Problemy z syntezą fosforanu amfetaminy z P2NP za pomocą Al/Hg

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Witam,

Jak już opisywałem w innym wątku mam problemy z syntezą fosforanu amfetaminy z P2NP poprzez Al/Hg. Zrobiłem już dwie partie z tym samym rezultatem: zbyt wysoka wydajność jakichkolwiek soli nieorganicznych (na przykład 85g z 10g P2NP). Podążałem za każdym krokiem z filmów z tej strony i przeczytałem każdy wątek na tym forum, a także kilka innych poradników. Ostatnią partię alkalizowałem około 14 godzin temu i tak to teraz wygląda
http://dumpliwoard5qsrrsroni7bdiishealhky4snigbzfmzcquwo3kml4id.onion/image/0275c4f5b897507c.jpeg
W jakiś sposób mam trzy warstwy. Środkowa wygląda jak górna z moich pierwszych dwóch partii, nie wiem, dlaczego mam trzecią.
Czy ktoś wie, co mogło pójść nie tak z pierwszymi dwoma partiami, jaki błąd mógł spowodować wyniki, które otrzymałem? Co powinienem zrobić z tą partią? Zdekantować tylko pierwszą warstwę, zdekantować dwie pierwsze czy zdekantować obie w dwóch różnych zlewkach?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, z góry dzięki,

lee
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Aktualizacja: Postanowiłem umieścić środkową i górną warstwę w lejku rozdzielającym, spuściłem środkową warstwę z powrotem do zlewki i dodałem kwas fosforowy, ale żadna sól nie wypadła (nawet po dodaniu wystarczającej ilości, aby osiągnąć pH 3).
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
do odpowiedzi ?
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Zrobiłem to i dzięki konsultacjom z "pieniędzmi" osiągnąłem lepsze wyniki. Teraz optymalizuję swoją technikę, czekając na wyniki analizy. Oto podsumowanie moich kolejnych prób:
Chemikalia, których użyłem:

Folia Al (nie wiem ile um ale ta premium z supermarketu, grubsza niż te tanie) pocięta w paski ok 0,5x5 cm
HAc 98%
IPA 99,9% (zgodnie z etykietą, ale kiedy próbowałem wysuszyć go za pomocą Natriumsulfate, zauważyłem, że zawiera dość dużo wody) Użyłem go, ponieważ pomyślałem, że i tak trafi do RM, który zawiera wodę.
NaOH p.A.
H3PO4 p.A.
Aceton Ph.Eur (bez wody)

następna próba:

Główna reakcja z chłodzeniem zakończyła się po 10-15 min, RM stał jeszcze 20 min (pod refluksem) z temperaturą około 40°C. Po 1:30 godziny przeniosłem go do zlewki przez sito i użyłem odrobiny IPA do przemycia pozostałości z okrągłej kolby do zlewki. Następnie dodawałem stężony roztwór NaOH w małych porcjach, aż osiągnąłem pH około 11. Roztwór stał nieruchomo od około 6 godzin i tym razem coś było inaczej. Dolna warstwa była prawie czarna, a górna miała żółtawo-brązowy kolor. Reakcja zakończyła się szybciej, bo po 3h nie widziałem już żadnych bąbelków. Dolna warstwa ma około 210 ml, a górna 130 ml.
Zakwaszałem w dwóch częściach: jedna H2SO4/aceton 1:4, a druga H3PO4 (nierozcieńczony). Pierwsza połowa była żółtawa przed przemyciem Actonem i ostatecznie otrzymałem około 2,5 g.
Po odparowaniu drugiej części w temperaturze 40°C produkt był różowo-czerwony, czego nie rozumiem, ponieważ dodawałem kwas kroplami, a kiedy zbliżyłem się do 7, bardzo ostrożnie i powoli. Kiedy osiągnął około 7, pozwoliłem mu odpocząć przez 20 minut z okazjonalnym mieszaniem przed dodaniem ostatnich kropli. ponieważ papier pH nie jest tak dokładny, zatrzymałem się, gdy pokazał coś między 6 a 7.

Następna partia właśnie odparowuje i mam kilka pytań:

Chcę, aby aceton był suchy, więc przechowuję niewielką jego część nad sitem molekularnym 3A. Robi się jasnożółty (z powodu "pyłu" z sita molekularnego, jak sądzę), jak temu zapobiec?

Czy jest jakaś inna metoda niż po prostu dodanie H3PO4 do osiągnięcia pożądanego pH, a następnie odparowanie całej mieszaniny? Nie mogę znaleźć zbyt wiele na ten temat, więc jeśli ktoś ma doświadczenie lub źródła, proszę o informację.

Pozdrawiam,
Lee
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Czy ty też miałeś problemy z nadmiernym zakwaszeniem bazy? Po prostu odparowałem następną partię i znowu to samo: Przestałem dodawać H2PO4, gdy byłem bardziej w zakresie pH 7 niż 6 i partia zrobiła się różowa/czerwona po wysuszeniu.
Czy jest możliwe, że ma to coś wspólnego z procesem odparowywania, czy powinienem dodać kwas do osiągnięcia pH 8 lub 9, odparować połowę płynu i ponownie sprawdzić pH?
 
