Putin opowiedział o spotkaniu z Durowem

ShootOuts

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
YtKiMFdpq5

Prezydent Rosji Władimir Putin, odpowiadając na pytania uczestników Wschodniego Forum Ekonomicznego, powiedział, że spotkał się kiedyś z założycielem Telegramu Pawłem Durowem. Według RBC miało to miejsce w Moskwie.
"Spotkałem się z panem Durowem raz w Moskwie wiele lat temu, rozmawiał tylko o swoich planach - regularnie spotykam się z biznesem. Był też na jednym ze spotkań, to było na Kremlu, nie pamiętam kiedy, ale wiele lat temu" - powiedział Putin.
Głowa państwa zaprzeczyła również pogłoskom, że spotkała się z Durowem na kilka dni przed zatrzymaniem biznesmena w Paryżu. Wtedy byli w Baku w tym samym czasie: szef Telegramu był z prywatną wizytą, a Putin z wizytą państwową.
"Nigdy nie utrzymywaliśmy z nim kontaktów, dlaczego mielibyśmy się spotkać w Baku? Nawet nie wiedziałem, że on tam jest. Ogólnie zakładałem, że mieszka w Moskwie" - podkreślił Putin.
Komentując ewentualne przyszłe spotkania, rosyjski przywódca zasugerował, że gdyby Durov miał takie pragnienie, Putin znalazłby czas w swoim harmonogramie, ale też nic nie wie o pragnieniu samego miliardera.
Mówiąc o samym fakcie ścigania karnego założyciela komunikatora, Putin zauważył, że Rosja nie ma żadnych roszczeń wobec Telegramu. Jednocześnie ma je wiele innych krajów, co wynika z popularności aplikacji wśród osób i struktur, "które mogą wyrządzić szkody swoją działalnością". Jednocześnie, zdaniem prezydenta, "wszystkie platformy tego typu są temu winne", a skoro władze francuskie zdecydowały się ścigać Durowa, to "trzeba zrobić to samo z innymi".
 
Top