Rozdzielanie fenyloetyloamin za pomocą kwasów L-karboksylowych [wideo]

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Cześć chłopaki, niedawno @ImOutAlso poprosił o sponsorowanie filmu dotyczącego optycznego oddzielania amfetamin przy użyciu kwasu L-winowego, więc postanowiłem opublikować go za jego zgodą dla członków BB.

Rozdzielanie odbywa się tym razem za pomocą kwasu L-jabłkowego, ale przetestowałem wiele chiralnych kwasów karboksylowych: mlekowy, asparaginowy, migdałowy, glutaminowy. Wszystkie one działają wraz z wieloma innymi. Z kwasami L pracuje się zgodnie z tym filmem, podczas gdy kwasy D są używane zgodnie z metodą przedstawioną przez Pattona w innym wątku.

Załączam bardzo przydatny dokument, wymieniający chiralne środki rozdzielające, chociaż nie jest on wyczerpujący, jest dobrym początkiem dla każdego zainteresowanego chiralnymi rozdzielczościami.

Bez zbędnych ceregieli, zapraszam do oglądania i przepraszam za drobne niedociągnięcia, to tylko dowód słuszności koncepcji!


 

Attachments

  • 9PpBfWUaIc.pdf
    562.1 KB · Views: 898
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dziękuję za film i wysiłki! Myślę, że mogę powiedzieć, że społeczność BB Forum to docenia.

P.S. Dodam odnośniki do podobnych tematów.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Mam kilka pytań, zobaczmy, czy mogę je skomentować. Mam czysty kwas L-mlekowy
1. Rozpuszczam amfetaminę w wodzie w proporcji 1.1 i ekstrahuję jej zasadę.
2. ekstrahuję zasadę amfetaminy eterem
3. odparowuję eter, aby pozostawić tylko zasadę amfetaminy i rozpuszczam ją w kwasie
4. D-amfetamina nie rozpuszcza się i jest ekstrahowana eterem.
5. rekrystalizacja.

Czy do rekrystalizacji mogę użyć alkoholu IPA lub jakiegoś substytutu acetonu? Trudno jest znaleźć czysty aceton w moim miejscu zamieszkania, ponieważ można z niego wytwarzać materiały wybuchowe.
 
Top