PYTANIE o syntezę 4mmc i 3cmc

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Witam. Odkryłem to cudowne forum jakieś 2 miesiące temu i jest tak pełne wspaniałych i przydatnych informacji... sprawia, że żałuję, że nie uczyłem się chemii przynajmniej w liceum....
Obejrzałem wszystkie zamieszczone tu filmy.

Chciałbym produkować w średniej skali.

Chcę zrobić 4mmc i 3cmc. Rozumiem, że procedura jest taka sama, jedyną różnicą jest prekursor, od którego zaczynasz?
dla 4mmc to 2-bromo-4-metylopropiofenon aka 2b4mp? a dla 3cmc to
2-bromo-3'-chloropropiofenon aka 2b3c
Kupiłem trochę sprzętu laboratoryjnego.
Mam mieszadło nadpowierzchniowe, zlewkę 3000ml i lejek separatoryjny, ale mogę dokupić coś jeszcze jeśli będzie potrzebne.



Najprostszą metodą z mojego punktu widzenia jest ta:

ta metoda wydaje się łatwa do wykonania, ale ta metoda jest z
4'-metylopropiofenon i jeśli kupię
2-bromo-4-metylopropiofenon z forum, będę musiał tylko postępować zgodnie z filmem od 3:23. prawda?

Po 3:23 pojawia się "Bromowanie 4-metylopropiofenonu daje 2-bromo-4-metylopropiofenon w benzenie".
Nie mogę znaleźć benzenu, ale rozumiem, że toluen też jest dobry.
Więc aby być w stanie naśladować wideo będę musiał zacząć od toluenu i dodać 2-bromo-4-Methylpropiophenone? następnie kontynuować jak w filmie?

również... Nie mogę znaleźć kwasu chlorowodorowego HCI, ale znalazłem kwas bromowodorowy HBr.
Czy mogę użyć toluenu zamiast benzenu i HBr zamiast HCI?
.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Cześć, poprawnie
Nie, czytaj uważnie

Nie powinieneś naśladować wideo. Musisz zrozumieć, co robisz i jakie procesy tam zachodzą. Zajmuje to trochę czasu, ale nie jest możliwe nauczenie się wszystkiego dla początkujących. Zdecydowanie polecam zagłębić się w każdą manipulację i krok, przeanalizować wszystkie pytania przed rozpoczęciem syntezy na małą skalę.
Przeczytaj i obejrzyj również ten temat. Jeśli czegoś nie rozumiesz, wygoogluj to lub zajrzyj do sekcji FAQ w laboratorium. Jest tam wszystko, co musisz wiedzieć, aby przeprowadzić udaną syntezę.
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Widziałem ten przewodnik, ale jest on przeznaczony na dużą skalę
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Co za problem przeskalować to proporcjonalnie w dół?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Zwykle jest to x10, więc zgaduję -10
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Tak, chcę zacząć od małej skali i po kilku udanych partiach mogę zwiększyć skalę... ale ponieważ nie mam podstaw wiedzy chemicznej, chcę spróbować to zrobić i mam nadzieję, że nauczę się w praktyce :))
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Shake and bake z dcm jako próba, powiedzmy, że na małą skalę

@Netflix ma dobry opis
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Tak, można użyć toluenu zamiast benzenu, można użyć ksylenów. kwas bromowodorowy daje specyficzny produkt, różni się nieco od chlorowodorku.
Ważne jest, aby wybrać dobry czas na aminowanie i dobrą temperaturę, około 2 godzin 30 minut i około 60 stopni (nie można bezpośrednio podgrzać reakcji, bardzo wskazane jest podgrzanie jej w łaźni wodnej).
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Powiedziano mi, że wysyłka metyloaminy została zakazana w Chinach... i że muszę używać
Metylamina hcl

Znalazłem te instrukcje tutaj na bbgate
czy to prawda?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Nie podoba mi się pomysł próby zebrania wolnej od metyloaminy zasady w małej objętości gorącej wody, ponieważ mieszanina zawiera chlorek sodu, który wyprze gazową metyloaminę. Lepiej jest zebrać gaz w oddzielnej czystej wodzie lub rozpuszczalniku organicznym.
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Wodorotlenek sodu jest potrzebny w przypadku stosowania metyloaminy hcl. Odpowiednia ilość to około 1 kg NaOH na 1 kg BK4 (z niewielkim nadmiarem)
 
Top