Question Pytania do chińskich dostawców

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Zakupy z Chin w teorii brzmią niesamowicie, poza dłuższym czasem dostawy. Teraz mam kilka pytań.
  1. Co oznacza posiadanie magazynu w Polsce lub innych krajach?
    Powiedzmy, że chcę zamówić substancję kontrolowaną, taką jak borohydryd sodu lub pregabalina, na adres w Polsce.
    Jak to działa po dokonaniu płatności? Czy wysyłacie produkt z Chin do wspomnianego magazynu w Polsce i ponownie wysyłacie go na adres klienta w kraju, czy też produkt jest już w Polsce i jest wysyłany bezpośrednio do klienta?
  2. Kto jest odpowiedzialny za odprawę celną, gdy paczka wjeżdża do Unii Europejskiej do wspomnianego magazynu? Klient czy sprzedawca?
  3. Czy przy odbiorze produktu liczy się on jako dostawa z Chin czy dostawa z Polski?
  4. Wysyłka krajowa z Polski do Polski nie wiąże się z żadnym ryzykiem, ale wysyłka z Chin do Polski już tak. Czy zakup od chińskiego sprzedawcy nie wiąże się z ryzykiem, ponieważ produkt jest wysyłany z magazynu krajowego?
  5. Kto zajmuje się podatkami importowymi, jeśli mają zastosowanie?
  6. Czym dokładnie jest magazyn krajowy? Czy posiadasz prywatny magazyn w danym kraju, czy wynajmujesz miejsce w magazynie publicznym? Przykład, taki jak zdjęcie lub adres, wiele by wyjaśnił
  7. Weźmy na przykład whwingroup Jeissychem621. Reklama lokalnych dostaw do Polski. Czy to oznacza, że mogę złożyć zamówienie i otrzymać przesyłkę krajową z Polski na mój polski adres bez ryzyka zaginięcia lub przejęcia paczki, a wszystko, co ma związek z importem z Chin do Europy, nie ma ze mną nic wspólnego. Czy mam rację?

    Zadaję te pytania, aby lepiej zrozumieć proces, zanim spróbuję złożyć zamówienie u chińskiego dostawcy. Wiem, że czaicie się w każdym wątku, aby się zareklamować, więc proszę, zróbcie to samo tutaj i miejmy nadzieję, że wyjaśnicie wszystko mnie i innym, którzy myślą o zamówieniu z Chin. ❤️
 

