Programowalna płyta grzejna w Europie

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
zastanawiam się nad prezentem urodzinowym dla siebie. najlepszą opcją, jak sądzę, jest programowalna płyta grzejna.
Jaka jest najlepsza opcja, biorąc pod uwagę cenę / funkcjonalność takiego urządzenia w UE?
Nie sądzę, żebym używał jej do jakichś skomplikowanych syntez, ale do rekrystalizacji - jak najbardziej!
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Celowałbym w IKA/Corning/VWR, Fischer też jest opcją, ale ostatnio krąży opinia, że to Walmart marek naukowych. Możesz złapać używany za tanio, jak pobity i jak długo będzie ci służył, pozostanie jednak pytaniem. Rozmiar płyty grzewczej jest również czymś, co należy wziąć pod uwagę, czy płyta będzie pasować do rozmiaru szkła, którego zamierzasz użyć (ciepło będzie pochodzić ze środka), czy też szkło będzie nieporęcznie zwisać z niej i może zostać przewrócone?

Kolejną kwestią jest mieszanie magnetyczne, zakładam, że w przypadku re-x chciałbyś, aby było to wliczone w cenę. Wydajność mieszania silników podawana przez producentów dotyczy mieszania H2O w najlepszych warunkach, jeśli zamierzasz mieszać 3-litrową mieszaninę przypominającą zawiesinę, mieszadło magnetyczne o pojemności 3 litrów nie wystarczy.

Materiał - zamierzasz destylować na nim kwas siarkowy? Wtedy warto wybrać najtańsze. Jeśli ma to być sprzęt, który wyciera się po każdym użyciu i odkłada na miejsce, to równie dobrze można pójść na całość i kupić szkło pokryte ceramiką.

Nauczyłem się tego wszystkiego w miarę upływu czasu, jeśli chcesz poznać moją osobistą opinię na temat najlepszego cenowo źródła i modelu, napisz do mnie. Mówiąc to, nie zachęcam do utrzymywania bramek, po prostu rzeczywistość jest taka, że linki do konkretnych stron internetowych wskazujących na konkretne modele nie powinny być udostępniane, ponieważ mogą łatwo zostać oflagowane (tak jak w przypadku kolby 20L (?) umieszczonej na liście obserwacyjnej DEA w szczycie poradników dotyczących produkcji mety, wszystkie zalecały tę samą pojemność).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nigdy nawet nie widziałem programowalnej płyty grzejnej, muszą być drogie. Kiedy będę potrzebował takiej funkcjonalności, prawdopodobnie po prostu podłączę kilka regulatorów PID. Mam kilka w pobliżu, są naprawdę tanie, około 25 dolarów. Potrzebowałbyś termostatu, ale ten pidgin miałby tylko sondę, a przekaźnik byłby połączony szeregowo z przewodem elementu grzejnego, a ty przekręciłbyś pokrętło na wysokie i pozwolił pidowi go uruchomić. W przypadku rekrystalizacji nie mieszasz, chcesz tylko kontrolować spadek temperatury do 1-2 ° / godzinę, prawda?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Dobry pomysł. Muszę przypomnieć sobie trochę mojej wiedzy na temat projektowania obwodów.

Widziałem w internecie kilka używanych płyt grzewczych 2L w cenie około 150 EUR, ale wszystkie pochodzą z USA. Biorąc pod uwagę moją sytuację, nie jest to warte wysiłku.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Wystarczy tylko dobry regulator PID i można przekształcić dowolne źródło ciepła w programowalne. REX-C-100 były dobre i tanie w przeszłości, ale teraz są badziewne - unikaj! Jeśli potrzebujesz czegoś więcej niż termostatu. Mam tajwański "VERTEX", który jest dobry, ma wszystkie funkcje zwiększania / zmniejszania rampy i wiele więcej. Istnieje również kontroler PID typu open source dostępny za około 50 dolców, który może zrobić wszystko i można go również podłączyć do laptopa. To byłby mój wybór w dzisiejszych czasach.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tak, wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to tem0 p4obe i przekaźnik oraz coś, czego można użyć jako interfejsu do komputera lub telefonu. Ta konkretna funkcja byłaby łatwa do zakodowania
 
Top