SHAKE AND BAKE INFO

Niceiceinn

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Jestem tu nowy, ale nie na bloku.

Proszę, uzupełnij to, czego nie pamiętam.

efedarin / psudo
to czego potrzebujesz to
wodorotlenek amonu
wodorotlenek sodu
trochę litu
Eter
suchy gaz HCI

Czy o czymś zapomniałem?

to wszystko, co pamiętam, czy ktoś może mi w tym pomóc?
 

Niceiceinn

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Mój błąd, po prostu odtworzyłem to z mojej pamięci ADHD hehe
 

G&A3007

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
MADHATTER....
Czy można używać chlorku/siarczanu amonu do shake n bake,
czy tylko azotanu...
Mógłbym sobie wyobrazić, że strona HCL NH4CL powstrzymałaby lub mogłaby powstrzymać LYE przed przekształceniem PSE w wolną bazę, a tym samym uniemożliwiłaby redukcję PSE do rozpuszczalnika.....
jednak patrzę na to tylko na pierwszy rzut oka, czy możesz to dla mnie potwierdzić....thanx

bmk007
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Przestań produkować shake and bake dope i kup odpowiednie szkło, możesz mi później podziękować
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Popieram to. To jest metoda ostatniej linii obrony. C'mon, szkło jest swobodnie dostępne na Ebay. Sprawdź Nanshinglass lub Deschem. Nie są też takie drogie.
 

Sascha

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
4
Reaction score
8
Points
3
Cześć, jestem tu nowy, ale nie na bloku.
Po pierwsze, termin "shake and bake" to raczej okropna amerykańska odmiana eleganckiej redukcji brzozy.


Redukcja brzozy Saschy przy użyciu litu, redukująca (R/S+) efedrynę do metyloamfetaminy.

Potrzebne:

  • 99% alkohol izopropanolowy
  • Lit
  • Chlorek amonu (czysty)
  • Aceton (czysty)
  • Suchy lód
  • Wodorotlenek sodu (NaOH >99%)
  • (Pseudo) efedryna
  • NaCl

  • Procedura:


    Wymieszać izopropanol z solą. W ten sposób powstanie roztwór warstwowy.



    Wylej górną warstwę i odrzuć dolną. Dolną warstwą będzie woda.



    W najlepszym przypadku pseudoefedryna jest czysta i już wyekstrahowana z tabletek. Ale jeśli tak nie jest, lub nie ma potrzeby kruszenia tabletek i dodawania ich do roztworu izopropanolu.



    Nie dodawaj zbyt dużo izopropanolu, chcesz uzyskać lepką pastę. Włóż do zamrażarki na ponad 4 godziny.



    W zamrażarce przygotuj bezwodny amoniak. Wymieszaj w pojemniku (szklanym!!!) 4 części NaOH i 5 części chlorku amonu.



    Ustaw inny pojemnik, który jest wypełniony suchym lodem i acetonem. Temperatura musi być poniżej -33 *C. Umieść w tym pojemniku inny szklany pojemnik i połącz rurką 2 pojemniki (chlorek amonu + NaOH i pusty pojemnik). Chcesz, aby gaz, który pojawia się po podgrzaniu, tworzył ciecz, a zrobisz to, zamrażając szkło poniżej -33 * C za pomocą kąpieli lodowej.



    Przygotuj lit. W przypadku, gdy nie został on wyekstrahowany, można to łatwo zrobić poprzez wyekstrahowanie litu z baterii AA (należy powiedzieć litu), będą to 2 zwinięte metale, błyszczący i nie błyszczący metal. Ten niebłyszczący to lit. Można sprawdzić, czy jest to lit, dodając odrobinę wody. Jeśli zareaguje, będzie to lit. (Nie dodawaj zbyt dużo litu + woda może wybuchnąć !!!).



    Aby dodać (pseudo)efedrynę, użyj następującej proporcji:

    250 ml bezwodnego amoniaku + 100 ml na każde 28 gramów (1 uncja) Pseudo. Dla amerykańskich pedałów wśród nas



    Dodaj ( zimną !!! ) Pseudo-Efedrynę do zimnego bezwodnego amoniaku ( wciąż w kąpieli lodowej ) w odpowiedniej proporcji. Sprawdź temperaturę. Upewnij się, że utrzymuje się poniżej -33 * C.



    Odczekać 7-12 minut. W idealnym przypadku nie będzie zmiany temperatury. I nie zajdzie żadna reakcja.



    Rozbij lit na bardzo małe kawałki. Nie miel go! Dodaj niewielką porcję litu do roztworu. Roztwór powinien zmienić kolor na niebieski! Poczekaj, aż niebieski zniknie i powtórz (dodaj lit). Lit powinien być dodawany co około 40 sekund. Dopóki roztwór nie powróci do pierwotnego koloru i pozostanie niebieski.



    Mieszaj przez 30-60 minut. Niech ostygnie do temperatury pokojowej ( 23 *C użyj termometru !!! ).

    I mieszać przez kolejne 60 minut. Otrzymano racemiczną (RS)-N metyloamfetaminę. Teraz rekrystalizuj, aby ją oczyścić.
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
H
Czy firma SWIY pomyślnie przeprowadziła tę reakcję, mam kilka pytań?
 

Sascha

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
4
Reaction score
8
Points
3
Czytaj dalej
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Mówi się, że używa się efedryny/fenylopropanolaminy freebase, ale mówi się również, że można użyć efedryny/fenylopropanolaminy Hcl, usuwając etap freebase efedryny.

