Historia sukcesu SnB

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Witam panie i panów.
Przyszedłem przynieść dobre wieści. Wbrew powszechnej opinii, nadal możliwe jest stosowanie tabletek PSE do wstrząsania i pieczenia. Podzielę się podstawową wiedzą i będę ją udoskonalał.
Wydaje się, że istnieją dwa przepisy na SnB. Rozdzieliłem je i zrobiłem to, co miało sens. Tekst dostarczony przez człowieka Flatline jest nieoceniony. Po nieudanej pierwszej próbie z SU-24 i miareczkowaniu niektórych gak, wróciłem do deski kreślarskiej. Nie wiem jeszcze dokładnie, jak najlepiej to zrobić, ale oto, co mam do tej pory.

1 pudełko walfed 'redhots' 96*30=2880mg PSE
~150g NaOH
~50g NH4NO3 - nadal można go znaleźć w zimnych opakowaniach w aptece (w każdym razie ja mogę)
2 baterie AA Li
Mg2SO4 bezwodny
HCl - kwas muriatowy "magia kwasów"
H2SO4 - kwas siarkowy "płynny ogień"
Metanol, aceton, IPA (jeśli chcesz zetalizować)
Eter dietylowy, benzyna VM&P, toluen
NaCl lub CaCl
filtry do kawy, waciki, przyrządy
Użyłem szklanej butelki Kombucha o pojemności 1,5 l.
Źródło ciepła

Metanol jest wystarczająco dobry do ekstrakcji PSE z zacieru pigułkowego. Prawdopodobnie będziesz chciał najpierw spłukać kolor acetonem lub MEK, nie zrobiłem tego przez pomyłkę, ale i tak wyszło OK. Nie jest konieczne bazowanie i gazowanie tabletek.
Dobrze wymieszaj PSE i NaOH i dodaj do RV. Dodaj paliwo. Użyłem około 80 ml eteru dietylowego, 40 ml toluenu i około 200 ml benzyny lakowej. Użyłem półtora paska Li z 2 baterii AA. Dodaj Li do RV. Na koniec dodaj azotan amonu. Dodałem około 5 ml H2O, aby go uruchomić. Rxn ruszył od razu, ale zgasł i nie zrobił wiele, dopóki nie położyłem go na płycie grzejnej. Żadne Li nie zapaliło się i zbrązowiało znakomicie. Zajęło to około 40 minut po dodaniu AN i zamknięciu pokrywy. Dużo mieszałem ten rxn. Najpierw wirowałem, potem potrząsałem. Zdekantowałem pierwszą porcję rozpuszczalnika. Do RV dodałem kolejną porcję mojej mieszanki NPS, a także trochę więcej NaOH i AN - może ~20 g ługu i ~10 g AN oraz pozostałe pół paska Li i 5 ml H2O. Umieściłem to na płycie grzewczej na około 10 minut i wymieszałem. Zdekantowałem tę porcję rozpuszczalnika post rxn i dodałem do pierwszej porcji. Przefiltrowałem oba bardzo dobrze, krystalicznie czysty, a następnie do tego dodano około 5 g Mg2SO4, wymieszano i ponownie przefiltrowano, krystalicznie czysty. Przygotowałem generator gazu z rurki, węża, torebki na kanapki i gumki. Jako rurki użyłem węża do indyków. Dodałem krótki wąż do końcówki. Rurkę wypełniłem ~10 g Mg2SO4 i zamknąłem filtrem. W woreczku było około 20g NaCl. Dodałem około 5 ml HCl, a następnie 10 ml H2SO4 i szybko zamknąłem gumką. Musiałem uciskać miejsce, w którym znajdowała się gumka, aby nie przeciekała, ale poza tym wszystko działało świetnie. Zaczął padać śnieg! Cóż za piękny widok. Zdecydowanie przesadziłem z gazem, roztwór dymił jeszcze przez chwilę. Po około 30 minutach przefiltrowałem roztwór, złapałem śnieg w filtr i przemyłem suchym zimnym acetonem. Skończyło się na około 1g czegoś, co wyglądało jak cukier puder. Zdecydowanie mnie to naćpało. (y) Cieszę się, że moja druga próba SnB zakończyła się sukcesem. 😳

Zdjęcia:
1) Wyekstrahowany PSE z metanolem, zapomniałem spłukać czerwoną powłokę z tabletek na początku.
2) Początek RXN
3) 20 minut (10 minut na płycie grzewczej przy niskim ustawieniu)
4) 30 minut
5) 40 minut - Li prawie zniknęło
6) Śnieżna kula
7) Końcowe rezultaty