View previous replies…

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Podczas prania wydarzyło się coś dziwnego. Dodałem około 4 razy więcej Acetonu i uzyskałem głęboką pomarańczową górną warstwę. Ponownie zmierzyłem pH i nadal wynosiło ono 6-7, a po dodaniu kropli 1:1 Acetonu H3PO4 spadło do 6.
Przeniosłem górną warstwę do innej zlewki, dodałem kilka kropli mieszaniny kwasu i acetonu i wypadło trochę więcej soli.
Więc chyba popełniłem błąd na innym etapie syntezy.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Być może nie bazujesz wystarczająco przed rozcieńczeniem?
Czerwony kolor wskazuje na nadmierne zakwaszenie, należy to robić powoli i dobrze wymieszać przed wykonaniem pomiaru.
 

DerBratling

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 31, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
@Mohammed_Lee

Bro, jakiego koloru były rzeczy, które pływały na powierzchni podczas bazowania do pH 12?
Podstawowa zasada chemii brzmi: jeśli dodasz gówno do reakcji, skończysz z gównem.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Produkujesz fosforan lub siarczan sodu na dużą skalę. Na końcu masz roztwór alkoholu z wolną zasadą aminową i dużą ilością wody, a w tej mieszaninie bardzo dobrze rozpuścimy wodorotlenek sodu, który następnie zakwaszamy kwasem siarkowym lub fosforowym. Ogólnie rzecz biorąc, twoja praca jest okropna.
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
38
Reaction score
6
Points
8
Any One Help me 🙏

Próbowałem zrobić amfetaminę. Pociąłem 6 gramów folii aluminiowej na małe kawałki i umieściłem je w kolbie o pojemności 2 litrów, a następnie zmieszałem trochę azotynu rtęci i 200 ml wody. Po pewnym czasie z mieszaniny zaczął wydobywać się dym, a woda stała się trochę czarna, przepłukałem ją wodą 3 razy.

Następnie zmieszałem 5 gramów P2NP w 50 ml alkoholu izopropanolowego i 50 ml wody i podgrzałem, gdy cały P2NP się rozpuścił, następnie zmieszałem 25 ml lodowatego kwasu octowego i umieściłem go w tej samej kolbie z amalgamatem glinu, ale nie było tam reakcji egzotermicznej. Po około 20 minutach pojawiło się bardzo niewiele bąbelków.
Folia aluminiowa rozpuszczała się bardzo powoli w reakcji, po 3-5 godzinach, gdy cała folia aluminiowa została rozpuszczona, otrzymałem mieszaninę roztworu o czarnym zabarwieniu.

Następnie przygotowałem roztwór wodorotlenku sodu i po ostygnięciu dodałem go do roztworu i rozpoczęła się reakcja, zobaczyłem tam 2 warstwy, oddzieliłem górną warstwę,
Następnie przygotowałem roztwór 10 ml acetonu i 1 ml kwasu siarkowego i zmieszałem go w oddzielnej bazie wolnej od amfetaminy. Kiedy pH papieru stało się neutralne, przestałem dodawać roztwór kwasu siarkowego i acetonu do bazy wolnej od amfetaminy, w wyniku czego otrzymałem amfetaminę w bardzo małych ilościach, około 1,5 grama.
Następnie trzymałem go w pewnej odległości od płonącej żarówki 💡 💡 do wyschnięcia. Po kilku godzinach amfetamina wyschła, a następnie zawinąłem ją w papier i kiedy spojrzałem ponownie po kilku godzinach, amfetamina ponownie stała się trochę mokra, a ilość, którą otrzymałem, była mniejsza.
Potem dałem małą dawkę 20-25 mg mężczyźnie i miał lekką gorączkę i miał lekkie zawroty głowy. I nie jest to nic podobnego do przyjemności lub podniecenia, które odczuwa się po zażyciu amfetaminy.

Czy możesz mi powiedzieć, jaki błąd popełniłem i dlaczego to nie działa?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Najprawdopodobniej brakuje soli rtęci lub folia jest brudna, górna warstwa po dodaniu alkaliów miała żółto-czerwony kolor? Masz siarczan sodu zmieszany z amfetaminą, dlatego na powietrzu staje się wilgotny.
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
38
Reaction score
6
Points
8
Po dodaniu zasady kolor wolnej od amfetaminy bazy był lekko czerwony. Jak uniknąć wilgoci z soli amfetaminy?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
problem z Al\Hg
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Dobrym stosunkiem dla 1 grama propenu jest pobranie 15 ml alkoholu izopropylowego, 9 ml kwasu octowego (98 procent) i 5 ml wody, 1,2 grama folii (o grubości 50 mikronów) + 75 miligramów azotanu rtęci. Przy prawidłowym działaniu wydajność wyniesie około 80 procent substancji wolnej od zanieczyszczeń siarczanem sodu.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Potrzebna warstwa to górna, jasnożółta.
Czy siarczan wytrąca się normalnie po dodaniu kwasu siarkowego?
Po utlenieniu fosforanem, płatki nie tworzą się natychmiast, muszą być zakwaszone do neutralnego i umieszczone do odparowania w ciepłym miejscu do krystalizacji.
Wielu młodych chemików interesuje się fosforanami, ponieważ w niektórych przypadkach łatwiej jest kupić kwas ortofosforowy niż kwas siarkowy. Osobiście bardziej podoba mi się efekt fosforanu amfetaminy - delikatniejszy efekt.
Przygotujemy film na temat otrzymywania różnych soli amfetaminy dla społeczności BB.
 
Top