(nie jest to wcale trudne do zrobienia, ale jest to krok w procesie, którego można po prostu uniknąć).

Czy to prawda? Czy robiąc to tą metodą, wystarczy postępować zgodnie z tym samym protokołem.

dodawanie litu z tworzącym się niebieskim kolorem, a następnie rozpraszanie, a następnie powtarzanie, aż niebieski kolor się nie rozproszy.

Jaki stosunek efedryny Hcl, alkoholu izopropylowego i bezwodnego amoniaku jest stosowany, aby to osiągnąć.

Najwyraźniej podczas stosowania efedryny/fenylopropanolaminy hcl powstaje chlorek amonu wygaszający reakcję?
 

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Zdecydowanie odradzam stosowanie soli chlorowodorkowej, gdy wolna baza jest tania i łatwa, lit reaguje z solą HCl i marnuje cenny metal alkaliczny.
Jeśli chodzi o proporcje, ta metoda została pokochana częściowo dlatego, że precyzja nie jest tak konieczna. na przykład można użyć kilku litrów (3) amoniaku i dodać do niego roztwór rozpuszczalnika, takiego jak eter lub IPA, z rozpuszczonymi w nim 250 g wolnej zasady, a następnie rozpocząć dodawanie alkaliów.

edytuj Pomyliłem liczby
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Oto procedura freebasingowania efedryny, powiedz mi co o tym myślisz?


Do efedryny dodaj równą część wody. Teraz przygotuj 20% roztwór NaOH (lub 4 części DH2O:1 część NaOH) Dodaj toluen lub rozpuszczalnik NP, którego chcesz użyć do wody/pseudoroztworu o objętości równej objętości wody! Tak, najpierw dodaj toluen, dzięki temu pseudo roztwór nie zostanie spalony przez zasadę, która może go rozbić i przekształcić w azyrydyny (toksyczne)! Dodaj roztwór NaOH do roztworu wody / pseudo / toluenu do PH 13 i pamiętaj, aby przetestować PH wody, a nie toluenu! Teraz bardzo dobrze wstrząśnij słoikiem i pozwól mu osiąść w warstwach. Oddziel warstwę toluenu. Powtórz ten proces 3 razy i połącz cały toluen!
Możesz wysuszyć toluen/pseudo wolną zasadę za pomocą siarczanu magnezu.

Gotowy do użycia w reakcji?
 
Last edited:

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Wyjaśnij proszę, co dzieje się na tym etapie. Czy chodzi o freebase czy Hcl?

Jeśli jest to wolna baza, można by założyć, że efedryna rozpuści się w IPA, a roztwór można wysuszyć siarczanem magnezu przed użyciem. SWIM wie, że pseudoefedryna freebase jest lub może być ciałem stałym.

Dlaczego należy obawiać się użycia niewielkiej ilości IPA, czy ma to na celu zmniejszenie powstawania produktów ubocznych "tlenku etylenu"?
 

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Problemu alkoksydów alkalicznych można uniknąć, stosując eter (w pewnym sensie), a najważniejsze jest zapewnienie rozpuszczenia, ale etap suszenia jest absolutnie konieczny, a mgso4 suszone w piecu będzie działać, ponieważ woda w rozpuszczalnikach jest niezwykle szkodliwa dla tworzenia amidu metalu alkalicznego. Myślę, że główną obawą związaną z alkoholem jest egzotermiczna reakcja między alkoholami a utworzonym amidem gotującym amoniak, ale nie jestem do końca pewien.
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
W przypadku redukcji fenylopropanoaminy powstaje wolna baza amfetaminy. Czy w takim przypadku po wyekstrahowaniu wolnej zasady z reakcji, zamiast przepuszczać gazowy Hcl przez roztwór tworzący sól Hcl, należałoby zamiast tego wykonać miareczkowanie kwasem w IPA/aktonie z kwasem siarkowym w celu wytworzenia soli siarczanowej?

Czy sól siarczanowa jest bardziej stabilna?
 

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Preferowane jest miareczkowanie kwasem siarkowym, ponieważ sól siarczanowa amfetaminy nie jest bardziej stabilna, a raczej nie jest higroskopijna (pobierająca wodę z powietrza) jak sól chlorowodorkowa. dlatego dużo euro speed jest pastą.

alternatywnie można użyć kwasu fosforowego
 

Raz

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
17
Reaction score
25
Points
3
NaOH zmieszany z NH4NO3w trójszyjnej kolbie okrągłodennej zH2Ododanym z lejka dodawczego wyrównującego ciśnienie. Również wąż łączący się z butelką z pseudo (wolną zasadą) rozpuszczoną w paliwie obozowym Colemana (przefiltrować przez lejek do paliwa, aby usunąćH2O), która ma Li pływające na górze. Następnie drugi wąż i zawór wychodzący z butelki, aby odpowietrzyć nadmierne ciśnienie.
Prawie całe ryzyko wybuchu powinno zostać zażegnane, prawda?Np. zapłonLi po zetknięciu się z dolną warstwą NaOH i NH4NO3 podczas "toczącej się" reakcji. Z pewnością natychmiast zgaśnie, gdy Li dotrze doatmosfery bezwodnego NH3 pod ciśnieniem zamiast powietrza. BrakO2, brak eksplozji. Pierwszy wąż ma również trzy przystawki: suszący CaO, pułapkę ssącą i zawór.
Czysto, czysto, czysto. Ponieważ celem jest tylko jedna substancja chemiczna. Czyste dextro zamiast racemicznego dex|levo. Przepraszam, zacząłem gawędzić w drugiej połowie.
 
Top