Lista zakupów homelab dla noobów

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Przejrzałem amazon i chcę podzielić się listą produktów laboratoryjnych, które znalazłem do różnych zastosowań.

Proszę o porady dotyczące sprzętu, który chcę kupić.

Mój plan jest niewielki i opłacalny.


1. zestaw do destylacji
(zestaw do destylacji vevor 1000 ml) z elementem grzejnym czy bez?

2. Zlewka, dodatkowe rurki, przewody

3. Lejek, probówki, pipeta, szpatułka, wentylatory, wiadro. butelki do płukania filtrów, zestaw do badania ph, zaciski, narzędzia.

4. Sprzęt ochronny (maska, rękawice itp.)

5. Pompa próżniowa + komora

6. Mieszadło magnetyczne z grzałką: Onilab 280°

7. Pompa wodna.

Z góry dzięki
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Jeśli jesteś podobny do mnie, będziesz po prostu kontynuował i kontynuował. Są tu ludzie, którzy nie mają ani jednego kawałka szkła. Są ludzie z każdym kawałkiem, jaki można sobie wyobrazić. Zacząłem tam, gdzie Ty zaczynasz i do tej pory dodałem;
1. Syfon, bo inaczej pompa będzie pełna wody. Umiera też kilka innych rzeczy.
2. Adapter Claisena. Kupiłem go, ponieważ mój rm uderzał w skraplacz, ale przydaje się, aby mieć 2 porty w kolbie do gotowania, na lejek lub wtryskiwacz gazu
3. Kolba 3-szyjkowa, reakcja, refluks i destylacja bez rozbierania.
4. Skraplacz Allihn do refluksu
5. Rurka susząca z kilku powodów
Chlorek wapnia, sito molekularne siarczanu magnezu, inne skosy suszące
6.5. Patelnie do krystalizacji, mam kilka patelni Pyrex. Tam $3/PC czy coś takiego
Dodatkowe zaciski kek, które się łamią lub gubią.
Właściwie numer 1. lejek Bucknera. To konieczność. Proponuję taki z portem próżniowym na lejku, aby można było użyć dowolnej kolby.

Właśnie to zrobiłem. Mam kilka innych elementów, o których nie wspomniałem, kolby płaskodenne, zestaw erlenmeyera, probówki. Zaciski , smar próżniowy
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Zlewki, których nigdy nie jest za dużo, i 2 oddzielne lejki.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Dzięki za wskazówki, jakieś porady dotyczące taniego mieszadła magnetycznego z płytą grzejną?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Zrób sobie przysługę i kup mieszadło vevor do 60E i sparuj je z płaszczem i/lub kuchenną płytą grzejną, która może być używana do kąpieli cieczowej.
Jeśli jesteś w Europie, zalecam unikanie wyrobów szklanych vevor, mają one zastrzeżoną spoinę, mogę polecić kilku dostawców solidnego szkła. jeśli jest to długoterminowa rzecz, którą planujesz, równie dobrze możesz iść w przyszłość.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Te 32-częściowe zestawy destylacyjne Vevor, które można kupić w serwisie eBay, to okazja i IMHO niezbędny jest odpowiedni szklany zestaw do refluksu/destylacji oraz pompa próżniowa + buchner. Będziesz także potrzebował magnetycznej płyty grzewczej z odpowiednią kontrolą temperatury i taniej zatapialnej pompy akwariowej do skraplaczy.

Standardowy sprzęt ochronny, maska pełnotwarzowa, fartuch laboratoryjny, rękawiczki.

To podstawowe wyposażenie, poza drobiazgami takimi jak szpatułki, pręty szklane, bibuła filtracyjna itp. Wszystko inne naprawdę zależy od tego, co robisz. Nie ma sensu kupować ekstraktorów soxhlet lub butli do płukania gazem, chyba że robisz coś, co ich wymaga, ale zawsze będziesz destylować w pewnym momencie.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Dziękuję za wzmiankę o 32-elementowym zestawie! Wydaje się zbyt dobry, by mógł być prawdziwy. Mam jeden w drodze. To będzie służyć temu samemu celowi do destylacji i refluksu? Powinno być możliwe zaimprowizowanie buchnera za pomocą noża do szkła i kilku śmieci. Zanurzalny jest dość łatwy do zdobycia.
Pozostaje mieszająca płyta grzejna i pompa próżniowa, które powinny być osiągalne za > 200 USD.
Więc naprawdę, około 300 dolarów i teraz gotujemy. Jeszcze raz dziękuję.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Tak, najczęściej używam skraplacza Allihn do refluksu lub można użyć Vigreux do niektórych zastosowań. Do destylacji używam skraplaczy Liebiga i Grahama. Ponieważ jesteś prawdopodobnie nowy w tej dziedzinie, te pliki PDF są niezbędną lekturą dla noobów
 

Attachments

  • TXLfW6jnqd.pdf
    135.1 KB · Views: 557
  • oMBubD7vxf.pdf
    114.1 KB · Views: 524
  • mX2Yc0LGFH.pdf
    4.3 MB · Views: 472
  • Oo7KsvU5qL.pdf
    906.7 KB · Views: 470
  • EQxL4uVaJ2.pdf
    4.8 MB · Views: 492

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Sprzęt Vevor jest naprawdę dobry jak na swoją cenę. Mam ten zestaw do destylacji, nie przeskoczył żadnego rytmu.

https://m.vevor.com/magnetic-stirrer-c_11062/vevor-magnetic-stirrer-hot-plate-digital-hotplate-stirrer-2000-rpm-2l-w-stand-p_010493051894

I

https://m.vevor.com/magnetic-stirrer-c_11062/1000ml-lab-electric-heating-mantle-sleeves-magnetic-stirrer-500w-thermost-heater-p_010322605939

Wraz z całą resztą, którą wymieniłeś, jest świetnym starterem. Resztę będziesz nabywać w miarę potrzeb. Powodzenia.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Mam małą aktualizację dla mojego nadchodzącego domowego laboratorium.
Lejek Buchlera i kolba są już gotowe do użycia wraz z bielonym papierem ściernym.
Mam już kolejną zlewkę i mieszadła magnetyczne.
Mam już lateksowe rękawiczki z działu sprzątania

Myślę, że następnym dużym krokiem będzie zestaw do ekstrakcji vevor + element grzewczy i mieszający oraz komora próżniowa.

