Pytanie o aminy do syntezy 1-fenylo-2-nitropropenu?

tucosalamanca

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 24, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Szukałem sposobów na wytworzenie substancji chemicznych wymienionych poniżej. Widzę, że możliwe jest użycie różnych amin, ale może po pierwsze: czy istnieje jakaś korelacja między różnymi aminami a wydajnością? i czy można zastąpić dowolną inną aminą pierwszorzędową, która nie jest wymieniona w tym wątku?

i drugie pytanie: czy ktoś tutaj wie, jak zrobić którąkolwiek z nich? albo jeszcze lepiej, czy ktoś tutaj kiedykolwiek je zrobił?

jak rozumiem: cykloheksyloamina - główną drogą jest całkowite uwodornienie aniliny przy użyciu katalizatorów na bazie kobaltu lub niklu. jak można to zrobić?

jak rozumiem: N-butyloamina - powstaje w reakcji amoniaku i alkoholi nad tlenkiem glinu. Jak to działa?

Istnieje frustrująca liczba stron, które "wyjaśniają" syntezę, ale tak naprawdę gówno wyjaśniają. wymieniają odczynniki, a niektóre pokazują obliczenia schematu reakcji. więc w ostateczności przeglądałem różne fora, a nawet wysłałem e-mail do mojego starego nauczyciela chemii, aby zapytać. i jak dotąd nikt nie wie? mam nadzieję, że ktoś tutaj ma odpowiedź? z góry dziękuję.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Nie mogę wypowiadać się na temat syntezy amin, ale głównym czynnikiem wpływającym na wydajność, jeśli obecny jest odpowiedni katalizator, amina pierwszorzędowa, o której wiesz, że w 100% katalizuje reakcję (2 wymienione przez Ciebie), jest usuwanie wody.
Mówiąc najprościej, reakcja jest odwracalna, a im więcej wody usuniesz z układu, tym bardziej popchniesz reakcję w kierunku wytworzenia większej ilości styrenu. Bez usuwania wody powstałej w reakcji maksymalna teoretyczna wydajność wynosi 50%.
Przynajmniej o ile mi wiadomo. Jeśli ktoś wie inaczej, proszę o komentarz.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Dlaczego warto syntetyzować te aminy?

Są łatwo dostępne, łatwiej jest kupić gotowe katalizatory do reakcji Henry'ego.

Jeśli występują trudności z cykloheksyloaminą lub butyloaminą, można użyć bezwodnego octanu amonu.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
65
Points
28
Nic nie jest łatwo dostępne! W tych stronach! Govt tak pełen strachu. Więc teraz decyduję się albo zrobić (bezwodny octan amonu lub rozcieńczoną wodną metyloaminę).
Co sugerujesz?
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Zapoznaj się z tematem syntezy i sekcją komentarzy. Twoje pytania zostały już zadane i udzielono na nie odpowiedzi.
 
Last edited:

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
65
Points
28
1. Butyloamina
2. Cykloheksamina
3. Metyloamina
4 (bezwodny) octan amonu.
5. Nie
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
5. Nie sądzę, metyloamina jest dość słabą zasadą Lewisa. To tylko teoretyczne założenie.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Witam, nie mogę powiedzieć co dokładnie, ale myślę, że tak.
Tak, ale przygotuj się na niską wydajność
Jak powiedział @HIGGS BOSSON, warto je kupić. Jest to uzasadnione komercyjną opłacalnością syntezy. Będziesz wytwarzał aminę ze związku nitrowego, aby zredukować inny związek nitrowy %) Inne syntezy amin wymagają kilku reakcji i zajmują dużo czasu i odczynników. Na przykład synteza n-butyloaminy.

0FlcyKesxm


Potrzebny jest również aparat wysokociśnieniowy

Jakiego wyjaśnienia szukasz? Istnieje jasno napisany samouczek z listą odczynników, sprzętu i manipulacji. Co więcej, są też filmy z syntezą! Czy kiedykolwiek widziałeś jakąkolwiek stronę internetową z syntezą wideo P2NP? Jestem pewien, że nie. Naprawdę nie rozumiem Twojego rozczarowania i tego, czego szukasz. Czy potrzebujesz, aby ktoś zsyntetyzował to zamiast ciebie, a ty po prostu powiesz "Dziękuję" za to?

 
Top