Rosyjska synteza 4MMC

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Witam. Kiedyś gdzieś na rosyjskim forum znalazłem syntezę, w której 100g bk4 rozpuszczono w 500ml benzenu/toluenu. Następnie do 500ml wody dodano 100g NaOH i połączono obie ciecze w jedną. W kolejnym kroku dodano 200 ml metyloaminy 40% w wodzie i całość gotowano przez 2 godziny.

Jaki był cel dodania dodatkowej wody z NaOH? Po 2h warstwy zostały rozdzielone i natychmiast zakwaszone bez przemywania warstwy organicznej, więc rozumiem, że dodatkowa woda i NaOH posłużyły do zaszczepienia warstwy olejowej, tak?

To rodzi dla mnie bardzo ważne pytanie, na które chciałbym uzyskać odpowiedź.

Czy mogę to zrobić w inny sposób? Np. dam 100g BK4 do 500ml Toluenu, kolejno 200ml M40 i całość będę podgrzewał mieszając przez 2h.

Czy po 2h, po przelaniu całości do większego naczynia dodając tylko 100g NaOH w 500ml wody w celu wypłukania całego roztworu z poprzedniego etapu wyjdzie całość jak w oryginalnym przepisie?

Dodać roztwór NaOH w wodzie tylko do warstwy toluenu czy do mieszaniny dwufazowej z kroku 1?

Nie patrzę na nich jak na autorytet, nie mniej ciekawi mnie prostota i zasada tej metody.
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
w Rosji warzy się więcej mefedronu niż gdziekolwiek indziej na świecie, wiedzą oni dużo o mefedronie.
nie musisz dodawać roztworu ługu na początku.
Zrób to tak:
bierzemy 500 ml benzenu, rozpuszczamy w nim 100 g bq-4. dodajemy tam 200 ml metyloaminy 40%. reakcja powinna zachodzić w temperaturze 50-60 stopni przez 4 godziny.
Po tym czasie płuczemy zimną wodą destylowaną w stosunku 1 do 1. Można rozpuścić sodę oczyszczoną w wodzie w ilości 50 g na 1 litr.
Umyć kilka razy, aby zmniejszyć zapach metyloaminy. następnie delikatnie zakwasić do neutralnego środowiska.
wycisnąć, przepłukać lodowatym acetonem i wysuszyć.
mefedron jest gotowy!
 
View previous replies…

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
benzen jest toksyczny tylko idiota na nim zrobił, używają tego, ponieważ inne są nielegalne i nie mogą używać dcm ani nmp.
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
osoba, do której napisałem przepis, pytała konkretnie o syntezę z benzenem. można użyć dichlorometanu, nmp. z innymi rozpuszczalnikami, inny czas reakcji i temperatura. Ja zawsze używam dhm.
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Dziękuję za odpowiedź. Zastanawiałem się tylko, dlaczego nadal dodają 20% roztwór NaOH w wodzie do mieszaniny bk4, m40 i benzenu z taką samą objętością benzenu.

Ty mówisz o 50g NaOH w 1L wody, oni dają 200g na 1L. Co to zmieni lub co dzięki temu zyskam?

Płucząc roztworem NaOH mam tylko warstwę benzenu czy cały roztwór przed rozdzieleniem warstw?
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Czy myć zimną wodą całość, czy oddzieloną górną warstwę oleju?
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
umyć tylko powstały olej.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Laboratorium apvp i mmc
Dcm/NMP / dsmo/octan etylu najlepszy do produkcji mmc
 

Attachments

  • NwBm9LZctv.jpeg
    NwBm9LZctv.jpeg
    399.4 KB · Views: 208
  • zPcMFsQ3yK.jpeg
    zPcMFsQ3yK.jpeg
    803.8 KB · Views: 193
  • 8ThVrdoHPu.jpeg
    8ThVrdoHPu.jpeg
    604.5 KB · Views: 189
  • xLUs3k1VRD.jpeg
    xLUs3k1VRD.jpeg
    532 KB · Views: 192
  • Ym30leC4vU.jpeg
    Ym30leC4vU.jpeg
    567.4 KB · Views: 205

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Planuję użyć DMF jako rozpuszczalnika do reakcji, a następnie DCM jako rozpuszczalnika do ekstrakcji po dodaniu wody
 
Top