Pirydyna

xoxorthadox

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Pirydyna Jest to wysoce łatwopalna, słabo zasadowa, mieszająca się z wodą ciecz o charakterystycznym, nieprzyjemnym, rybim zapachu. W większości przypadków jest łatwa do wytworzenia dla tych, którzy nie mają łatwego dostępu do takich prekursorów. Oto krótki opis produkcji pirydyny.
Niacyna + chromit miedzi = (dekarboksalacja) niacyny = pirydyna. Obecnie zbieram to, czego potrzebuję do przygotowania chromitu miedzi. ale muszę przygotować dwuchromit glinu i oprzeć go na bazie, aby wyprodukować chromit glinu, a następnie mogę rozpocząć produkcję chromitu miedzi. Będę publikować więcej, gdy będę mieć aktualne informacje na temat postępów, wszelkie pytania lub sugestie, a nawet pomysły na zakup pirydyny, proszę o pozostawienie komentarza. Tam, gdzie jestem, pirydyna jest substancją chemiczną regulowaną i obserwowaną zgodnie z harmonogramem II...
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Niesamowite. Co zaplanują jako następne :). Wkrótce będę robił pirydynę jako część produkcji talidomidu (który jest mało znanym narkotykiem rekreacyjnym, lepiej znanym ze swoich efektów terratogennych). Mam dostęp do dwuchromianu potasu, ale równie dobrze można użyć znacznie bardziej dostępnego węglanu miedzi. Tak jak zrobił to NileRed:
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Przeprowadziłem więc moją syntezę pirydyny z mieszanymi rezultatami. Ze względu na dostępność odczynników, zdecydowałem się na destrukcyjną dekarboksylację niacyny za pomocą ciepła, z chlorkiem miedzi jako katalizatorem. Podobno użycie chromitu miedzi daje lepszą wydajność, ale zamiast tygodniami szukać idealnego katalizatora, zrobiłem to w łatwy, tani i dostępny sposób.

Wszystko poszło gładko, ale zdecydowanie przegrzałem masę reakcyjną i straciłem dużo produktu przez niecierpliwość. Zestaw destylacyjny był przepełniony oparami i większość z nich uciekła bez kondensacji (patrz zdjęcie). Zamierzam więc powtórzyć to z większą ostrożnością podczas podgrzewania.

Zebrałem jednak ładny mały plon w postaci surowej, nieczystej, żółtej pirydyny, którą następnie oddestylowałem do pająka, odrzuciłem pierwszą żółtą porcję z bardziej lotnych zanieczyszczeń w destylowanej cieczy, a resztę potraktowałem świeżo wysuszonym siarczanem magnezu. Rezultatem była ładna, klarowna, bezwodna pirydyna. Wydajność była równie okropna jak zapach, ale mam wystarczającą ilość na następną próbę.
 

Attachments

  • T9nxr45yHm.JPG
    T9nxr45yHm.JPG
    3 MB · Views: 785
  • OqS8BmpXiG.JPG
    OqS8BmpXiG.JPG
    2.2 MB · Views: 744
Top