Poza tym myślę, że będę potrzebował jeszcze kilku zlewek i sprzętu zabezpieczającego, aby rozpocząć produkcję 4 mmc
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Jestem więc nieco zdezorientowany co do tego, jaki sprzęt powinienem kupić w następnej kolejności do syntezy 4mmc?

Najpierw pomyślałem, że będę potrzebował zestawu do ekstrakcji, ale widziałem również syntezę metyloaminy i toluenu przy użyciu tylko plastikowych strąków. Mam też normalną płytę grzejną do gotowania.

Więc co sugerowałbyś kupić w następnej kolejności? Czy wystarczy kilka plastikowych pojemników i miarki oraz odpowiednia maska przeciwgazowa?

Greez
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Lista zakupów Amazon:

1. labglass
https://www.amazon.de/VEVOR-Laborat...fix=laborglas+vevor,aps,138&sr=8-3&th=1&psc=1

2. Pompa próżniowa
https://www.amazon.de/VEVOR-Vakuump...1702215042&sprefix=vevor+vakuu,aps,177&sr=8-5

3. Grzałka, mieszadło magnetyczne
https://www.amazon.de/VEVOR-Heizman...=vevor+labot+heizmantel+1000ml,aps,200&sr=8-1


4. Wyposażenie bezpieczeństwa
https://www.amazon.de/Gefahrgutkoff...A==&sprefix=gefahrgutkoffer+73,aps,184&sr=8-1

Uchwyt na szkło laboratoryjne
https://www.amazon.de/VEVOR-Unterst...09-91f2-78a2619bce37&pd_rd_i=B093F7BWDX&psc=1

Całkowita kwota: 487, 95 €

powiedz mi, co myślisz o mojej liście zakupów.

chcę produkować 3 i 4 mmc na początku.

jeśli mogę zrobić taniej, proszę daj mi znać, ponieważ jest to inwestycja około 1000 € na początek, co nie jest dla mnie małą kwotą!
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Wolę kupować Vevor na ich polskiej stronie vevor.pl w złotówkach. Zabawne, ale jest trochę taniej niż na eur.vevor.com w EUR.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Widziałem osoby produkujące 4mmc tylko w plastikowych pojemnikach, więc nie jestem pewien, czy szkło laboratoryjne jest naprawdę potrzebne oprócz suszenia acetonu
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
36
Points
18
Życzymy powodzenia w produkcji i dziękujemy za podzielenie się częścią swoich badań/sprzętu!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Hej @1019er, czy kiedykolwiek udało ci się zrobić kota? Jak to wyszło?
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Niestety nie, ale wkrótce dostałem pieniądze na sprzęt laboratoryjny. Moim zdaniem nie ma sensu kupować go częściowo
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nie ma zestawu, który byłby kompletny. Nigdy nie widziałem zestawu z zimną pułapką. Może mieć 4 skraplacze, ale bez zimnej pułapki. Nie widziałem też w zestawie lejka wyrównującego ciśnienie. Ponieważ jeszcze go nie kupiłeś, wyjaśnijmy to sobie. Nie kupuj płaszcza, bo będzie pasował tylko do kolby 1 rozmiaru. Płytka może obsługiwać dowolne zlewki kolbowe erlymeyers. Płytka jest bardziej uniwersalna. NIGDY nie widziałem zestawu z pompą wodną. Można destylować bez próżni, ale nie bez pompy wodnej. Węże w tych zestawach to śmieci. Prowadzą wodę do skraplaczy, ale załamują się pod próżnią
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Frit cię wspiera. 💪
Lepszym rozwiązaniem może być kupowanie wszystkiego po kawałku.
Jeśli ktoś zdecydowałby się na płaszcz grzewczy, najlepiej byłoby kupić większy, a następnie użyć w nim mniejszych kolb za pomocą kąpieli piaskowej?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Nie myślałem wyłącznie o wyrobach szklanych, nie widzę zbyt dużego ryzyka w kupowaniu wyrobów szklanych. Chodzi o kupowanie wszystkiego, co niezbędne do syntezy za jednym razem, tą samą metodą, na ten sam adres itp. Nie chcę wyjść na przesadnego paranoika, prawdopodobnie jestem jednym z najgłupszych i najbardziej lekkomyślnych. To tylko sugestia i przypomnienie, bądź ostrożny, bądź bezpieczny.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zesrałbyś się, gdybyś wiedział, co przeszło przez moje drzwi i wyszło z powrotem. Rozrzucam rzeczy między lokalnymi miejscami i online, ale siedząc razem na mojej werandzie, otrzymałem kilka radykalnych produktów
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nevrrmind, nie przyjrzałem się dobrze temu dinozaurowi i pomyślałem, że to kurczak. Już dawno to skomentowałem. Mam jednak całe to gówno na mojej liście życzeń👍
 
Top