Usuwanie barwnika z czerwonego/niebieskiego oleju napędowego.

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Usunięcie barwnika z nieopodatkowanego oleju napędowego w czasach podwyżek cen gazu może być potencjalnie dużym zyskiem, jeśli zostanie przeprowadzone na skalę przemysłową.
Usunięcie barwnika powinno być dość prostym procesem polegającym na przepuszczeniu go przez filtrację próżniową przy użyciu krzemionki lub węgla aktywnego.
Na przykład tak.
Teraz moje pytanie brzmi: czy byłoby to wykonalne na poziomie przemysłowym? Słyszałem również o stosowaniu kwasów do chemicznego wybielania oleju napędowego, co byłoby bardziej wykonalne?
Ostatnim i prawdopodobnie największym problemem jest to, że rządy umieszczają w tych olejach napędowych znaczniki, które aktywują się po dodaniu pewnego rodzaju odczynnika i są używane przez organy celne / podatkowe.
Więc jeśli ktoś ma jakieś spostrzeżenia, pomysły na to, jak wyglądałaby operacja na skalę przemysłową, możesz skomentować tutaj.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Granulowany węgiel aktywny (BGAC), który jest oparty na węglu, jest odpowiednim adsorbentem.
Tartrazyna jest rodzajem matrycy produkowanej przez Morgan Chemical Company; Inne odczynniki, które mogą być stosowane obejmują kwas fosforowy (H3PO4) i rozcieńczony kwas solny (HCL) i wodorotlenek sodu (NaOH). Dlatego dodanie powyższych roztworów spowodowałoby odbarwienie czerwonego barwnika z oleju napędowego
 
Last edited by a moderator:

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Po odbarwieniu powyższymi roztworami warstwy paliwa i roztworu oddzielają się, czy trzeba je ekstrahować jakimś rozpuszczalnikiem?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Należy go przefiltrować próżniowo przez filtr bawełniany lub papierowy. Spróbuj i powiedz tutaj, co jest najlepsze.
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
mój przyjaciel pracuje w rafinerii i powiedział mi, że do paliwa dodaje się nowy barwnik (SUDAN) i trudno jest pozbyć się tego koloru. mam takie paliwo, mogę spróbować odbarwić, tylko powiedz mi, jak to zrobić.
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Tak, słyszałem. Mają też markery w paliwie, które reagują z kroplą odczynnika, nawet jeśli są odbarwione. Jeśli twój przyjaciel mógłby podać jak najwięcej informacji, byłoby super.
 

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Czy oczyszczanie oleju napędowego na dużą skalę przyniesie jakieś zyski?:unsure:
Chodzi mi o to, że nieopodatkowany olej napędowy jest o około 0,5 USD tańszy niż normalne paliwo, czy to się opłaca?
A grzywny są wysokie za to przestępstwo. Słyszałem o 1000 dolarów za jeden zbiornik paliwa.
 
Last edited:

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
To bardzo dobra uwaga. Jest to opłacalne tylko w przypadku sprzedaży na dużą skalę, np. 20 tys. 50 tys. galonów dziennie. A to musi być zauważalne, ponieważ trzeba by transportować i przetwarzać ten olej napędowy w celu usunięcia barwnika, co wymagałoby ustawień fabrycznych na taką skalę.

Imo nie warto
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
mądry człowiek powiedział kiedyś.........cat litter
 
Top