flyrc

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 19, 2023
Messages
167
Reaction score
90
Points
28
Deals
18
Witam Pana:
Przede wszystkim jestem zaszczycony, że dodałeś mnie do listy chińskich dostawców, z przyjemnością omówię z Tobą te pytania i udzielę niezbędnych wyjaśnień wszystkim, poniższe jest tylko punktem widzenia naszego zespołu i nie jest skierowane do jakiejkolwiek firmy lub osoby:
1. Polskie magazyny lub zagraniczne magazyny w innych krajach oznaczają, że dostawca transportuje lokalnie kontrolowane produkty, takie jak Prebutaline itp. z Chin do tych publicznych magazynów, a następnie wysyła je do klienta, gdy klient ich potrzebuje, przez spedytora publicznego magazynu. Oczywiście ma to tę zaletę, że zapewnia szybką dostawę, ale jednocześnie istnieją pewne kwestie bezpieczeństwa, które należy wziąć pod uwagę, ponieważ, jak powiedziałeś, wiele z tych substancji jest kontrolowanych lokalnie, więc jeśli jeden z zagranicznych magazynów dostawcy zostanie skontrolowany przez władze lub jeśli klient (odbiorca), do którego dostawca wysłał towar z zagranicznego magazynu, zostanie aresztowany lub wystąpią pewne kwestie bezpieczeństwa, oznacza to, że wszyscy nabywcy, którzy wysłali towar za pośrednictwem magazynu, będą narażeni na ryzyko kontroli lub wysyłki towarów do magazynu dostawcy. Jeśli jeden z zagranicznych magazynów dostawcy zostanie skontrolowany przez władze lub klient (odbiorca) przesyłek dostawcy z zagranicznego magazynu zostanie aresztowany lub wystąpią pewne problemy z bezpieczeństwem, oznacza to, że wszyscy nabywcy wysyłający towary za pośrednictwem zagranicznego magazynu są narażeni na ryzyko kontroli lub obciążenia, co stanowi ryzyko bezpieczeństwa, które należy wziąć pod uwagę.
2. Jeśli chodzi o odprawę celną, bez względu na to, czy towary są wysyłane za pośrednictwem magazynu zagranicznego, czy nie, sprzedawca jest odpowiedzialny za odprawę celną wszystkich towarów (z wyjątkiem niektórych krajów specjalnych, takich jak Kuwejt, Arabia Saudyjska itp.)
3. Niezależnie od tego, czy towary są wysyłane z polskiego magazynu, czy wysyłane bezpośrednio z Chin, większość towarów jest produkowana w Chinach, różnica polega na tym, że towary wysyłane z polskiego magazynu są dostarczane bezpośrednio przez lokalny urząd pocztowy, podczas gdy towary wysyłane z Chin zwykle muszą najpierw dotrzeć do kraju trzeciego w Unii Europejskiej, a następnie przekazane do lokalnego urzędu pocztowego przez przewoźnika w kraju trzecim w celu dostawy, co zajmie więcej czasu.
4. Nie uważam, że przesyłka z Polski do Polski nie jest ryzykowna, a przesyłka z Chin do Polski może być niebezpieczna. Ponieważ na przykład Premarin, o którym wspomniałeś, jest legalną substancją w Chinach, ale kiedy dociera do polskiego magazynu, jest kontrolowaną kontrabandą, jak wspomniałem wcześniej, nie jest bezpiecznie przechowywać duże ilości kontrabandy w Polsce, nie sądzę, aby było to bezpieczne, gdy ten magazyn zostanie sprawdzony przez władze, wszyscy kupujący są łatwo namierzeni i narażeni na pewne ryzyko, ale bezpieczniej jest wysyłać towary bezpośrednio z Chin (ogólnie). Zamiast tego bezpieczniej jest wysyłać towary bezpośrednio z Chin (zazwyczaj dostawca ukrywa towary w razie potrzeby i przedstawia odpowiednie dokumenty), ponieważ organom celnym UE bardzo trudno jest zidentyfikować dziesiątki tysięcy paczek oznaczonych jako legalne produkty należące do kupującego.
5. Aby być bezpiecznym, zazwyczaj chińskie produkty będą importowane z kraju trzeciego w Unii Europejskiej, a następnie przekazywane przez kraj trzeci lokalnemu przewoźnikowi w celu transportu na wskazany adres kupującego, więc podatek importowy będzie pobierany przez kraj trzeci.
6. Wszystkie magazyny krajowe, które są wynajmowanymi magazynami publicznymi, mogą znacznie zaoszczędzić czas transportu, ale jak powiedziałem wcześniej, napotkają pewne problemy z bezpieczeństwem, możesz poprosić innych dostawców, którzy wynajmują zagraniczne magazyny, o kilka zdjęć magazynów.
7. nie sądzę, że będziesz bezpieczniejszy, jeśli wysyłasz z lokalnego magazynu, możesz odnieść się do poprzedniej specjalnej akcji inspekcyjnej UE, myślę, że wysyłka z lokalnego jest bardziej niebezpieczna i łatwiejsza do śledzenia przez władze, oczywiście to tylko moja osobista opinia.
Ponadto: Mam nadzieję, że wszyscy ludzie racjonalnie patrzą na rzeczy związane z transportem magazynu zagranicznego, zgodnie z ich własną rzeczywistą sytuacją, aby wybrać sposób transportu, każdy sposób ma swoje zalety i wady, jeśli chodzi o czas, magazyn zagraniczny jest szybszy, ale bezpieczeństwo przesyłki z Chin do kraju trzeciego w Unii Europejskiej, a następnie przekazane do kraju odbiorcy, będzie mniej prawdopodobne, aby być śledzonym, nie będzie stawiał czoła władzom, aby zaskoczyć inspekcję magazynów i takie ryzyko.
W załączeniu numer śledzenia przesyłki do Polski oraz wiadomości o działaniach kontrolnych władz UE w poprzednim okresie (kiedy zawiesiliśmy wysyłkę), mam nadzieję, że wszyscy są bezpieczni i mają Wesołych Świąt!
Bezpieczeństwo przede wszystkim

IY0Jb6aO1v

 
Last edited:

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Dziękuję za wyjaśnienie każdego pytania, które miałem, wraz z dodatkową opinią. Teraz mogę o wiele jaśniej wybrać, skąd wziąć moje chemikalia. Ogromny szacunek za poświęcenie czasu na napisanie tego wszystkiego, jestem pewien, że wyjaśniłeś wszystko nie tylko mnie, ale także wielu innym osobom.
 

flyrc

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 19, 2023
Messages
167
Reaction score
90
Points
28
Deals
18
Tak, nie ma za co, mój przyjacielu, jest to zmartwienie dla wielu osób, a jako chiński dostawca, jest to niezbędna uprzejmość, aby odpowiedzieć na zadane pytania, poruszyłeś tę kwestię i myślę, że ważne jest, abym przekazał Tobie i tym, którzy są zaniepokojeni tą kwestią, moją opinię i to, co wiem o zagranicznych magazynach i wysyłce, tak jak powinienem!
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
czy ktoś może polecić zaufanego dostawcę w sekcji odczynników dla kwasu glicydowego bmk?
 
Top