Cała ta sprawa jest dość łatwa, gdy już wiesz, co dokładnie próbujesz zrobić. Moje zrozumienie całej procedury jest teraz znacznie lepsze niż było. Moja pierwsza próba dwa miesiące temu wyglądała zupełnie inaczej. Położę nacisk na zdjęcie 3 - to jest to, do czego dążysz. "Czekoladowe mleko" i "złote kulki/kałuża" - wierzę, że to jest moment, w którym chcesz zacząć się trząść. Z amoniakiem też nie ma żartów. Zdecydowanie na zewnątrz.
Będę pracował nad poprawą wydajności i jakości. Nie wiem, czy inne pigułki zadziałają. Walfed "redhots" 30mg mogę ręczyć za ich sukces. Walfed 12hr 120mg są również dobrym wyborem. Dam ci znać.
Jeśli ktoś ma coś, co może mi pomóc, wszelkie wskazówki, porady itp. są mile widziane. Jestem również gotów pomóc każdemu, kto zmaga się z osiągnięciem udanego SnB. Nie bój się napisać do mnie PM. Powodzenia wszystkim. Bądźcie bezpieczni! o7
 

Attachments

  • UfFd6YWw51.jpg
    UfFd6YWw51.jpg
    4.8 MB · Views: 185
  • IpS6ZuYtRW.jpg
    IpS6ZuYtRW.jpg
    3.7 MB · Views: 123
  • rRG7tzHTjD.jpg
    rRG7tzHTjD.jpg
    4.4 MB · Views: 107
  • TuYFp4PNwA.jpg
    TuYFp4PNwA.jpg
    4.2 MB · Views: 124
  • th7eWzFsqj.jpg
    th7eWzFsqj.jpg
    4.2 MB · Views: 112
  • U9ERtaZvPf.png
    U9ERtaZvPf.png
    393.8 KB · Views: 124
  • V8gNoTRfij.jpg
    V8gNoTRfij.jpg
    4.2 MB · Views: 134

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Mam pytanie, aby spróbować naprawić moją głupotę...

Podczas miareczkowania gazu, kiedy padał śnieg... Byłem zbyt rozproszony przez śnieg, a piana z mieszanki kwasu siarkowego i soli przedostała się przez moją rurkę do mieszanki paliwowej i po prostu pokryła całą moją metę zebraną na dnie słoika. Próbowałem oddzielić, ale nic nie działało, był to po prostu zielony szlam, który nie mieszał się z paliwem i zatrzymywał metę. Nie wchłaniał mety. Wciąż widziałem śnieżki, ale to też nie pozwalało się rozdzielić. Dowiedziałem się, że zielony osad (chyba dwusiarczan sodu) rozpuszcza się w ciepłej wodzie. Mam więc teraz bardzo żółtą, prawie pomarańczową miksturę wodorosiarczanu sodu i mety rozpuszczonej w wodzie i muszę wymyślić, jak wyekstrahować metę z tego miejsca...

Każda pomoc jest bardzo mile widziana!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Witaj przyjacielu.
Nie jestem zbyt pewien, co dokładnie zrobiłeś, ani CZY i JAK można to naprawić. Jedyną rzeczą, która wydaje się mieć szansę pomóc, byłoby podniesienie pH z powrotem do ~ 13, aby powrócić do postaci wolnej zasady. Jeśli jest w roztworze H2O, olej powinien wypchnąć i unosić się na powierzchni. Zbierz ponownie za pomocą NPS 3x i gazu HCl, ale tym razem nie zanieczyszczaj go solą itp. Jeśli spadnie śnieg, zbierz go na filtrze, przemyj zimnym, suchym acetonem i możesz go użyć w tym momencie, oczywiście po wyschnięciu. Dalsza rekrystalizacja jest możliwa w razie potrzeby, ale nie jest zalecana w zależności od ilości.
 
View previous replies…

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Myślałem też o tym, aby odparować całą wodę, pozwolić jej wyschnąć, a następnie zacząć od nowa od ekstrakcji efedryny metanolem. Ale nie wiem, co by to zrobiło, próbując rozpuścić wodę. To było bardzo żrące, to na pewno... trochę dostało się na filtr do kawy i zjadło przez filtr i był po prostu śluzowaty bałagan.

Myślę, że spróbuję tego, co zasugerowałeś i przywrócę PH. Dziękuję za radę.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Coś podobnego przydarzyło mi się podczas mojego pierwszego gotowania RP/I2. Podczas gazowania zacząłem widzieć śnieg i kontynuowałem aż do nasycenia, jednak po kilku dodatkowych gazowaniach na dnie mojego paliwa pozostała mała czerwona faza, która wessała całą moją metę. Kiedy próbowałem ją przefiltrować, po prostu zjadała filtry i nie byłem w stanie niczego uratować. Myślę, że ta faza rozwinęła się z powodu zanieczyszczenia wodą z gazowania lub w moim paliwie, lub obu. Przed gazowaniem należy osuszyć paliwo kilkoma gramami Mg2SO4 i dobrze je przefiltrować. Zaimprowizuj rurkę osuszającą i upewnij się, że wdmuchujesz również suchy gaz HCl. Mam nadzieję, że to pomoże i zadziała... w przeciwnym razie nie mam pojęcia. :confused:
 

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Po rozcieńczeniu w wodzie nie jest już tak żrący. Dwukrotnie przefiltrowałem przez 3 lub 4 filtry i nie przeżarł się, ale z pewnością też niczego nie wyciągnął 🙃
Mam nadzieję, że podniesienie PH i wykonanie suchego filtra załatwi sprawę. Dam ci znać, co się stanie!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Soda oczyszczona do podniesienia pH? Nie jestem pewien, czy to dobry pomysł, czy nie, nie wiem, czy gdzieś tam zachodzi reakcja. Najlepiej NaOH lub KOH w ostateczności, jeśli masz. Czy użyłeś ługu do bazy za pierwszym razem po reakcji?
 

