
Last edited by a moderator:

idunno

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Bardzo dziękuję za odpowiedź G. Patton.

Brak. Kiedy nakładam Marquis na biały proszek (produkt końcowy), nie ma żadnej reakcji, proszek pozostaje biały.

Ale kiedy jest nadal rozpuszczony w H2SO4, po syntezie i zanim dodam NaOH, aby wyciągnąć go z kwasu, dodaję do niego Marquis i szybko zmienia kolor najpierw na żółty, a następnie na pomarańczowy. Co oznacza, że amfetamina faktycznie tam jest... do tego momentu.
W ten sposób wiem, że synteza przebiega prawidłowo, ale nie mogę wyciągnąć amfetaminy z tego cholernego roztworu. :( Dodaję NaOH, aby zneuralizować kwas, w którym pływa, zgodnie z patentem, a to niszczy mój produkt...

Spróbuję, ale jestem na 99% pewien, że to nie wina zanieczyszczenia CuSO4. Gdyby tak było, synteza nie zadziałałaby, ponieważ dosłownie pływa w dużej ilości tego zanieczyszczonego kwasu podczas całego procesu elektrolitycznego. Wtedy Marquis pokazuje żółty/pomarańczowy kolor bez problemu. Potem dodaję NaOH i puff, nie ma już reakcji na Marquis.
Cu nie jest bardzo reaktywna, mniej reaktywna niż wodór, więc nie ma możliwości, żeby to zepsuć.

Produkt końcowy, biały proszek, jest bardzo dziwny. Ma wszystkie chemiczno-fizyczne właściwości siarczanu amfetaminy, z wyjątkiem tego, że nie rozpuszcza się w glicerolu. Co również mówi mi, że nie jest to K2SO4 lub Na2SO4 z neutralizacji.

Podejrzewam, że problemem może być to, że Na lub K wypierają jeden atom wodoru w mojej aminie, ponieważ oba te metale są bardziej reaktywne niż wodór. Znalazłem również, że rzeczywiście istnieje taka cząsteczka, tutaj: https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/49806546
Jest tam jednak bardzo mało informacji na ten temat.

Ale jeśli to rzeczywiście ten problem, to jak to możliwe, że ludzie cały czas dodają NaOH do swojej amfetaminy i to jej nie niszczy? Nie mogę zrozumieć, dlaczego innym to działa (i najwyraźniej wynalazcy patentu również), a mnie nie.

Czy NaOH musi być dodawany od razu? Ja dodawałem go częściowo, małymi ilościami, bo H2SO4 + NaOH = dużo ciepła, więc w międzyczasie go schładzałem (więc problemem nie jest też rozkład temperaturowy). Ale może to może być mój problem? Może powinienem wrzucić tam wszystko na raz?
Nie wiem, próbowałem dodawać zasadę do kwasu, kwas do zasady, rozcieńczoną zasadę i zasadę jako proszek, za każdym razem ten sam rezultat, czyli bezużyteczny biały proszek, który nic nie robi.

A może dodałem za dużo NaOH? Albo za mało NaOH? Czy ma to jakieś znaczenie?
Czy ma znaczenie, jeśli dodam wszystko na raz? Czy ma znaczenie, czy dodaję kwas do zasady, czy zasadę do kwasu?
Czy są jakieś inne sposoby na zneutralizowanie H2SO4 bez uszkadzania aminy, aby nie uległa zniszczeniu?

To powinno być takie proste, to tylko amfetamina rozpuszczona w kwasie siarkowym. Dlaczego nie mogę się jej pozbyć?
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Wypróbuj kwas ortofosforowy dla soli. Ile procent wodnego roztworu alkalicznego jest używane? Czy mieszanina jest chłodzona przed i w trakcie dodawania? Czy używasz papierka wskaźnikowego lub elektronicznego (i skalibrowanego) pH-metru? Ilość alkaliów jest określana przez to 10-12pH, którego potrzebujemy.
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Nie sądzę. Może roztwór został przegrzany podczas dodawania zasady? Musisz go schłodzić.
 

idunno

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Dziękuję bardzo za odpowiedź, William. :)

Tak zrobię.

Roztwór nasycony. Teraz, gdy o tym myślę, może powinienem dodać więcej dH2O, aby Na2SO4 nie wytrącił się, ale pozostał rozpuszczony w wodzie. Może problem polega na tym, że kryształy siarczanu aminy zostają uwięzione w kryształach Na2SO4 i spływają razem z nim... Być może masz rację, dziękuję! Zobaczę, czy to pomoże.

Tak, chłodzę roztwór w łaźni lodowej i używam papierków wskaźnikowych.
 

idunno

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Spróbowałem więc użyć bardziej rozcieńczonego roztworu NaOH (15%) i nie pomogło. Przepis mówi, że powinienem zobaczyć dwie warstwy, ale tak się nie dzieje, pozostaję z jednorodnym roztworem wodnym.
Śmierdzi jak amfetamina, musi tam być.

Chyba spróbuję teraz dodać trochę eteru dietylowego, aby sprawdzić, czy uda mi się go wyekstrahować w ten sposób? Szkoda, że te patenty nie są napisane bardziej przejrzyście i dogłębnie.
Nie mogę jednak znaleźć dokładnej rozpuszczalności wolnej zasady amfetaminy w eterze, innej niż "rozpuszczalna" lub "bardzo rozpuszczalna", więc jeśli ktoś wie, ile powinienem użyć, byłoby to pomocne.
Czy to w ogóle ma sens, czy nadal robię coś źle gdzieś indziej?
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Dodaj rozpuszczalnik do ekstrakcji lub alkohol
Tak, dobry pomysł.
Można ekstrahować małe porcje, najprawdopodobniej pojawi się żółtawa baza. Jeśli tak nie jest, ekstrakcja się kończy. Albo bierzemy nadmiar eteru i odparowujemy po.
Wszystko ma sens
 

idunno

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Tak więc ekstrakcja eterem zadziałała, więc problem został rozwiązany, niestety moja wydajność jest nadal bardzo słaba, nie mogę przekroczyć 10%... Chyba stworzę kolejny wątek do dyskusji na ten temat, aby zachować porządek. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Gratulacje za fachowe rozwiązanie problemu ekstrakcji! Przepraszam, że się czepiam, ale jakie było faktyczne rozwiązanie? Czy było to:
1. Użycie rozcieńczonego NaOH
2. Ekstrakcja eterem?
Czy próbowałeś przeprowadzić elektrolizę bez kwasu siarkowego?

Pisałem o tym w innym wątku, ale podejrzewam, że niska wydajność wynika z niewystarczającej ilości energii elektrycznej przepływającej przez roztwór. Z opisu, który podałeś, wynika, że musiałbyś przepchnąć DUŻO elektronów przez tego złego chłopca. Na przykład kilka dni po kilka amperów. I utrzymywać napięcie na dość niskim poziomie, aby go nie przegrzać.
Ale z chęcią zobaczyłbym szczegółowy opis twojego eksperymentu!
 
Last edited:
Top