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Nie... Użyłem ługu w procesie reakcji, po reakcji przefiltrowałem go na sucho (lejek, 2 waciki, 3 lub 4 filtry do kawy, sucha sól, 3 lub 4 kolejne filtry do kawy). Potem po prostu to zagazowałem... czy pominąłem jakiś krok?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Nie wiem, co masz na myśli, mówiąc "użyłeś ługu w procesie reakcji" Nie jestem pewien, co dokładnie zrobiłeś. Zakładając, że zredukowałeś efedrynę lub pseudoefedrynę. Jeśli użyłeś RP/I2 lub hypo, masz metyl "Hl" natychmiast po reakcji, rozpuszczony w roztworze. Jest to moment, w którym należy dodać ług, aby pH wynosiło ~13, aby można było zebrać gaz NPS i HCl. Jeśli wykonałeś wstrząsanie i pieczenie, masz już wolny olej bazowy w roztworze reakcyjnym i nie ma potrzeby dodawania ługu. Tak czy inaczej, po uzyskaniu oleju metabazowego w roztworze NPS, osusz go za pomocą Mg2SO4 i przefiltruj jeszcze raz, idealnie. Następnie gazowy HCl, możliwie suchy. Przefiltruj osad, przemyj acetonem, wysusz i gotowe.
 

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Zredukowałem pseudo, a następnie zrobiłem SnB. Po przefiltrowaniu na sucho zagazowałem HCI. Podczas gazowania piana przeniosła się przez rurkę do roztworu mety. Następnie rozpuściłem to, co było, w wodzie destylowanej i oto, gdzie siedzę.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Uporządkujmy terminologię, abyś mógł komunikować się ze wszystkimi. Wyodrębniłeś pseudo z tabletek. Przeprowadziłeś SNB, czyli reakcję, która jest "redukcją". Usuwasz atomy z cząsteczki pseudoefedryny, aby "zredukować" ją do d-metalu. W przyszłości należy suszyć, a następnie filtrować, a nie filtrować na sucho. Technika opisana w SNB TEK (zakładając, że to właśnie stamtąd ją pobrałeś) nie jest całkowicie głupia, ale nie jest skuteczna. "Filtr do kawy, 2 cale suszonej soli epsom, kolejny filtr na górze"? Nie ma potrzeby stosowania Mg2SO4 i z pewnością tracisz produkt w ten sposób.

Jeśli SNB, przemyć roztwór reakcyjny dH2O raz lub dwa razy, oddzielić, powtórzyć itd. Teraz wysusz za pomocą Mg2SO4 (mam nadzieję, że to właśnie masz na myśli, mówiąc "sucha sól".) Po prostu wrzuć kilka gramów Mg2SO4 i mieszaj przez chwilę, a następnie bardzo dobrze przefiltruj. Teraz wygeneruj suchy gaz HCl do suchego roztworu oleju metylowego NPS, a po chwili powinien on śnieżyć.

Możesz dodać NPS z powrotem do zacieru reakcyjnego raz lub dwa razy, podgrzej go i wymieszaj, aby upewnić się, że zebrałeś wszystkie przereagowane pseudo. Możesz to zrobić dwa lub trzy razy, wysuszyć i dodać wszystko razem, a następnie zgazować wszystko na raz. Możesz też dodać paliwo z powrotem do zacieru reakcyjnego i powtórzyć proces (mycie, suszenie, gazowanie, zbieranie śniegu, powtarzanie). Jeśli masz dodatkowy NPS, łatwiej jest po prostu umyć zacier reakcyjny jeszcze raz lub dwa razy, zanim przejdziesz dalej. Postaraj się tylko upewnić, że niczego nie zostawisz ani nie zmarnujesz. W końcu pseudo jest trudne do zdobycia.
 

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Tak, to wszystko, co zrobiłem. Nie użyłem całych 2 cali, tylko warstwę do przykrycia dna. Ale w przyszłości będę filtrował i suszył oddzielnie. Jeszcze raz lub dwa razy przepuszczę paliwo przez zacier i zobaczę, co jeszcze mogę wyciągnąć.

Więc teraz z tą mieszanką, którą mam w wodzie, po prostu spróbuję tego, co zasugerowałeś wcześniej, aby spróbować uzyskać moje
 
Top